Jaký je druhý Pochoutkový rok?

Jaký je druhý Pochoutkový rok?

Tisk

pochoutkovy rok2 200V nakladatelství Radioservis vyšlo pokračování knihy Pochoutkový rok vycházející ze stejnojmenného pořadu Českého rozhlasu.

 

 

 

Do tohoto pořadu posílají recepty přímo posluchači, a to buď přes webové stránky, nebo poštou. Porota ve složení Naďa Konvalinková, Pavel Pospíšil a Jaroslav Sapík z nich pak vybírá ty nejzajímavější, nejchutnější a někdy i časem zapomenuté skvosty. Jak v úvodu vysvětluje Patrik Rozehnal, další krok je, že společně s posluchači vše připraví, natočí a ochutnají. „Jídlo je naším národním pokladem a úžasné kulinární skvosty najdete v každé rodině. Přeji vám, ať máte z každého vaření radost, z posezení u stolu svátek a na život ty nejsladší vzpomínky,“ doplňuje zde dále.

Recepty jsou rozděleny do tří kapitol: Pochoutkový rok na slano, na sladko a recepty poroty. Patrik Rozehnal dále uvádí, že se jedná o kuchařku všech, ve které se odrážejí chutě obyvatel celé naší země. Jedná se jak o jídla skromná, nebo jednoduchá, tak také překvapivá nebo sváteční. Já si v této souvislosti říkala, že by mě někde zajímaly původy názvů pokrmů – například u trapštrúdlu nebo šišmáků a také jsem byla mile překvapena, když jsem při čtení autorů receptů našla jméno bývalé starostky z mé rodné vesnice.

U každé pochoutky se nachází název, jméno a město autora, fotografie, seznam surovin a postup. Ten je rozepsán do několika očíslovaných odstavců a vypadá velmi srozumitelně. Není zde zbytečně nic navíc a čtenáři se dozví vše, co potřebují.

Ačkoliv se v mnoha případech jedná o známé pokrmy, našla jsem spoustu jídel, na která jsem dostala chuť a stojí podle mě za vyzkoušení. Ze slaných pokrmů se jedná například o slané sýrové rohlíčky, bramborovou buchtu, sváteční jiné řízky, křehké ražniči s tvarůžkovým přelivem nebo krautfleky. Ze sladkých dobrot mě zaujala hlavně borůvková bublanina z palačinkového těsta, jablečné kroužky v pivním těstíčku a kávový dort od Patrika Rozehnala. Některé recepty pro mě byly úplnou novinkou a zajímavým nápadem, jako třeba dortová omáčka se svitkem a babiččiny zapékané švestkové knedlíky.

Pro nadšené posluchače pořadu Pochoutkový rok je tato kniha povinností, stejně jako pro ty, kteří hledají inspiraci, co připravit k obědu, večeři nebo k odpolední kávě. 

pochoutkovy rok2

Pochoutkový rok 2
110 tradičních rodinných receptů na vynikající domácí jídla
Autor: Patrik Rozehnal
Žánr: kuchařka
Nakladatelství: Radioservis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 110
Hodnocení: 86 %

https://www.radioteka.cz/detail/crobook-835839-patrik-rozehnal-pochoutkovy-rok-2


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Jan Bendig: „Myslel jsem, že si minimálně do září nezazpívám. Ale naštěstí se to všechno změnilo a jenom v červnu mám přes 11 koncertů.“


bendig 200Jan Bendig má za sebou stěhování a je velmi aktivní na YouTube. Nedávno začal opět koncertovat a chystá nové písně i videoklipy. Zjistěte o něm více v našem rozhovoru!

...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Změňte svůj život na základě teorie Kaizen

kaizen 200Kaizen jsem znala z mé bakalářské práce, byla to jedna z japonských metod, které Japonci dokážou bez problémů zařadit do běžného života. Kniha mě proto zaujala a těšila jsem se, až se o kaizenu dozvím více.

 


Literatura

Ziegler: Thothův tarot, Zrcadlo duše aneb dědictví pana Crowleyho


thoruv tarot 200Aleister Crowley a jeho tarotová sada patří ke klasice, která snad nebude nikdy překonána. Ještě více nepřekonatelná, zaplaťpánbůh, je ovšem pověst samotného autora. Tak toho byste si v dnešní době zopakovat nechtěli, věřte mi. ...

Divadlo

Národní divadlo slavnostně zahájilo svou již 132. sezonu módní přehlídkou pro veřejnost

nd 200Při příležitosti otevření již „více než stoleté“ sezóny Národního divadla, byla pro veřejnost připravena akce módní přehlídky protagonistů čtyř odvětví Národního divadla - baletu, činohry, opery a Laterna Magiky. Moderace mó...

Film

Yes man říká na všechno ano

yes man 200Romantická komedie Yes man (2008) pokračuje směrem, kterým se Jim Carrey vydal už kdysi dávno. Společně s krásnou Zooey Deschanel zažívá tentokrát trochu jiné dobrodružství. Učí se říkat „ano“ v...