Nadační fond ASANTE KENYA založila moderátorka Lejla Abbasová
Banner

Nadační fond ASANTE KENYA založila moderátorka Lejla Abbasová

kena perex Činnost nadačního fondu Asante Kenya spočívá ve zprostředkování pomoci projektům v Keni zabývajících se vzděláváním a podporou dětí s těžkými životními osudy. Tyto děti žijí na hranici absolutní bídy nebo jsou nakaženy virem HIV/AIDS, případně jsou úplní sirotci, jež přišli o své rodiče právě díky HIV/AIDS.

 

 

ASANTE KENYA podporuje i dva zemědělské projekty, které svým fungováním a prodejem výpěstků taktéž nepřímo podporují děti závislé na ekonomické situaci svých rodičů a prarodičů. ASANTE KENYA dále spolupracuje s projektem, který se zaměřuje na problematiku ženské obřízky. 

Pod záštitou ASANTE KENYA se sdružuje 13 projektů (jejich seznam a popis najdete na www.asantekenya.cz). Všechny navštěvuje na svoje vlastní náklady dvakrát ročně Lejla Abbasová. Na místě ve spolupráci s vedoucími projektů zhodnotí situaci a jejich pokrok za uplynulou dobu. Společně s nimi vytvoří seznam toho nejdůležitějšího co daný projekt potřebuje a také společně potřebné položky nakoupí. V případě výstavby školy jedná Lejla Abbasová i s místními staviteli, konzultuje plány, nakupuje stavební materiál a uzavírá smlouvy. Tímto je zaručena absolutní transparentnost vybraných prostředků. Každý z projektů je na jiné kvalitativní úrovni, přesto jsou všechny stále ve velmi složité ekonomické situaci.

kena skola

Všechny projekty fungují na bázi téměř stoprocentního dobrovolnictví svých zakladatelů a s téměř žádným přísunem financí nutných pro jejich elementární fungování. Cílem Asante Kenya je přiblížit všechny stejnému standardu, kdy si budou schopny skrze vlastní podpůrné aktivity generovat stálý finanční příjem a tím primárně podporovat svojí původní činnost již nezávisle na podpoře okolí. 

kena zeny

Z obdržených finančních příspěvků musí projekty během následujícího půl roku zainvestovat 10% darované částky a při další návštěvě doložit tuto investici, případně i její ekonomickou úspěšnost. K tomuto kroku jsme se rozhodli jako k motivačnímu prvku spolupráce mezi projekty a Asante Kenya.

Celá myšlenka spolupráce je totiž koncipována jako aktivní přístup obou stran, ne jednostranného donorství a iniciativy nadačního fondu a jeho sponzorů.

Pokud chcete i vy pomoci, věřte, že i malý finanční obnos udělá na projektech Asante Kenya zázraky. Číslo sbírkového účtu je 1211009464/5500.

Společnost Zasilkovna.cz podpoří charitativní činnost Lejly Abbasové v rámci netradičního spojení internetového obchodu a logistiky s neziskovou organizací.

Zakoupením doplňků z e-shopu www.imana.cz může každý přispět na dobrou věc, pomoci africkým dětem a díky Zásilkovně ušetřit za poštovné. Zasilkovna.cz poskytne zcela zdarma veškeré logistické služby a výdejní místa pro společný projekt nadačního fondu Lejly Abbasové Asante Kenya a neziskové organizace Njovu o.p.s

kena sperky

„Neziskový projekt imana.cz nás oslovil především tím, že nabízí své zboží prostřednictvím internetového obchodu, což je u neziskových projektů zatím netradiční cesta. E-shopu imana.cz poskytneme veškeré služby Zásilkovny zdarma, tj. kompletní distribuci produktů, možnost vyzvednutí výrobků v celé své síti výdejních míst Z-point na území Česka a Slovenska a veškeré služby doplňkové služby včetně reklamačního asistenta.“ vysvětluje Simona Kijonková, marketingová manažerka Zásilkovny a dodává: „Vzhledem k poštovnému zdarma si může něco malého objednat skutečně každý a přispět tak celou částkou na pomoc africkým dětem.“

Internetový obchod imana.cz nabízí českým zákazníků tradiční africké šperky z Keni a Zambie.

Veškerý výtěžek z prodeje šperků a doplňků z e-shopu www.imana.cz putuje na podporu všech třinácti rozvojových vzdělávacích projektů v těchto dvou zemích. 

Nezisková organizace Njovu o.p.s. se zaměřuje na rozvojovou pomoc v jihoafrické Zambii. Realizujeme dlouhodobé projekty s cílem poskytnout zázemí sociálně slabším dětem. Pro mládež a dospívající, kteří dokončili základní nebo střední školu, poskytuje tato organizace odborné vzdělání, které zvýší jejich šanci uplatnit se na trhu práce. 

Obě organizace se zaměřují na pomoc sociálně slabým africkým dětem na území Keni a Zambie.

Nadační fond Asante Kenya aktuálně podporuje 13 projektů v Keni. Tento projekt, fungující na dobrovolnické bázi, podporuje hlavně vzdělanost dětí, podílí se na výstavbě škol, internetových kaváren a pomáhá dívkám utíkajícím před ženskou obřízkou.

kenya logo

Zdroj informací a foto: www.asantekenya.org


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Banner

Rozhovor

PERCIVAL SCHUTTENBACH: „Nemusíme znít tvrdě jen proto, že to diktuje folk metal“

percival 200Na festivalu Made of Metal, který se o druhém srpnovém víkendu koná u Hodonína, se mimo jiné představí polští představitelé folk metalu Percival Schuttenbach. My jsme oslovili hlavu skupiny Mikolaje Rybackiho a položili mu několik otázek, z nichž...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Riaditeľ vydavateľstva Peter Riavu odovzdal 4-násobnú platinovú platňu

BMP perexV bratislavskom klube Loft sa 24. septembra konala Universal biznis media párty pod dohľadom riaditeľa vydavateľstva Petra Riavu, ktorý celú akciu pripravil. Tak ako aj minulý rok predstavili sa mladí interpreti Svetla...


Literatura

Li Č´-Čchang: Sedni si a nedělej nic

sedni perAneb „pij čaj a vyčkávej“ – v mysli mi uvízla tato slova z citace v knize. Pít čaj a vyčkávat. Umíte si představit tento stav? Aktivní odpočinek mysli i ducha, o těle nemluvě? Jestli ano, byť jen letmo, jistě už jen při té představě cítíte na těle i n...

Divadlo

Dokonalá svatba dostála svému názvu

svat 200Dokonalá svatba je situační komedie od britského autora Robina Hawdona, která se od roku 1994 hraje po celém světě. Je velmi aktuální a dokáže rozesmát nejeden sál. I ten ve Zlíně se velmi dobře bavil, za což bylo kromě herců zodpovědné i režisérské duo...

Film

Bláznivá dovolená – velká dávka nostalgie

blazniva-dovolena-perexMám takový pocit, že každý z nás se alespoň na malou chvíli setkal s rodinkou Griswoldových, ať už s tou filmovou nebo jí velmi podobnou v reálném životě. Připomeňme si americkou komedii z osmdesátých let, která vás možná, ...