Děti z dětského domova nazpívaly vánoční CD se známými zpěváky

Děti z dětského domova nazpívaly vánoční CD se známými zpěváky

dlazkovice vanocni pozdravZa finanční dar dětskému domovu v Dlažkovicích je možné získat neprodejné cédéčko s písničkami tamních dětí a známých popových zpěváků.

Vánoční pozdrav. Cédéčko se s tímto názvem, obsahující sedm vánočních písní, dostane každý, kdo poskytne finanční dar dětskému domovu v Dlažkovicích u Litoměřic. V darovací smlouvě si sám určí, na co konkrétně jeho dar půjde, jestli například na pomoc dětem opouštějícím dětský domov nebo třeba na nové dětské boty.

dlazkovice vanocni pozdrav

S nápadem přišla Helena Langerová, která se stala i produkční projektu, a Libor Petrů, který k některým písničkám složil hudbu a text, a na albu nazpíval duet s Evou Pilarovou. „Napadlo nás to v hospodě, když jsme diskutovali o nespravedlnostech světa,“ řekla Langerová. Další písničky se sborem dětského domova nazpívali Heidi Janků, Petr Vondráček, Petra Janů, David Suchařípa a další.

dlazkovice vanocni pozdrav

Jednu z písniček nazpívala Helena Langerová s malým Adámkem Demeterem, který v dlažkovickém domově žije. Cédéčko bylo pokřtěno v pražské restauraci Na tý louce zelený u Kunratického lesa. Děti si slavnostní podvečer pořádně užily, zpívaly a nakonec si i zatancovaly. Křtu se zúčastnili i sportovci, například legendární fotbalista Antonín Panenka, který se stal kmotrem cédéčka. Dalšími kmotry se stali například herec a sportovec Zdeněk Srstka, zpěvák Stanislav Hložek a mnozí další.

dlazkovice vanocni pozdrav

Kdo bude mít o neprodejné cédéčko a zároveň o podporu dětí v Dlažkovicích zájem, může se spojit s produkční Helenou Langerovou: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Foto: Archiv organizátorů křtu


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Česká Lípa

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Podujatie, ktoré chytí za srdce

Ruce credit jan vlk dreamwolfPodujatie Chyťme sa za ruky, ktoré sa uskutočnilo 27. mája v neogotickom kaštieli v Galante, chytilo za srdce nielen samotné mentálne a zdravotne postihnuté deti, zdravých ľudí ale aj usporiadateľov, či samotn...


Literatura

Lucas Cranach a malířství v českých zemích (1500 – 1550)

socharstvi a malirstvi200Lucas Cranach starší byl umělcem všestranného talentu, jehož výtvarné dílo nalezlo ve své době nebývalou odezvu a zasáhlo i do Čech prostřednictvím jeho žáků a následovníků.                                    

Divadlo

Moderní zpracování klasického příběhu

Cyrano perexPaříž, 17. století. Cyrano z Bergeracu (Luboš Veselý) je nápadný nejen díky svému vtipu, pohotovosti a básnickému umění, ale především kvůli svému mimořádně velkému nosu. Miluje svou nádhernou sestřenici Roxanu (Natálie Řehořová), o kterou má ...

Film

Pohroma na oběžné dráze

200filmFilmů zasazených do vesmírného prostoru vznikla dlouhá řada, avšak Gravitace (2013) patří mezi ty, řekněme, pojednané s téměř dokumentaristickou věrohodností. Vyznačuje se bezmála reportážní věcností. Dokonce ji můžeme považovat za takřka "domáckou", prot...