Netrapte se s únavou a najděte ztracenou energii
Kultura21.cz

Netrapte se s únavou a najděte ztracenou energii

ENERGIe 200V nakladatelství Kazda vyšla velmi přínosná kniha s názvem Energie! a podtitulem Zdravá cesta z labyrintu únavy. Její autorkou je německá lékařka a odbornice Anne Flecková.

 

 

Tento titul je určený především těm, kteří by si přáli mít více energie, chtějí zůstat zdraví a vitální až do vysoké věku, nebo se cítí často dost unavení, případně cítí divné příznaky a podobně. Chronický nedostatek energie je totiž vždy varovným signálem, který naznačuje záhadný deficit ve zdravých procesech těla, mysli a duše a je třeba odhalit příčiny.

Kniha je rozdělena do tří velkých částí a mnoha menších kapitol. První část se zaměřuje na skryté zloděje energie, druhá část je praktičtější a zabývá se cestou z labyrintu a poslední přináší přímo 30DENNÍ PROGRAM ENERGY!. V první části se tak dozvíte, že s energií úzce souvisí trávení, ale že energii berou také tiché záněty, některé potraviny nebo léky. Čtenáři určitě ocení samotesty, díky kterým mohou zjistit, zda netrpí popisovanými neduhy a také taháky pro návštěvu lékaře, kde jsou uvedena možná vyšetření a podobně. Věrohodnost pak zvyšují případy konkrétních pacientů, se kterými se Anne Flecková potkala.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Vysvoboďte se z labyrintu únavy

K léčivým metodám patří nalezení správného rytmu, včetně kvalitního spánku, dobrá strava, a především zdravé trávení. V knize zjistíte, jak jej obnovit a podpořit. Najdete zde i rady týkající se detoxikace a zjistíte spoustu praktických rad o doplňcích stravy. Důležité je také redukovat stres a využívat dary přírody. V rámci měsíčního programu Energy! je třeba dodržovat určité kroky a přejít na popisovaný jídelníček. Zveřejněné recepty jsou velmi zajímavé a stojí za vyzkoušení i bez celkového programu. Zaujal mě například: mrkvový salát s papájou, mátou a dýňovými semínky, květáková miska s quinoou a kari mandlovým dresinkem nebo pastináková kaše a jablkem a kokosem.

Energie! je obsáhlá kniha, která se však velmi dobře čte a obsahuje spoustu cenných informací. Mě například překvapila rada týkající se syrové stravy večer s tím, že saláty a syrová strava jsou poměrně oblíbené a považují se za zdravé. Ale tehdy, když si je dáte jako pozdní svačinu. Syrová strava je totiž relativně těžko stravitelná. „Později během dne již nelze syrovou stravu dostatečně strávit. Zahálí ve střevech a v případě potřeby ji rozkládají užitečné střevní bakterie kvašením. Při nouzovém kvašení nevzniká pouze známý alkohol, etylalkohol, který mnoho z nás oceňují ve formě sklenky vína, ale i jedovaté alkoholy jako butanol, methanol a propanol. Tyto toxiny ze syrových potravin musejí játra v noci odbourávat,“ píše se na straně 138.

I když netrpíte žádnými problémy, zjistíte zde mnoho nového a minimálně se můžete nad něčím zamyslet, nebo sebe a své zdraví více sledovat.

Anne Flecková je německá lékařka, internistka, revmatoložka a mezinárodně uznávaná odbornice na preventivní a nutriční medicínu. Je také považována za průkopnici celostní medicíny. Ve své inovativní metodě propojila poznatky z moderního výzkumu s tradičními léčebnými metodami. Svým přístupem ukazuje, jak přijít na kloub tomu, když vás něco trápí, a jak zůstat zdraví. Žije v Hamburku, kde provozuje svoji vlastní praxi. Další informace najdete na www.docfleck.com.

ENERGIE

Energie!
Zdravá cesta z labyrintu únavy
Autor: Anne Flecková
Překlad: ASPENA, s.r.o.
Žánr: populárně naučná, zdraví a životní styl
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2022
Počet stran: 432
Hodnocení: 88 %

https://www.knihykazda.cz/energie/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Sylva Lauerová: Když sáhnete na Tichošlapa, dějí se podivné věci

tichoslap200Spisovatelská dráha Sylvy Lauerové je dlážděna kvalitními kameny s pečlivě vybranou strukturou a barvou. Její knihy jsou každá úplně jiná, ale protože jsou jejich řádky kladeny s rozmyslem a bez zbytečného spěchu, může se čtenář pustit do kte...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

David Frej: Život bez zánětu

FREJ2Nakladatelství Eminent loni vydalo knížku doktora Davida Freje s názvem Život bez zánětu. Jako mnohé další jeho knihy i tato pojednává o stravě. Proč jíme stále stejné potraviny a potom jsme nemocní? 

...

Literatura

Partnerská poradna do kabelky

Mam te rad 200Mám tě rád, ale zamilovaný už nejsem s podtitulem Sedm kroků k záchraně vašeho vztahu je celý název knihy anglického terapeuta Andrewa G. Marshalla, která vyšla v Nakladatelství NOXI. Pokud cítíte, že ve vztahu není všechno v pořádku a zd...

Divadlo

Cybercomics ukazuje budoucnost světa i moderního divadla

cybercomics200Cybercomics je sci-fi román z nedaleké budoucnosti od Egona Bondyho, do kterého se se vším vervou pustilo Slovácké divadlo. Svět mafie a nadnárodních společností vás pohltí a nepustí.

...

Film

Malé zamyšlení nad Jedním světem 2012
ImageKaždoročně pořádaná přehlídka filmů Jeden svět (letos ve dnech 6.-15. března) dokládá urputný, mnohotvárný boj o prosazení i dodržování základních lidských práv kdekoli na světě. Pro českého diváka má hlavně ten význam...