Deset zenových vteřin vám může změnit život

Deset zenových vteřin vám může změnit život

deset zenovych vterin 200V nakladatelství Anag vyšla kniha Deset zenových vteřin s podtitulem Dvanáct zaklínadel pro hledání a nalézání smyslu, klidu a vnitřní síly.

 

Co v knize najdete?

V úvodu knihy se nachází vysvětlení metody kombinující východní principy založené na vědomém dýchání a všímavosti s principy západní pozitivní psychologie. Následují kapitoly zaměřené na jednotlivá zaklínadla a další rady, jako které zaklínadlo zvolit a jak s nimi pracovat. Další část knihy se pak zaměřuje na Sekvenci koncentrace a koncentraci obecně.

O jakou metodu jde?

Deset zenových vteřin vychází z velmi jednoduché metody. Ta je založena na jediném hlubokém nádechu a výdechu doplněném o konkrétní myšlenku. Takto snadno se člověk může zklidnit, zamyslet a také změnit.

Autor popisuje, že k používání zaklínadel neexistuje žádné dogma, závisí jen na hlubokém nádechu a výdechu, přičemž jde o cestu do vlastního nitra a zaměření se na určitou myšlenku. Se zaklínadly jde libovolně pracovat, kombinovat je, nebo se klidně zaměřit jen na jedno. Tento přístup se mi líbil a vyhovoval mi.

A co je těch 12 zaklínadel?

1. Úplně se zastavuji
2. Nic neočekávám
3. Pracuji na svých věcech
4. Důvěřuji svým zdrojům
5. Cítím, že mám podporu
6. Přijímám tento okamžik
7. Moje minulost pro mě není problém
8. Uděluji věcem smysl
9. Otevírám se radosti
10. Troufám si na tento úkol
11. Dělám konkrétní kroky
12. Vracím se s novou silou

Každé zaklínadlo je v knize stručně popsáno a následují rady, jak jej používat. Ty jsou podpořeny zkušenostmi reálných lidí, což hodnotím velmi kladně. Působilo to na mě opravdu praktickým dojmem a lépe jsem si práci se zaklínadly dokázala představit. A mnohdy mě zasáhly i doprovodné komentáře Erica Maisela jako například tento z konce kapitoly o zaklínadle Nic neočekávám: „Sněte, ale nic neočekávejte. Mějte touhy, ale nic neočekávejte. Doufejte, ale nic nečekávejte. Zbavte se potřeby kontrolovat a získejte skutečnou kontrolu.“ (str. 48)

Deset zenových vteřin je velmi srozumitelně napsaná kniha, ve které si každý může něco najít. Metoda je jednoduchá a nikomu nic nebrání ji vpustit do života. Mnohdy se to vážně může hodit.

O autorovi

Eric Maisel, Ph.D., je autorem více než padesáti knih, včetně The Magic of Sleep Thinking. Působí jako kouč kreativity zaměřený na podporu duševního zdraví v oblasti kritické psychologie a kritické psychiatrie. Přednáší po celém světě, zajišťuje semináře kreativního hlubinného psaní a přednáší na konferencích International Society for Ethical Psychology and Psychiatry.

Deset zenových vteřin
12 zaklínadel pro hledání a nalézání smyslu, klidu a vnitřní síly
Autor: Eric Maisel, Ph. D
Překlad: Petr Jochmann
Žánr: životní styl, zdraví, meditace
Nakladatelství: Anag
Rok vydání: 2021
Počet stran: 224
Hodnocení: 80 %

https://www.anag.cz/deset-zenovych-vterin-dvanact-zaklinadel-pro-hledani-a-nalezani-smyslu-klidu-a-vnitrni-sily/pA91.5999/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s Anežkou Rusevovou

rusevova 200Anežka Rusevová je česká herečka, která už má za sebou účinkování v několika divadleních hrách i televizních pořadech. Pamatovat si ji můžete například ze seriálů jako Kriminálka Anděl, Ulice, Ohnivý kuře nebo Expozitura. V našem rozhovoru se doz...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

S Průvodcem přírodou budou výlety ještě pestřejší

pruvodce prirodou 200V nakladatelství Kazda vyšla kniha Průvodce přírodou na výlety s podtitulem Snadné určování živočichů, rostlin a hub podle biotopů od Frank a Katrin Heckerových. Určitě si ji nenechte ujít a třeba vám pomůže plnit nějaké předsevz...


Literatura

Wallander se vrací

Wallander 200Kurt Wallander při jedné z policejních akcí zabije člověka. Vyčítá si to, propadne depresi a svůj světabol se snaží přebít alkoholem. Nic nepomáhá, ani když vyrazí ze studeného severu za teplem na východ, místo pohody si přivodí jen pořádnou ko...

Divadlo

Skleněný pokoj: Světová premiéra původně knižního bestselleru v Brně

Skleneny pokoj 200Román britského spisovatele Simona Mawera se odehrává v Brně, mezi roky 1925 a 1968. Podkladem příběhu je osud lidí kolem slavné vily Tugendhat, světově uznávaného architekta Ludwiga Miese van der Rohe.

Film

Do kina Ponrepo přicházejí slavné dokumenty Tráva a Čang

trava cang 200Pražské kino Ponrepo, studnice nedávných, dávných i pradávných filmů, otevírá nový cyklus nazvaný vizuální antropologie. Hodlá v něm představit proslulé dokumenty o zvycích a obyčejích exotických národů, přinášející svědectv...