Umění odpouštět skutečně a autenticky
Banner

Umění odpouštět skutečně a autenticky

Odpustit druhym perexDokážete odpouštět doopravdy, nebo jen na oko a ze slušnosti? Nebylo by dobré naučit se odpouštět autenticky? A jaký je v tom vlastně rozdíl? Když odpustíme těm, kteří nás zranili, pochopíme, že dotyčný člověk tím, že se nás vědomě či nevědomě dotkl, ublížil především sám sobě. 

 

A překonaná krize nám nabízí možnosti – buď se můžeme z toxického vztahu osvobodit, nebo jej zcela proměnit. Když odpouštíme, nerezignujeme na spravedlnost, ale dáváme sami sobě mimořádně cenný dar.

Odpuštění v různých vztazích
Knihu Odpustit druhým, odpustit sobě, kterou v českém překladu vydalo nakladatelství Portál, napsala francouzská koučka Amélie Fleurot. Ta momentálně působí na Korsice. V knize se zaměřila nejen na odpuštění obecně, ale především na to, jak odpouštět v různých typech vztahů – partnerských, přátelských, rodinných i pracovních.


Naděje na šťastnější budoucnost
Autorka nerozebírá odpuštění v náboženském slova smyslu, ale soustřeďuje se především na samotné fáze procesu odpouštění a na to, jak se s nimi vypořádat. Vysvětluje, že odpuštění potřebuje čas a že není dobré odpouštět jen proto, že by se to dělat mělo. Opisuje také emoce, které v průběhu procesu odpouštění vznikají a radí, jak k nim přistupovat. Své čtenáře k odpouštění nenutí, pouze ukazuje cestu a odhaluje, že tím, že odpustíme, pomáháme nejvíc sami sobě. Dáváme si tím dar nového začátku a šťastné budoucnosti a zbavujeme se negativních emocí, které nás ničí.


Kniha je psaná srozumitelně, a tak myšlenky, které autorka zprostředkovává, snadno pochopí každý. Protože se věnuje různým situacím, které v životě mohou nastat, najdete si na stránkách knihy užitečné rady bez ohledu na to, v jakém vztahu právě prožíváte zranění. Na konci knihy je krátký test, který odhalí, jaký je váš vztah k odpouštění. Odpouštíte snadno, nebo to je pro vás cizí slovo?

 Odpustit druhym

Odpustit druhým, odpustit sobě
Autorka: Amélia Fleurot
Originální název: Pardonner Les Autres, C'Est Se Pardonner Soi-Meme
Překlad: Simona Filová
Žánr: psychologie
Vydáno: Portál, 2021
Počet stran: 192

Hodnocení: 85 %


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Portico Quartet: Praha je úžasné město. Má bohatou historii hudby a kultury a ty holky…:-)


mladi ladi jazz 200Na festivalu Mladí ladí jazz, který započal už v neděli v Praze, se v pátek 4. dubna představí anglická skupina Portico Quartet. Do Prahy se vrací po dvou letech a my jsme je u této příležit...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Pozor, opět je tu Máma v kuchyni

mama v kuchyni 2 200V nakladatelství CPress vyšel další díl kuchařky a blogerky Barbory Charvátové – Máma v kuchyni 2. První díl se mi moc líbil, tak jsem nemusela vůbec váhat.

 

...

Literatura

Konec nadějím a nová očekávání
ImageLenka Kalinová své vědecké dílo zasvětila průzkumu dějin "socialistického experimentu", jak nazvala komunistickou éru naší novodobé historie. Všímá si, jak mohutné vlny nadšení, ať již se jednalo o těsně poválečnou...

Divadlo

Homo eroticus - zajímavý projekt brněnského divadla Buran Teatr

Homo eroticus 2Koncem září uvedlo profesionální divadlo plné mladých lidí erotickou baladu Homo eroticus, aneb láska v době těla. Režisérka Gabriela Ženatá spolu s týmem realizátorů vytvořili férii, složenou z několika obrazů, ve kterých se bez obalu ...

Film

Konfident nás zklamat nemůže

altZlo plodí zlo, a o tom film je.

 

...