„Rád by som hral na najväčšom hudobnom festivale na Slovensku“ Legendárny saxofonista Bill Evans

„Rád by som hral na najväčšom hudobnom festivale na Slovensku“ Legendárny saxofonista Bill Evans

jazz 200Na Gypsy Jazz festivale sa predstavil legendárny saxofonista Bill Evans. Zveril sa nám, že by rád zahral aj na Pohode. Celý článok o akcii nájdete ZDE

 

 Ako došlo k spolupráci s Milom Suchomelom?

Milo ma kontaktoval minulý rok. Žiadal ma o spoločný koncert s jeho skupinou v Bratislave.

Keď si ho stretol po prvýkrát, premýšľal si nad tým, že si s ním raz zahráš?
Dnes som ho skutočne stretol po prvýkrát. Aj keď bol v Amerike, nikdy sme sa nestretli. Je úžasné premýšľať nad jazzom. Je to univerzálny jazyk vo svete a my ho môžeme hrať, lebo je všade rovnaký a po mnohé roky.

jazz 1

 

Počul si o ňom predtým?
Prvý krát som o Milovi počul, keď mi poslal svoju hudbu. Vtedy som si povedal vau, to môže byť zábavné. Chcem hrať hudbu nielen v krajinách, kde ma ponúkajú ale aj s inými ľuďmi.

Ako dlho ste sa pripravovali na tento koncert?
Niekoľko mesiacov. Milo mi poslal nejakú muziku. Mal som ju asi dva týždne pred koncertom.

jazz 2

 

Obával si sa, že by mohli byť problémy, keď hráte takto spolu po prvýkrát a spoločne ste neskúšali?
Nie, neobával som sa, pretože som počúval hudbu, ktorú mi poslal, a je veľmi dobrá, preto som sa nebál.

Ako to vidíš do budúcna, ak ťa Milo Suchomel prizve na svoj koncert, prídeš si s ním zahrať? Poprípade by ste mohli spraviť spoločné CD.
Samozrejme, som dosť vyťažený so svojou skupinou, záleží od situácie, ale veľmi rád si s ním znovu zahrám.
Čo sa týka, CD. to sa nikdy nevie.

jazz 3

 

Čo predchádzalo koncertu, kde ste hrali predtým?
Včera som hral v Georgii a predtým som mal veľké turné so skupinou v Európe. Boli sme v Španielsku, Holandsku, Londýne, New York, Filadelfii a potom sme prišli do Floridy. Následne sa chystám do Prahy.

Čo si prvé predstavíš, keď sa povie Bratislava?
Každé mesto je iné, ale v Bratislave sa mi páči rieka Dunaj a staré mesto.

jazz 5

 

Aké máš plány do budúcnosti?
Rád by som hral na najväčšom letnom hudobnom festivale na Slovensku.

jazz 6

Foto: Lenka Meravá

( 1 hlas )


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Tomáš Savka: „Oslavit si umím každý den, když chci“

Savka200Zpěvák Tomáš Savka se proslavil díky účasti v talentové show Česko hledá Superstar a nyní slaví 30 let. U této příležitosti vyráží na swingové turné, o kterém v tomto rozhovoru prozradil více.

...

Hledat

Literární soutěže jsou jednou z nejlepších cest, jak dát o sobě vědět

Lucie Hlavinková, která se poprvé proslavila knížkou pro děti, je patronkou naší literární soutěže, která právě skončila a čeká na vyhlášení svých vítězů. Lucie nám na sebe prozradila, jak se stala spisovatelkou, čemu se nejraději věnuje a co nového připravuje pro své čtenáře.

Čtěte také...

Znovuotevřený zámek Třešť nabízí nejen elegantní ubytování a wellness, říká Pavla Pěkná

pavla pekna200Co má společného zámek v Třešti se spisovatelem Franzem Kafkou a k čemu zámek slouží, na to odpověděla v následujícím rozhovoru ředitelka zámeckého hotelu Pavla Pěkná. Sama o znovuotevřeném novorenesančním sídle tvrdí, že to byla láska na pr...


Literatura

Dítě třetí říše

Dítě třetí říšeSilný emotivní fiktivní příběh, který sice není čtením k odpolední kávě, ale rozhodně nepostrádá napětí. Lenka Kališova ve své recenzi neprozradí víc, než je nutné, a zároveň vás naladí na další knihu. Nebude chybět ani romantická zápl...

Divadlo

Hladová země ukazuje, jakou moc mají peníze

hladova zeme perexPředstavte si městečko, kde lidé pracují jen minimálně. Většinu času stráví na hostinách a oslavách. Za místní pracují chlapi v dolech, kteří kutají. Jediné, co musí místní udělat, je požehnat jim a poslat je pod zem. A jít to pa...

Film

Když se Zemi Oz rozhodne místo Dorotky zachránit Oscar

200filmNejslavnější americký animátor Walt Disney dokázal svou fantazií a umem převést na plátno krásné příběhy a postavičky, které si oblíbili malí i velcí diváci. Avšak největším snem a přáním Walta Disneyho bylo vdechnout život knize Lymana Franka Bauma Čarod...