Křtem nového videoklipu kroměřížská taneční skupina M Dance crew KM uzavřela sezónu

Křtem nového videoklipu kroměřížská taneční skupina M Dance crew KM uzavřela sezónu

foto perexZavršením minulé sezóny se pro skupinu M dance crew KM stal křest nového video klipu Project Chillies in move, který proběhl ve středu 1. července v kroměřížské restauraci M club. Na křtu nechyběl ani režisér a kameraman Vladislav Františ stejně jako stávající či bývalé členky dnes už populární taneční skupiny, kterou už pět let vede choreograf a tanečník Marek Meluzín.  Skupina má za sebou vůbec úspěšné období. Po několika vítězstvích na přehlídkách a soutěžích se představila rovněž jako předskokan nedávného kroměřížského koncertu zpěváka Davida Deyla.

 


"Jak bych charakterizoval náš nejnovější klip? To je velká inspirace naším vzorem Yanisem Marshallem.  Tentokrát jsme snažili, aby to bylo spojeni tance, vášní a vůbec smyslnosti. A moc nám v tom pomohl právě Vladislav Františ, jehož kameru a vůbec jeho cit pro náš žánr milujeme. Neděláme s ním poprvé," říká Marek Meluzín.
"Choreografie tvoříme spolu s mou nejlepší tanečnicí Jitkou Kutrovou. Spolupracujeme spolu už čtyři  roky a myslím, že si hodně rozumíme, máme i společné cítění hudby," dodává Marek Meluzín, čehož je dokladem i nejnovější klip.

Filmový materiál do video klipu natočila skupina M dance crew KM  15. června v Podzámecké zahradě s kameramanem Vladislavem Františem, který s ní  spolupracoval už na předcházejícím klipu Project Dark Horse. Samozřejmě u toho nechyběl ani Jiří Staněk, který měl během natáčení na starosti dron s kamerou.

foto1


Skupina M Dance crew KM funguje pět let a v žánru zvaném street dance sklízí jeden úspěch za druhým. Jednak na exhibičních vystoupeních, jednak na soutěžích - jenom letos získala několik cenných vavřínů.  "Tento taneční rok byl pro nás asi nejúspěšnější," přiznává Marek Meluzín. "Na Tancer cupu Zlín jsme vytancovali třetí místo, to byl pro nás tento rok takový rozjezd. Na konci března to jsme získali první místo a putovní pohár města Lipníka nad Bečvou.  A na soutěži Hot dance v Zubří to bylo také první místo. Ale přiznám se, že mám raději spokojenost a odezvu publika. Když slyším lidi, jak nás povzbuzují a jak nám fandí , tak je to nad všechny poháry a medaile."
K úspěšným vystoupením ostatně patřilo i to, které proběhlo 26 června těsně před vystoupením Davida Deyla v Domě kultury v Kroměříži.  Tehdy se skupina, která se věnuje "street dance", představila se svým úspěšným číslem Fialovej úlet.

foto 2


Křtu nového video klipu Project Chillies in move, na kterém si vzal slovo Vladislav Františ, Marek Meluzín nebo členka skupiny Soňa Drábková, se zúčastnili současní i dřívější členové  i s rodinnými příslušníky a blízkými přáteli. I když se skupina M dance crew KM během léta představí na "open class" na kroměřížském koupališti Bajda, oficiální vystoupení chystá až na podzim.

Foto archiv Marek Meluzín, koláž Miroslav Vrchký


 

PřihlášeníSoutěže

Veverčák Píťa se vrátil

Veverčák Píťa se společně s hajným Petrem objevili v knize Víš, kde jsou děti stromů? a nyní se vrací v titulu Kde si Píťa chladí tlapky? Nakladatelství Kazda

Ženy, které milují příliš a doufají, že se jejich partner změní

Doufáte, že se váš partner, který vám ubližuje, změní? Ne, nezmění! Kniha z nakladatelství Portál psychoterapeutky Robin Norwood je o citové závislosti ve vztazích a pomáhá ženám najít cestu k sobě a odejít z nevyhovujícího vztahu. Je plná skutečných příběhů žen, které milovaly příliš… Nakladatelství Portál

Rozhovor

Roman Janků: „Po dvaceti letech začínám mít opravdu obavu o budoucnost živých koncertů klasiky na menších městech.“

Roman Janku200K současné situaci v kultuře se v následujícím rozhovoru vyjadřuje dlouholetý organizátor koncertů klasické hudby a zakladatel cyklu KLASIKA VIVA Roman Janků.

...

Hledat

Videorecenze knih

Michael Krásný vydává druhé album 20:20

Michael Krásný, kontrabasista, baskytarista, zpěvák a dlouholetý doprovodný hráč trumpetisty Laca Decziho, vydává druhé sólové album s výmluvným názvem 20:20. michaelkrasnymusic.com

Z archivu...

Čtěte také...

StarDance odstartovalo rumbou a quickstepem

200spolV sobotu Česká televize opět spustila jeden z divácky žádaných projektů, 6. ročník show StarDance se po roce vrací na obrazovky. Z osmi startujících párů se každou sobotu nyní budeme s jedním z nich loučit, dokud si porota a diváci opět nevyberou svůj ...


Literatura

Moje anglická babička – čtivá knížka bez překvapení

altAutobiograficky laděný příběh líčí každodenní život české překladatelky Hanky po odstěhování do Anglie. Hanka žije se svým anglickým manželem Williamem v malé vísce nedaleko Oxfordu a vzpomíná na jediného dosud ...

Divadlo

Divadlo Bolka Polívky baví

Divadlo B Polivky  perexJedním z nepřehlédnutelných pojmů v kultuře České republiky je herec, mim, dramatický autor a divadelní principál Boleslav Polívka. Už léta množstvím nápadů udivuje a baví.

...

Film

Méďa aneb když plyšáček ožije

Film Meda plakatKdo má rád americké filmy, může se jít podívat na nový americký film Méďa, a jakmile ho zhlédne, nemusí ani přemýšlet, o čem vlastně ten film je. Hlavně, že se zasmál, až padal na opěradlo sedadla před sebou. Naví...