219 vědecky podložených důvodů, proč přehodnotit svůj denní režim
Kultura21.cz

219 vědecky podložených důvodů, proč přehodnotit svůj denní režim

zijte svuj nejlepsi zivot 200V září vyšla pod hlavičkou nakladatelství Esence parádní příručka Žijte svůj nejlepší život od britského autora Stuarta Farrimonda, která nám přináší praktické tipy, jak změnit svou denní rutinu, abychom žili zdravěji. Rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení!

 K autorovi

Doktor Stuart Farrimond je spisovatel, moderátor a komunikátor o vědě a zdraví. Je též vystudovaným lékařem a jeho články se objevují jak v britském, tak zahraničním tisku. Má pravidelné pořady v televizi, rozhlase a na veřejných akcích každý týden uvádí vědeckou rozhlasovou show. Jeho výzkum zahrnuje širokou škálu témat. Je též autorem knih The Science of Cooking (vyšlo i česky pod názvem Jak vaří šéfkuchaři – Vše, co jste kdy chtěli vědět o vaření v roce 2020) a The Science of Spice.

K obsahu knihy

Kniha je promyšleně rozdělena do tří hlavních oddílů: Ráno, Odpoledne a Noc. Nechybí Úvod, Slovníček, Rejstřík, Zdroje, O autorovi/Poděkování. Abyste si udělali představu, jak nás autor vzdělává, tak Ráno řeší otázky jako Kdy mám vypít svou první kávu? nebo Proč se mi zdá ráno cesta do práce delší?. Odpoledne uvažuje třeba nad tím Proč je cukr tak neodolatelný? nebo Proč si pamatuji události jinak než ti druzí?. A v Noci například Udrží mě digitální přístroje vzhůru? či Mají mé sny nějaký význam.

Moc se mě zaujalo rozvržení knihy. Jedna otázka, jeden „problém“ je řešený minimálně na jedné straně a bývá doplněný o obrázky, grafy, diagramy, studie či další barevně odlišené poznámky. Podle autora nám předkládá nejaktuálnější vědecko-výzkumné poznatky od vědců z celého světa a ukazuje nám, jak věda může obohatit náš každodenní život.

Odhalte tajemství života

Tím, že nás kniha provádí typickým dnem a přináší otázky a odpovědi na otázky, které se nám denně honí hlavou, nám pomáhá zastavit se a pouvažovat nad tím, jestli využíváme potenciál své denní rutiny, svého života. Podle autora je kniha hlavně oslavou života – a s tím souhlasím a souzním. Pokud chcete udělat něco pro své tělo i duši, pak může být tato příručka zajímavým pomocníkem.

zijte svuj nejlepsi zivot

Název: Žijte svůj nejlepší život
Autor: Stuart Farrimond
Originální název: The Science of Living (2020)
Žánr: osobní rozvoj
Nakladatelství: Esence
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 256
Hodnocení: 90 %

https://www.euromedia.cz/zijte-svuj-nejlepsi-zivot/kniha/14268/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Je skvělé mít pevné a stabilní zázemí, říká Martin Chodúr

chodurZpěvák Martin Chodúr zazářil už před několika lety, ale faktem je, že zejména až v poslední době zažívá nevšední úspěch. Natáčí, skládá i textuje, koncertuje se svou kapelou MACH. Přitom je vidět a slyšet nejen na svých, ale i na velkých show dalších hvězd...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Hovory s doktory II: 12 pohledů na zdraví, úspěch, víru...a naději

Hovory s doktory IIPo úspěšném vydání knihy Hovory s doktory nyní přichází pokračování v podobě dalších rozhovorů s 12 předními českými lékaři, které vedou novinářka a spisovatelka Barbara Nesv...


Literatura

Je záhodno se přimlouvat za dnešní dobu?

burian primluva za dnesni dobu 200Hektická doba, celý den v poklusu, v hlavě jen pracovní záležitosti, tak vypadá život mnohých z nás. Tak nějak se vytrácí čas se pozastavit nad věcmi a jevy, které nás obklopují, vytvářejí kulisy naše...

Divadlo

Kočkožrout kašle na zažitá pravidla... a to se neodpouští

Kockozrout 2Lidé v malém bavorském městečku žijí svůj obyčejný život. Ze všeho nejradši se setkávají v místní hospodě, kde probírají nejnovější drby a popíjí pivo. Jejich dalšími zálibami jsou sex a věčné snění o novém začátku a lepším životě. Jejich životní...

Film

Příběh o literatuře, životě a vášni

Colette perexFrancie, konec 19. století. Gabrielle Colette (Keira Knightley) je obyčejná dívka z malé vesnice. Její život se ale změní, když se do ní zamiluje populární spisovatel Willy (Dominic West). Ožení se s ní, a tak se Gabrielle přestěhuje za ním do...