Sushi – Od začátečníka k mistrovi

Sushi – Od začátečníka k mistrovi

sushi 200Ať o sushi sníte nebo jste pokročilý kuchař tohoto pokrmu, nesmíte si nechat ujít knihu Marcela Vargaeštoka Sushi Od začátečníka k mistrovi, která vyšla v říjnu u nakladatelství CPress. Garantuju vám, že stojí za to!

 

 

Tato kuchařka nebo klidně i příručka o sushi, chcete-li, je výborně sepsanou knihou plnou barevných fotografií a popisů postupů při přípravě tohoto specifického pokrmu od A po Z. Přehlednost, úprava, spousta praktických informací i rad – přesně takto si představuji výbornou kuchařku.

Už Obsah nám napoví, že začínáme od pěkně podlahy. V Úvodu se dovíme něco o Japoncích a jejich gastronomii a taky o historii sushi. Informace nejsou suchopárné, ale čtenáře pěkně navnadí na samotné vaření. Další větší kapitolou je ta s názvem Suroviny, přísady a základní přípravy a rozebírá všemožné ingredience, které jsou ambasadorem tohoto japonského pokladu. Nechybí sekce Kuchyňské náčiní a pomůcky a pak už jdeme k samotnému vaření, tedy Základní přípravy – návody, kde se dovíme, jak správně uvařit rýži na sushi, jak má vypadat nakládaný zázvor a taky jak správně filetovat tuňáka i lososa.

Část Základní druhy sushi přináší přehled nejznámějších forem sushi a Creative art sushi toto povznáší na další úroveň. S povděkem kvituji kapitoly o Stolování a servírování, kde je fajn třeba etiketa používání hůlek. Na závěr nechybí Užitečné rady třeba jak vybírat ryby nebo jak dlouho vydrží suroviny na sushi. Končíme kapitolkou Inspirace, která je vlastně reklamou na autorův byznys, Chefparade sushi kurzy. Ale proč vlastně ne?

Moc se mi líbí, jak je tato kuchařka zpracována jak formou, tak obsahem. Autor nás učí vše od píky a popisuje postupy velmi podrobně a co je ještě lepší, nechybí praktický barevný fotopostup. Taky se dozvíme něco o historii toho daného konkrétního pokrmu, což není k zahození.

Ať vás příprava sushi baví a chcete se posunout o level výš, nebo koketujete s myšlenkou, že byste se rádi blýskli tímto netradičním pokrmem, tato kniha je tím pravým právě pro vás!

sushi

Název: Sushi – Od začátečníka k mistrovi
Autor: Marcel Vargaeštok
Žánr: kuchařka
Nakladatelství: CPress
Rok vydání: 2019, pevná
Počet stran: 112
Hodnocení: 100 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/55992974/sushi/


 

PřihlášeníSolfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum

Nejčtenější za měsíc


Rozhovor

Uvědomit si ty správné hodnoty

Rozhovor LUCIE NOZIZWE 200Koncert míru - pod tímto názvem proběhne 30. září v Praze v Lucerna Music baru koncert , na kterém vystoupí Zululand Gospel Choir a česká zpěvačka, která přináší na českou hudební scénu rytmy Afriky, Lucie Nozizwe. Pán...

Hledat

Čtěte také...

David Frej: Život bez zánětu

FREJ2Nakladatelství Eminent loni vydalo knížku doktora Davida Freje s názvem Život bez zánětu. Jako mnohé další jeho knihy i tato pojednává o stravě. Proč jíme stále stejné potraviny a potom jsme nemocní? 

...

Literatura

Pozor! Za tebou

za tebou 200V červenci vyšel u nakladatelství Kalibr příběh Za tebou britské autorky Sibel Hodge s thriller prvky. Jedná se o příjemnou oddechovku, která se čte sama!

 

...

Divadlo

Rukojmí bez rizika

IMG 20170814 193557V letním období jsou v kamenných divadlech prázdniny, ale milovníci divadelních představení kvůli tomu smutnit nemusí, protože se mohou kulturním zážitkům oddávat mimo ...

Film

Vesmírná filmová poezie

gravity plakat 200Mexickému režisérovi Alfonsu Cuarónovi (Harry Potter a vězeň z Azkabanu) se ve filmové branži podařilo vše, na co sáhl. Ani jeho nejnovější film Gravitace není výjimkou. Filmovým...