Poznáte ptáky našich zahrad?

Poznáte ptáky našich zahrad?

Poznáte ptáky našich zahradPraktická a milá kniha o poznávání ptáků potěší každého. Vydalo ji nakladatelství Kazda a autorem je Ulrich Schmid. Co můžeme v knížce najít a proč by neměla chybět v naší knihovničce?

Barevně ilustrovaná publikace Poznáte ptáky našich zahrad je jedinečná tím, že obsahuje více než 400 fotografií a ilustrací, přesný popis a povídání o ptácích našich zahrad, spoustu zajímavostí o 100 druhů ptáků, se kterými se můžete setkat v naší přírodě či na vaší vlastní zahradě a v okolí domova.

Nechci vás nijak podceňovat, ale jestli poznáte tak s bídou sýkorku a kosa, je opravdu na místě, abyste se v poznávání ptáků zdokonalili. Nedávno jsme s dcerou z okna sledovaly skákajícího většího ptáka, který velikostí těla a tak trochu i vzhledem připomínal strakapouda nebo datla. Bylo mi však jasné, že dle zbarvení to ani jeden z nich nebude. Dohledaly jsme, že se jedná o žlunu, což nás velice potěšilo. Zážitek na celý den :-)

Právě díky této knize můžete snadno určit, o jakého ptáka se jedná, a nebudete k tomu potřebovat žádné wifi připojení.

V úvodu knížky najdete výpověď autora, který popisuje, kteří ptáčci se vyskytují v okolí jeho vlastního domova. Je to příjemné čtení se spoustou barevných fotografií. Najdete zde tabulku, kde je uveden nejčastější výskyt 12 druhů ptáků v zimním i letním období, dále pak popis různých prostředí, kde se ptáci vyskytují, něco o jejich hnízdění a správném krmení. Pak už začíná encyklopedická část a na obálce knihy je i přehledná barevná tabulka s nejčastějšími ptáky a číslem stránky knihy, kde se o ptáčkovi dočtete víc. Tohle slouží jako rychlovka při vyhledávání ptáka podle toho, jak vypadá, pokud jej neznáte.

Kniha se mi velice líbí i po grafické stránce.

Autor knihy Ulrich Schmid

je biolog, který se věnuje pozorování ptáků, nějaký čas strávil na ptačích ostrovech na pobřeží Severního moře. Vede oddělení komunikace ve Státním přírodovědeckém muzeu ve Stuttgartu. Napsal již několik knih.

Název: Poznáte ptáky našich zahrad?
Autor: Ulrich Schmid
Překlad: Lenka Pučalíková
Počet stran: 189
Vydání: 2020
Nakladatelství: Kazda
Hodnocení: 100 %

Poznáte ptáky našich zahrad

https://www.knihykazda.cz/poznate-ptaky-nasich-zahrad/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

Juraj Červenák: „Mí hrdinové nejsou žádní uhlazení rytíři v naleštěné zbroji. Krvácejí, potí se a chodí na záchod.“

juraj cervenak 200Juraj Červenák je jedním z nejuznávanějších spisovatelů fantastiky u nás i na Slovensku. Jeho knihy, příběhy o Roganovi, ale třeba i osudy Conana, se rychle dostaly do podvědomí čtenářů a došlo k jejich rychlé oblibě...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

S anděly i bez nich na sviňu svět

Andele 200Josef Prokeš v roce 2008 vydal knihu povídek Na sviňu svět. Povídky z Brna a okolí, malými detaily propleteny jedna do druhé. V roce 2014 Prokeš knihu rozšířil o teoretickou část, která se zabývá vnímáním textu jednotlivými čtenáři a do praxe pak t...

Z archivu...


Literatura

Pukne zdravé jádro ukryté pod nánosem zlata Hlubokého sněhu?

Zlato perexKniha Dana Rhodese s mnohoznačným názvem Zlato popisuje čtrnáctidenní dovolenkový pobyt dívky s japonským jménem Miyuki v zapadlé vesnici u studeného oceánu, kdesi na Britských ostrovech. Již poněk...

Divadlo

Testosteron byl masakr

testosteron 200Městské divadlo Zlín na začátku své 73. sezóny přišlo s komedií polského autora Andrzeje Saramonowicze Testosteron, která má velké ambice stát se velmi oblíbeným titulem.

...

Film

Udeľovanie cien Slnko v sieti za rok 2019: Sú to skvosty, ktoré nie sú jednoducho dosiahnuteľné

slnko v sieti 200Slávnostné odovzdávanie cien Slnko v sieti za rok 2019 sa uskutočnilo 9. septembra v priestoroch bratislavskej Starej tržnice. Tohtoročný jubilejný desiaty ročník ponúkol pohľad režisérov aj na rúškom zahalenú smrť, či nedostatok pozor...