Desetidenní program ke každodenní vyrovnanosti: Léčba mysli

Desetidenní program ke každodenní vyrovnanosti: Léčba mysli

Tisk

lecba mysli200V lednu vydalo nakladatelství Pragma knihu Léčba mysli od doktorky Sarah Vohra, která nám nabízí průvodce pěti smysli, abychom vedli klidnější a šťastnější život. Jedná se o praktickou knížečku, kde máte možnost zapisovat své myšlenky a pocity a zároveň přečíst si příběhy ostatních lidí a zamyslet se nad jejich problémy. To vše ve stylu věřte své intuici a řiďte se svými smysly!


Pět smyslů, šest kapitol

Kniha je velmi přehledně rozdělena na 6 hlavních částí: Zrak, Sluch, Čich, Hmat, Chuť, Plán využití všech pěti smyslů. Ty se nadále dělí a větví na podkapitolky. Samozřejmě nechybí Úvod, Doslov (Nechte se vést svými smysly), Odkazy a Poděkování.

Proč považuji tuto knihu za praktickou a podnětnou? Nejen, že přináší zamyšlení nad našimi smysly a jejich využíváním a nabízí nám možnou nápravu. V každé kapitolce najdeme Výzvu 5 smyslů – něco, co by nám mohlo pomoci zamyslet se sami nad sebou a svou rutinou (např. Denní přehledy používání elektronických přístrojů, Naplánujte si cestu k úspěchu, Naplánujte si stravování), potom část Zamyslete se – kde odpovídáte na otázky a sami přemítáte, jak na tom s tím, co bylo popsáno, nakládáte. Zároveň nechybí příklady z praxe paní doktorky, kdy nám představí svého pacienta a jeho problém a následné prozření či řešení, chcete-li. I to působí jako zajímavý prvek zamyšlení se nad sebou a svými každodenními problémy.

Proč si Léčbu mysli přečíst?

Najdeme zde zajímavé poznatky, se kterými jsem se jinde nesetkala nebo mě jednoduše zaujaly tím, že je na ně nahlíženo z poněkud jiné perspektivy; třeba teploměr duševní pohody (od negativní červené k pohodové pozitivní modré, který prostupuje celou knihou) nebo metodu CKJ (co, kdo, jak) – která pomáhá lidem řešit obavy a nacházet možná řešení. To považuji za opravdu přínosné.

Taky možnost psát přímo do knihy své poznámky a odpovídat na otázky v sekci Zamyslete se rozhodně může pomoci získat jiný pohled na svá trápení nebo otázky, které nám leží na srdci.

Pokud máte pocit zahlcenosti, nejste spokojení nebo zažíváte nevysvětlitelnou únavu nebo si prostě chcete udělat pořádek v hlavě, pak vám tuto knihu vřele doporučuji. Opravdu si myslím, že má potenciál lidem pomoci.

lecba mysli

Název: Léčba mysli
Autor: Sarah Vohra
Žánr: duševní zdraví
Originální název: The Mind Medic (2020)
Nakladatelství: Pragma
Rok vydání: 2023, brožovaná vazba
Počet stran: 256
Hodnocení: 75 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/lecba-mysli/kniha/15160/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Temperamentní tango na nádvoří historického pivovaru v Dalešicích

Quintet perexMezinárodní hudební festival Petra Dvorského nabídne ve svém jubilejním 20. ročníku svým posluchačům temperamentní tango. Abychom se o tangu a jeho protagonistech z Escualo Quintetu dověděli více, položili jsme několik otázek Jakubovi Jedl...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Hledáte dokonalý a osvědčený herbář? Už nemusíte

bylinky pro deti a maminky 200V nakladatelství Grada vyšel druhý díl knihy Bylinky pro děti a maminky od Magdalény Staňkové-Kröhnové, který bez váhání doporučuji všem milovníkům bylinek.

 

...

Literatura

Když se novinář vydá na cestu po Rusku

Couchsurfing 200Nakladatelství Kazda vydalo knihu Couchsurfing v Rusku. Aneb jak jsem málem začal rozumět Putinovi od německého novináře Stephana Ortha. Na tento počin narazili Kazdovi v knihkupectví, kde ležela vedle oblíbeného díla Tajný život stromů...

Divadlo

Macbethovi ožívají, les se dává na pochod!

macbeth 200Macbeth ztvárněný Markem Němcem vykročil vstříc svému osudu. Na Letních shakespearovských slavnostech, jejichž generálním partnerem je skupina PPF, odstartovaly přípravy letošní premiéry.

...

Film

Japonský režisér Kaneto Šindó slaví rovnou stovku

altNenalezneme na světě mnoho režisérů, kteří by i ve stu letech stále natáčeli. Kromě čilého Portugalce Manoela de Oliveiry, jenž navzdory 104 rokům má rozpracovány hned dva projekty, je to světoznámý japonský filmař Kaneto Šindó - v jap...