Bylinkové recepty Moniky Poledníkové pro zdraví a krásu

Bylinkové recepty Moniky Poledníkové pro zdraví a krásu

Bylinkove-receptyBylinkářka, redaktorka a rozhlasová moderátorka Monika Poledníková vydala svou první sbírku bylinkových receptů, které mohou sloužit jako praktický návod pro výrobu domácí přírodní kosmetiky i léčivých přípravků. Publikace s barevnými fotografiemi Jiřího Svobody vyšla v nakladatelství CPress.

Když někdo rozumí léčivým bylinám, umí je prakticky využít a má zkušenosti s výrobou vlastních léčebných bylinných produktů, pak se mu nasbírají nejrůznější bylinkové recepty. Monika Poledníková jich nasbirala dost na to, aby je mohla představit ve své obrázkové publikaci, jakémsi receptáři, v němž předává své znalosti o bylinkách dále a doporučuje osvědčené bylinné produkty. Ty si může každý s trochou šikovnosti vyrobit sám.

Knížka je rozdělena na tři části, nabízí bylinkové recepty určené pro léčbu různých neduhů (Bylinková lékárna), dále představuje možnosti, jak si vyrobit účinné bylinkové prostředky do vaší domácnosti (Zelená domácnost), a samozřejmě také krémy, mastičky a další bylinkovou kosmetiku (Přírodní kosmetika).

Monika Poledníková

Bylinkové recepty jsou ekologické, ryze přírodní a kvalitní. Vybírat můžete například z těchto:

Dezinfekce na ruce s rozmarýnem, Repelent proti obtížnému hmyzu s libečkem, Prášek na praní bílého prádla s vůní lesa, Domácí bublifuk (nejen) pro děti, Propolisový sprej s medem na bolavý krk, Poctivá mast na veškeré bolístky s konopím, Ústní voda proti paradentóze s anýzem a mátou, Tuhý deodorant s jetelem a grepem, Krém na holení s bazalkou pro ženy i muže, Noční krém s pivoňkovým olejem proti vráskám, Šumivé bomby do koupele se sílou heřmánku a mnohé další.

Knížka je jednoduchá, přehledná a praktická, což se rozhodně cení. Protože si sama také vyrábím různé bylinné produkty a kosmetiku, jsem ráda za další inspiraci a těším se až tyto bylinkové recepty vyzkouším.

U Moniky Poledníkové si také můžete nakoupit přírodní produkty a čaje v novém bylinkovém eshopu: https://www.parapharmacy.cz/e-shop/

Rozhovor s Monikou Poledníkovou si můžete přečíst zde: 

Název: Bylinkové recepty
Fotografie: Jiří Svoboda, ilustrace: Kateřina Kotková
Autor: Monika Poledníková
Počet stran: 152
Vydání: 2021
Nakladatelství: Albatros Media/ CPress
Hodnocení: 85 %

Bylinkové recepty

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/66326033/bylinkove-recepty/


 

PřihlášeníSoutěže

Umělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

Mám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – mají ještě něco navíc. Kromě talentu, půvabu a kouzla osobnosti disponují schopností zaujmout ve více směrech.

Herečka Bára Lukešová v rozhovoru o svém otci a pražské výstavě jeho filmové tvorby

Výběr z realizovaných i nerealizovaných návrhů filmového architekta Rudolfa Lukeše (1923 – 1976) přinese výstava v galerii Lucerna. Očekávaná expozice nazvaná „Rudolf Lukeš – Filmové návrhy“ bude otevřena od 5. října a potrvá do 9. listopadu. O připravované výstavě je i rozhovor s dcerou tohoto filmového kumštýře, divadelní, filmovou a televizní herečkou Bárou Lukešovou.

Rozhovor

PEPSON SNĚTIVÝ

pep 200Jak se stalo, že se z ekonoma stal spisovatel? - Spíš bychom se měli ptát, jak se z hudebně a literárně orientovaného člověka stal ekonom – byť pouze inženýrským diplomem, ne zaměřením či snad nedejbože mentalitou. V šedi osmdesátých let byly v Jablon...

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Čtěte také...

Nadechněte se života a vejděte si do pocitu s Kraniosakrální jógou

KJ perexLidské tělo je tím nejdokonalejším strojem, který známe a disponuje úžasnými samoopravnými mechanizmy. Jen mu to musíme dovolit. Jednou z cest, které nás k uzdravení a dosažení celkové harmonie mohou dovést, je Kraniosakrální jóga. Tento koncept se zro...


Literatura

Další wow efekt z pera Blakea Crouche

zhrouceny cas 200V říjnu vyšla u nakladatele Laser v Edici světový bestseller další kniha amerického autora Blakea Crouche. Věřte, že Zhroucený čas vás nenechá chladnými a donutí vás zapnout mozkové závity na maximum!

Divadlo

Zábavný kabaret o božské Marilyn

200divZnámé iniciály MM byly zárukou kasovního trháku i přesto, že jejich samotná majitelka a platinová kráska Marilyn Monroe byla velice nespolehlivá a svou image vystavěla na svém největším nešvaru - nedochvilnosti. Snad se i právem domnívala, že na hvězdu její...

Film

PAS DO HOLLYWOODU


pas do hollywoodu 200Není rozhovor jako rozhovor. Většinou vycházejí takové, které se jen koří věhlasu zpovídaného a šíří jej dál, vlastně můžeme uvažovat o oboustranně výhodné symbióze. Přesně takové texty nalezneme třeba v knížce nadutě naz...