Poznáte ptáky našich zahrad?

Poznáte ptáky našich zahrad?

Poznáte ptáky našich zahradPraktická a milá kniha o poznávání ptáků potěší každého. Vydalo ji nakladatelství Kazda a autorem je Ulrich Schmid. Co můžeme v knížce najít a proč by neměla chybět v naší knihovničce?

Barevně ilustrovaná publikace Poznáte ptáky našich zahrad je jedinečná tím, že obsahuje více než 400 fotografií a ilustrací, přesný popis a povídání o ptácích našich zahrad, spoustu zajímavostí o 100 druhů ptáků, se kterými se můžete setkat v naší přírodě či na vaší vlastní zahradě a v okolí domova.

Nechci vás nijak podceňovat, ale jestli poznáte tak s bídou sýkorku a kosa, je opravdu na místě, abyste se v poznávání ptáků zdokonalili. Nedávno jsme s dcerou z okna sledovaly skákajícího většího ptáka, který velikostí těla a tak trochu i vzhledem připomínal strakapouda nebo datla. Bylo mi však jasné, že dle zbarvení to ani jeden z nich nebude. Dohledaly jsme, že se jedná o žlunu, což nás velice potěšilo. Zážitek na celý den :-)

Právě díky této knize můžete snadno určit, o jakého ptáka se jedná, a nebudete k tomu potřebovat žádné wifi připojení.

V úvodu knížky najdete výpověď autora, který popisuje, kteří ptáčci se vyskytují v okolí jeho vlastního domova. Je to příjemné čtení se spoustou barevných fotografií. Najdete zde tabulku, kde je uveden nejčastější výskyt 12 druhů ptáků v zimním i letním období, dále pak popis různých prostředí, kde se ptáci vyskytují, něco o jejich hnízdění a správném krmení. Pak už začíná encyklopedická část a na obálce knihy je i přehledná barevná tabulka s nejčastějšími ptáky a číslem stránky knihy, kde se o ptáčkovi dočtete víc. Tohle slouží jako rychlovka při vyhledávání ptáka podle toho, jak vypadá, pokud jej neznáte.

Kniha se mi velice líbí i po grafické stránce.

Autor knihy Ulrich Schmid

je biolog, který se věnuje pozorování ptáků, nějaký čas strávil na ptačích ostrovech na pobřeží Severního moře. Vede oddělení komunikace ve Státním přírodovědeckém muzeu ve Stuttgartu. Napsal již několik knih.

Název: Poznáte ptáky našich zahrad?
Autor: Ulrich Schmid
Překlad: Lenka Pučalíková
Počet stran: 189
Vydání: 2020
Nakladatelství: Kazda
Hodnocení: 100 %

Poznáte ptáky našich zahrad

https://www.knihykazda.cz/poznate-ptaky-nasich-zahrad/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Tapír

  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      

Videorecenze knih

Rozhovor

Skoro úplně vymyšlený film je dotočen!

skoro vymysleny film200Skoro úplně vymyšlený film, autorské dílo z rukou mladých umělců, je dotočen! Film vychází z poetiky básně Charlese Bukowskiho a věnuje se hledání, iluzím, platonické lásce a je protkán mel...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

Vezměte děti na farmářské slavnosti a spojte příjemné s užitečným!

farmarske slavnosti plakatPokud jste příznivci kvalitních výrobků a přemýšlíte, kam o srpnovém víkendu vzít děti, je tu pro vás příjemná alternativa. V areálu Amfík Bukovina v Popovicích, nedaleko Uherského Hradiště, se 18. sr...


Literatura

Česká urban fantasy žije! Martin Bečan: Kaziměsti

kazimesti200Na moderní a jednoznačně neotřelou českou fantastiku nás láká debutový román Martina Bečana Kaziměsti, který v říjnu vydalo nakladatelství Fragment. Jak se autorovi vydařila prvotina, která opěvuje krásy a záhady nejen Olomouce?

Divadlo

Pravda po francouzsku

Pravda 200Když se podíváte do slovníku na význam slova pravda, najdete definici, která říká, že pravda je tvrzení považované za skutečnost. To nám v podstatě dává velký prostor k tomu, co přijímat jako pravdu a dva manželské páry ve francouzské inscenaci toh...

Film

Závod s časem je závodem se sebou samým

zavod s casem perexFilm Závod s časem (2013) je moderní akce bez humoru a nadsázky. To ostatní v něm naštěstí nechybí. Ethan Hawke a Selena Gomez si užívají jako pár závodících unesených v rychlém...