Poslechněte si dobrodružný thriller o horách, sobectví, lásce a i pomstě

Poslechněte si dobrodružný thriller o horách, sobectví, lásce a i pomstě

Tisk

Co se do vás vejde200Třetí část napínavé tetralogie odhalí skutečnou identitu tajemného Profesora, známého z předchozích dílů. Dvě dějové a časové linie se odehrávají v období obou světových válek a koncem 60. let.

 

 

Na zasněžené frontě v Dolomitech dojde koncem roku 1916 k obrovské tragédii. Ta způsobí osudové setkání české zdravotní sestry a rakouského důstojníka. Následuje strhující příběh bratrů na opačných stranách válečných barikád. Jejich činy zasáhnou i po více než dvaceti letech do života nejmladšího člena rodiny.

KAMIL PEŠŤÁK (1967)

český spisovatel a písničkář žije střídavě na Tepelské vrchovině a v Plzni. Je aktivním cyklistou, golfistou a v nedávné minulosti průkopníkem freeride lyžování. Jeho dobrodružné příběhy na pomezí thrilleru a špionážního románu jsou plné cestopisných podrobností a často se odehrávají v uměleckém nebo sportovním prostředí. Typickým poznávacím znamením jeho tvorby je dobře načasovaná pointa a napětí až do poslední stránky. Tetralogie Když se kruh uzavřel vyšla pod názvy Když se kruh uzavřel (2015, audiokniha 2020), A nad tím vším je slunce (2018, audiokniha 2021), Co se do vás vejde (2018, audiokniha 2023) a Moje teta – tvoje teta (2021). Další série se souhrnným názvem Adam Lev obsahuje dvě knihy – Následuj mne (2019) a Sudeathland (2023).

MARTIN STRÁNSKÝ (1970)

Jihlavský rodák začínal na scéně místního Horáckého divadla. Po absolvování DAMU je od roku 1993 členem Divadla J. K. Tyla v Plzni. Jako host působil v Národním divadle Brno a v pražském Divadle pod Palmovkou. Ve filmu zaujal rolí terapeuta v thrilleru Pravidla lži (2006) nebo dvojrolí kováře a vládce pekel v pohádce Peklo s princeznou (2009). Na televizní obrazovce se objevil v desítkách filmů a seriálů. Svůj hlas propůjčil řadě zahraničních filmových hvězd. Za dabing hlavní postavy v seriálu Dr. House obdržel v roce 2011 Cenu Františka Filipovského. Je vyhledávaným interpretem audioknih, především s detektivní tematikou. Pro vydavatelství Tebenas načetl tituly Když se kruh uzavřel (2020) a A nad tím vším je slunce (2021).

Co se do vás vejde
Kamil Pešťák: CO SE DO VÁS VEJDE aneb Když se kruh uzavřel III
(Edice České detektivka)
Celkový čas 10 hodin 17 minut
Čte Martin Stránský

Titul je ve výhradní distribuci Radioservisu.

Více informací:

www.radioteka.cz
www.tebenas.cz


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Rozhovor

Arakain se na klubové turné moc těší!

200rozNaše skupina Arakain se na podzim chce vrátit ke kořenům svým turné Thrash Club Tour 2013, jež bude věnováno prvním dvěma album. Jak se kluci připravují a jaký mají názor na atmosféru klubů?

...

Praštěný nápad Kuny Elišky

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Poslední audionovinky z nakladatelství Témbr

tembr 200Zimní počasí nahrává i audioknihám, tak se podívejte, jaké vyšly a inspirujte se k poslechu.

...

Literatura

Pozor: Za dveřmi tma

za dvermi tma 200V červnu vydalo nakladatelství Metafora debutový román Anne Bayleyové Za dveřmi tma, ve kterém odhalíte odvrácenou tvář na první pohled spořádaného a bohabojného amerického maloměsta. A to, co se uvidíte, se vám líbit rozhodně nebude!<...

Divadlo

Fringe festival mluví anglicky, ale oslovit dokáže každého

alt Fringe festival, který probíhá v těchto dnech na Malé Straně v Praze, je všechno, jen ne ”okrajová”, ”druhotná” záležitost, jak by se ostatně dal přeložit jeho název z angličtiny. Mladá a bohužel prozatím málo známá divadeln...

Film

Temná a zdařilá minisérie Pustina vyšla na DVD

pustina perexV letošním „masarykovském“ šílenství na Českých lvech mohlo klidně zaniknout, že se předávala i cena za Nejlepší dramatický televizní seriál, kterou si odnesli tvůrci osmidílné série s názvem Pustina. Tu vyprodukovala televizní stanice HBO a ...