Comic-Con Prague 2022 je za námi, na viděnou v Brně na Comic-Con Junior
Kultura21.cz

Comic-Con Prague 2022 je za námi, na viděnou v Brně na Comic-Con Junior

comic con 200Na třetí ročník festivalu popkultury Comic-Con Prague dorazilo přes 18 tisíc fanoušků sci-fi, fantasy a hororu. Čtvrtý ročník se bude konat od 14. do 16. dubna 2023 opět v pražském O₂ universu. Jako velkou novinku prozradili pořadatelé přípravu prvního ročníku Comic-Con Junior, jehož program bude primárně zaměřen na děti a jejich rodiče a který proběhne v termínu 22. a 23. října 2022 na Výstavišti Brno. Více informací slibují zveřejnit na Den dětí.

 

Praha o víkendu zažila již potřetí svátek fanoušků komiksu, sci-fi, fantasy či počítačových her „Návštěvnost třetího ročníku Comic-Con Prague 2022 dosáhla přes 18 tisíc fanoušků sci-fi, fantasy a hororu, což odpovídá loňské úrovni a my to považujeme za velký úspěch. Největší zájem vzbudily besedy s hollywoodskými herci, kteří prozradili řadu zajímavostí ze zákulisí natáčení kultovních snímků a ochotně odpovídali na otázky návštěvníků,“ uvádí Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio, jejíž produkční divize NoLimits akci spolupořádá. Fanoušci tak měli jedinečnou možnost na jednom místě potkat takové hvězdy jako Christopher Lambert, Julian Glover, Sam Witwer, Tom Hopper, Tony Amendola, Robert Picardo, Hattie Hayridge, Cara Buono, Bernard Hill, Finn Jones, Victoria Yeates nebo Richard Coyle. Celým hlavním programem provedli návštěvníky zkušení moderátoři Silvie Šustrová, Mikoláš Tuček, Alžběta Trojanová a Jindra Ekl.

„Na své si přišli i milovníci kostýmů, řada účastníků dorazila převlečená za oblíbené fiktivní hrdiny. V kostýmu Iron Mana dorazil na páteční slavnosní zahájení pražský primátor Zdeněk Hřib. O největší senzaci se postaralo hromadné focení více než stovky nejlepších kostýmů. Oblíbená sobotní kostýmová soutěž PragoCosplay přilákala rovněž velké množství fanoušků,“ říká programový ředitel festivalu Václav Pravda.

comic con1

Mezi jednotlivými besedami mohli návštěvníci navštívit uličku komiksových tvůrců, spisovatelské přednášky, výstavy, video i deskoherny nebo zakoupit fanouškovský merch. Ze zahraničních komiksových tvůrců dorazil David Lloyd, Lee Sullivan, James O'Barr, Kevin J. Anderson, Marco Turini nebo Stewart Kenneth Moore. Domácí scénu reprezentoval Petr Kopl, Nikkarin, Dan Černý, Jan Tatarka, Michal Suchánek, Karel Osoha, Štěpánka Jíslová, V kanclu a Alice Slavíčková. Oblíbenou částí festivalu je i program, kteří připravují sami fanoušci oblíbených univerz.

comic con2

Málokdo si nechal ujít výstavy Lego soch v životní velikosti, Star Trek kostýmů a rekvizit nebo návštěvu fotokoutku s Železným trůnem ze Hry o trůny a létajícím autem Ford Anglia Harryho Pottera. Fronty se neustále tvořily i před speciální expozicí FutureCity, která nabízela virtuální výlet pro Prahy blízké budoucnosti.

comic con3

Comic-Con Prague společně organizují společnosti Active Radio a.s. a Comic-Con Prague s.r.o., hlavním mediální partnerem je hudební rádio Evropa 2. Záštitu převzali kulturní atašé Velvyslanectví USA v Praze paní Natalie D. Wilkins, primátor hlavního města Prahy MUDr. Zdeněk Hřib a starosta Městské části Praha 9 Mgr. Tomáš Portlík. Hlavními partnery byly Coca-Cola, LEGO, Prusa Research a Leukoplast.

comic con 4

Více informacÍ: 

Web: https://www.comiccon.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/comicconprague/
Instagram: https://www.instagram.com/comiccon_prague/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Tapír

  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      

Videorecenze knih

Rozhovor

„Kultura pro mě znamená jít někam ven, za vyšší formou zábavy.“

langerova 200Pokračujeme s rozhovory s našimi redaktory, abychom vám přiblížili, kdo se skrývá za řádky těch všech recenzí a článků. Nyní o sobě více prozradila Jana Langerová, se kterou už jste možná komunikovali ohledně soutěží.

...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Jak jsem se rozhodla zhubnout! Týden třetí

hub 200Začínám třetí týden své proměny. Neškrtí mne kalhoty, nic mne nebolí, mám pocit, že jsem štíhlá (tedy než se kouknu do zrcadla nebo na ulici do výlohy). Vytahala jsem si oblečení, které hodlám o dovolené (konec června) nosit. Jsem v něm jak jitrnice. Neb...

Z archivu...


Literatura

Nepostradatelná příručka zahrádkářů, kutilů a chalupářů - Receptář prima nápadů

receptar prima napadu 200Pro všechny pěstitele, chovatele, kutily a zvídavé čtenáře vydalo v dubnu nakladatelství Esence knihu Václava Postráneckého Receptář prima nápadů. Sledujete-li televizní pořad, tak jste v obraze a víte, co čekat, ale ...

Divadlo

Z Žítkovských bohyní na jevišti mrazí

bohyne perexRomán Žítkovské bohyně způsobil v českých literárních vodách poprask a následně brázdil český literární rybník od ocenění k ocenění. Bylo jen otázkou času, kdy se tohoto románu chytne někdo, kdo se jej bude snažit převést na fi...

Film

16. Festival francouzského filmu

200filmOd 21. do 27. listopadu promluví plátna vybraných kinosálů v Praze (Lucena, Světozor, Kino 35, CineStar Anděl), Brně (Scala) a Českých Budějovicích (Kotva) jazykem vzdělanců a zamilovaných. Již šestnáctý Festival francouzského filmu opět nabízí rozman...