Každá odevzdaná tonerová kazeta šetří přírodu
Banner

Každá odevzdaná tonerová kazeta šetří přírodu


Tonery perexHromadí se vám doma použité tonerové a inkoustové kazety, nebo je dokonce házíte do směsného odpadu? Od 26. dubna 2021 je můžete odevzdat do sběrného papírového boxu, který je umístěn u recepce budovy radnice městské části Praha 12 v ulici Písková 830/25. Cílem projektu je snižování tvorby odpadů a negativních dopadů na životní prostředí při používání a likvidaci tonerových a inkoustových kazet. Tato možnost se vztahuje výhradně na použité kazety z domácností, nikoliv od podnikatelských subjektů.


Již od ledna 2020 díky projektu Magistrátu hl. města Prahy je nadále možné odevzdávat použité tonerové a inkoustové kazety také ve třech vybraných sběrných dvorech v Praze. Jedním z nich je sběrný dvůr při ulici Generála Šišky v Praze 12. Každý dvůr je vybaven samostatnou 240 l sběrnou nádobou červené barvy, určenou výhradně pro sběr použitého tiskového spotřebního materiálu. Do těchto nádob je možné odkládat jak originální, tak i kompatibilní či renovované tonerové a inkoustové kazety. Sesbírané kazety putují do společností renovujících tonerové a inkoustové kazety. Originální a dříve renovované originální tiskové kazety jsou odborně renovovány a tak je možné je opětovně plnohodnotně využít. Kompatibilní tiskové kazety musí ale být zlikvidovány, protože není možné provést jejich funkční renovaci. Za rok 2020 bylo na třech sběrných dvorech hl. m. Prahy vysbíráno celkem 2645 kusů tonerových kazet, z toho 1011 kusů tonerových kazet vhodných k renovaci a 1634 kusů tonerových kazet, které neumožňují proces renovace. 

Tonery
Podle místostarostky Evy Tylové je přínos pro životní prostředí zřejmý: „Celkově odevzdáním tonerové kazety do sběrného boxu dojde k úspoře 671 gramů odpadu, z toho 637 gramů plastového odpadu, jehož opakované použití ke stejnému účelu uspoří 956 gramů emisí CO2. Možnosti recyklace se ve spolupráci s odborem životního prostředí snažíme v Praze 12 rozšířit. Snižujeme tak mimořádně velkou zátěž pro životní prostředí formou umístění papírových boxů nejen ve sběrném dvoře, ale i na radnici MČ Praha 12, do kterých občané mohou vhazovat prázdné tonerové kazety.“


Sběr prázdných tonerových a inkoustových kazet zajišťuje Asociace renovátorů, z. s. www.spravnytoner.cz, www.setriprirodu.cz, kde zodpoví případné otázky, týkající se sběru použitých tonerových a inkoustových kazet. Vaše dotazy můžete zasílat na emailovou adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo vyřizovat telefonicky na tel.: 602 427 335.

Zdroj foto: www.praha12.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Fotograf Pavel Krásenský: „Pokud mám možnost mít v lednici své malé místo, kde si uchovávám usmrcený hmyz, tak je rodina opravdu velmi tolerantní“

200rozV rámci Listopadu, měsíce fotografie na našem webu jsme se rozhodli vyzpovídat i některé české fotografy. Prvním z nich je Pavel Krásenský, jehož ilustrace jste už určitě viděli v nějaké učebnici biologie. Jeho parketou je totiž makrofotografie hmyzu a ...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

První herbář pro děti, který pobaví

Herbar perObčas je těžké vybrat pohádku, která přinese to, co přinést má – zábavu a poučení. Často je to právě naopak a místo dobré nálady přispěje k nočním můrám. Přinejmenším s Kouzelným herbářem skřítka Bolhoje nešlápnete vedle.


Literatura

Detektivní nuda - Volání kukačky

volani kukacky perexNápaditý obal knížky zve na další román od J. K. Rowlingové, skrývající se pod pseudonymem, což knihkupci u tohoto detektivního románu rádi uvádí, protože i jméno prodává. Po tragikomickém románu P...

Divadlo

Sváteční představení v Národním divadle

nd pan z praseckova 200Na období Vánočních svátků připravil soubor činohry Národního divadla pestrou nabídku inscenací, které vám mohou zpříjemnit atmosféru tohoto jedinečného ročního období.

...

Film

Filmová sci-fi novinka Ex Machina

Exmachina 200Je novinkou letošního roku a fanoušci sci-fi si můžou pomalu odpočítávat dny do 30. 4. 2015, kdy tento film má, díky společnosti CinemaArt, v České Republice svoji premiéru.

...