The Atavists ohlašují novou desku singlem Time. V “hororovém” klipu bojují s duchy

The Atavists ohlašují novou desku singlem Time. V “hororovém” klipu bojují s duchy

atavist 200Královéhradečtí rockeři the Atavists plánují na prahu letošního léta vydat nové album. Nyní vypouští do světa malou ochutnávku v podobě singlu Time, který opatřili také povedeným “hororovým” videoklipem. „Je to přesně na půli cesty mezi Chalupářema a Poltergeistem,“ žertuje frontman kapely The Atavists Adam Krofian.

 

Videoklip s názvem Time zažil svou premiéru ve čtvrtek 28. 4. na pražském koncertu v klubu Futurum a od pátku 29. 4. je k vidění na serveru YouTube. Jde o první singl z dlouho připravované desky Prettier than you, ve kterém hostuje také Lenka Dusilová.

„Zapojení Lenky byla šťastná náhoda. Nahrávali jsme zpěvy, do refrénu měl přijít poměrně vysoko posazený backvokál a od nikoho z nás to nebylo ono. Napsali jsme Lence SMSku, jestli nemá čas se za námi zastavit ve studiu, když bydlí nedaleko. Přišla, za chvíli měla hotovo a šla zase domů. Song tím dostal úplně novou náladu a jsme za to moc rádi. Nezůstalo jen u refrénů. Akustický závěr songu měl být jen kytarový, nakonec je z něj sólo pro Lenku,“ vysvětluje okolnosti spolupráce Adam Krofian.

Píseň Time svým tématem nevybočuje ze standardu The Atavists – zabývá se nevydařeným vztahem. Zvukově i aranžérsky jde však o značný posun oproti předchozí desce Lo-Fi life z roku 2018, která byla v roce 2019 oceněna dvěma cenami Anděl (Objev roku a Rockové album). „Třetí album sice nahráváme v jiné sestavě, ale ve stejném studiu Golden Hive a se stejným producentem Amákem. Od začátku se proto snažíme, aby nové věci zněly jinak než předchozí album. Zejména u pilotního singlu se to myslím velmi podařilo. Už jen tím, že píseň do velké míry stojí na basové a klávesové lince. Starší tvorba stála až na výjimky na kytarových riffech. Takových songů bude na desce víc,“ předznamenává Adam Krofian.

Videoklip se natáčel loni na jaře na jedné starobylé chalupě v Krkonoších, kam se členové kapely přijeli rekreovat. Záhy však zjistili, že je tam s nimi také duch, který umí pomocí hodin posouvat čas dopředu a dozadu a dělá kapele naschvály. „Idylu čisté přírody a starosvětské rekreace neustále nabourávají displeje telefonů, tabletů a počítačů, na kterých máme přes videohovor připojeného našeho bubeníka Adama Jánošíka. To původně nebyl záměr. Jde o znouzectnost. V den odjezdu na natáčení Adama skolila nemoc a musel zůstat doma.“

Hororová předloha klipu v podání The Atavists vyznívá spíše komicky. „Největší horor pro mě je koukat se sám na sebe. Od natáčení jsem zhubnul asi dvacet kilo. Vidět se v této plnotučné variantě a neforemném chalupářském svetru, jak valím z kopce obří polystyrenovou imitaci kamene, trochu bolí,“ dodává se smíchem Adam Krofian.

Klip natočil filmař Matěj Černý za asistence Víta Kratochvíleho (Merge studio) a s režií kapele pomohl Josef Luňák z pardubické kapely Corpulent Provocateur. “Původně měl singl vyjít už loni v létě coby předzvěst šestipísňového EP, které jsme chtěli vydat na podzim. Nakonec jsme změnili plány a místo EP vydáme plnohodnotnou desku o 11 písních. Ty jsme však museli nejdříve dopsat a natočit. Deska snad vyjde okolo poloviny letošního roku. Loni nás trápilo, že klip vyjde v létě a přitom v něm teprve kvetou třešně. Výhodou je tedy aspoň to, že vychází v pasujícím ročním období,” vysvětluje Adam Krofian.

atavist1


 

PřihlášeníZvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Tři ženy pana Wrighta

tri zeny pana wrighta 200V červnu vyšel u nakladatelství Metafora román od Lindy Keir o vztazích Tři ženy pana Wrighta. Podíváme se pod pokličku hned několika vztahů, které budou mít společného jmenovatele. Jak fungují vztahy, když nechybí v nich nechybí lži a intriky?

...

Divadlo

Kdo věří pohádkám, ten patří k vítězům...na zámku tě vítá i princ s Popelkou! Fotoreportáž z českobudějovického představení Popelka na ledě.

popelka perexDivácky nejúspěšnější a nejprodávanější muzikál v České republice a Slovensku během Jarního turné 2014 navštívil exkluzivně Liberec, České Budějovice a Ostravu. V sobotu 5. dubna ještě zavítá do Hradce Králové a...

Film

Vlci na hranicích jdou do kin!

Vlci na hranicich - PLAKAT (2)Vlci jsou zpět! Před více než dvěma staletími byli vlci na Broumovsku vyhubeni, teď se do přírody pomalu vracejí, a mění tak životy mnoha lidí. Dokument Vlci na hranicích portrétuje jejich problematické...