Mějte Zdravá záda

Mějte Zdravá záda

zdrava zada 200V únoru vyšla u nakladatelství esence kniha Zdravá záda od dvojice německých autorů Stephana Geislera a Stefana Remmerta s podtitulem Rychlá pomoc a preventivní cvičení na doma. Tak se začněme hýbat a zatočme s bolestí, kterou kvůli sedavému způsobu života zažíváme až moc často.O autorech

Prof. Dr Stephan Geisler promoval v oboru sportovní věda, je profesorem pro fitnes a zdraví na vysoké škole IST v Düsseldorfu. Několik desetiletí se jako sportovní terapeut zabývá tématem bolesti zad.


Stefan Remmert je docentem na vysoké škole IST a vyučuje zejména obory související s medicínským fitness tréninkem, které se zaměřují na ortopedické problémy, diagnostiku a teorii tréninku.

Zbavte se bolesti zad!

Kniha nabízí mnoho nákresů, díky kterým pochopíme anatomii zad a budeme schopni účinně bojovat s bolestí v tom správném místě. Vyzkoušíme přes 30 jednoduchých cviků pro okamžitou pomoc, které můžeme provádět v klidu doma. Navíc objevíme efektivní preventivní cvičení, díky kterému se nebudeme muset potýkat s bolestivými zády tak často. Autoři nás také motivují tím, že budeme méně navštěvovat lékaře, neboť podle nich 80% bolesti v zádech lze odstranit doma prováděním jednoduchých cviků.

O knize

Kniha je vlemi přehledně rozdělena na celou řadu sekcí. Nejprve se věnuje anatomii zad, rozebírá stavbu páteře a zaobírá se o fyziologií bolesti. Poté nabízí kapitolu Seznámení s bolestí – příklady potíží se zády a konečně to, oč nám hlavně běží, posilování zad – konečně bez bolesti! Cviky pro zdravá záda. Každému cviku je věnována dvojstránka, kde na jedné je napsáno, oč běží a proč daný cvik provádíme a dále je rozepsána výchozí pozice a provedení. Na další stránce je cvik detailně nafocen – takže ani začátečník při cvičení neudělá chybu. V závěru příručky nalezneme kapitolu Dodatek: bolest zad v běžném dni, která je velmi praktická a říká nám, jak bychom měli správně sedět, že bychom se měli všeobecně více hýbat, jak správně stát či jak vydržet zátěž při dlouhých cestách autem nebo co dělat při bolestech zad v posteli a zmiňuje i problémy se zády v těhotenství. Líbí se mi, že vždy dává konkrétní odkaz na cviky, které bychom měli při těchto problémech provádět. Nechybí samozřejmě Rejstřík, Seznam cviků a O autorech/Poděkování.

Čtěte a cvičteS bolestí zad se setkal snad každý člověk, ať už při fyzické zátěži, nebo špatném zvedání břemena nebo když se špatně vyspí. Proto je tak důležité s tím něco dělat, správně se hýbat a udělat něco pro své zdraví jako prevenci. Tato kniha je pro to jako stvořená! 

zdrava zada

Název: Zdravá záda
Autor: Prof. Dr Stephan Geisler, Stefan Remmert
Originální název: Der Fitnessprofessor - Gesunder Rücken
Žánr: naučná literatura, zdraví
Nakladatelství: Esence
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 160
Hodnocení: 93 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/zdrava-zada/kniha/13349/


 

PřihlášeníSoutěže

Umělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

Mám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – mají ještě něco navíc. Kromě talentu, půvabu a kouzla osobnosti disponují schopností zaujmout ve více směrech.

Herečka Bára Lukešová v rozhovoru o svém otci a pražské výstavě jeho filmové tvorby

Výběr z realizovaných i nerealizovaných návrhů filmového architekta Rudolfa Lukeše (1923 – 1976) přinese výstava v galerii Lucerna. Očekávaná expozice nazvaná „Rudolf Lukeš – Filmové návrhy“ bude otevřena od 5. října a potrvá do 9. listopadu. O připravované výstavě je i rozhovor s dcerou tohoto filmového kumštýře, divadelní, filmovou a televizní herečkou Bárou Lukešovou.

Rozhovor

Darujte pod stromeček rodinné vzpomínky v knihách Moniky Kopřivové

Koprivova1Pokud ještě stále nevíte, co darovat pod stromeček svým nejbližším, přinášíme vám skvělé tipy na vánoční dárky, které můžete najít na portálech Familium a Babičkářství! Rozhovor s jejich zakladatelkou vám prozradí více a možná i poradí, jaké nové knížk...

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Čtěte také...

Nenechte zahálet vaši mentální kondici

posilovani mentalni kondice 200Opět po roce vychází v nakladatelství Portál kniha Posilování mentální kondice s podtitulem 365 úkolů na celý rok určená všem věkovým kategoriím.

 

...

Literatura

Karty skryté moudrosti: Máte odvahu k výkladům?

Colette Baron-Reid tarotPředstavte si, že ještě před vznikem písma vytvořily prastaré národy božské spojenectví lidí a mystických skrytých říší, které tvoří most mezi světy přírody a ducha a udržuje harmonii a rovnováhu. Tímto spojenectví...

Divadlo

Jára Cimrman na Vás dýchne v několika českých kinech

jara cimrman ceske nebeGénius samotný se nám ukáže skrze Divadlo Járy Cimrmana, které slaví 45 let od svého založení. U této příležitosti dojde 4. října k historicky prvnímu přímému satelitnímu přenosu z České republiky, díky kterému se na p...

Film

Filmy z karlovarského festivalu

54kviff 200Letošní karlovarský filmový festival skončil a oceněné tituly jsou již známy. Nebudu se k nim vracet, protože zajímavější než snímky ze soutěžních sekcí, zpravidla druhořadé, méně přínosné i přitažlivé, jsou díla uváděná mimo soutěž. Soustředí...