Podzimní inspirace nejen pro chladné večery

Podzimní inspirace nejen pro chladné večery

Tisk

tympanum 200Vydavatelství Tympanum na podzimní sběr audioknih připravilo spoustu lahůdek. Podle vydavatelství se letošní ročník vzhledem k příjemnému počasí vydařil a oni tak doporučují ochutnávku toho nejlepšího možná i ke slavnostní tabuli.

 Důvěrnosti z kuchyně

Anthony Bourdain, čte Otakar Brousek

Nekorektní zpověď slavného kuchaře z New Yorku

CD obsahuje booklet plný autorových receptů včetně místa pro vaše poznámky pro ještě lepší gurmánský zážitek.

„Sex, drogy a haute cuisine“. Necenzurované vzpomínky jednoho z nejslavnějších amerických šéfkuchařů.

tympanum duvernosti

Warren XIII. a Vševidoucí oko
Tania Del Rio, čtou Ondřej Brousek, Otakar Brousek

Jejich životy i osud hotelu leží ve Warrenových rukou!

První díl trilogie o Warrenovi XIII., souboj s tetou Annakondou o Vševidoucí oko! Zvítězí dobro, nebo vše propadne temným silám zla?!

Doporučeno pro fanoušky Tima Burtona, Roalda Dahla a Neila Gaimana

tympanum warren

Zahradníkův rok
Karel Čapek, čte Kateřina Winterová

Absolutní nezbytnost pro všechny milovníky zahrádek a zahradničení!

Úsměvná kniha fejetonů o radostech a strastech zahrádkářů během celého roku patří ke skvostům humoristické literatury a dodnes si nachází své čtenáře.

Soubor humorně laděných fejetonů od mistra české literatury přináší úsměvná pozorování a historky ze života zahrádkářů a zahradníků. Dozvíme se o radostech i starostech, které jim práce na zahrádce během celého roku přináší, a z textu poznáme, že autor byl sám náruživým opečovávatelem zahrádky i českého jazyka. Audiokniha potěší milovníky zahrádek bystrými postřehy a objevnými pohledy na věci zdánlivě všední a dobře známé. Zahradníkovým rokem provází příjemný hlas Kateřiny Witerové.

tympanum zahradnikuv rok

Zázrak jménem Maggie
Kasey Carlin, čte Anna Julie Slováčková

Neuvěřitelný příběh malé fenky, která se naučila být milována taková, jaká je.

Chovatelka psů Kasey Carlinová čelila v průběhu let mnoha výzvám, ale takovou ještě nezažila. Potkala Maggie, traumatizovanou toulavou fenku, která prodělala nepředstavitelná utrpení. 17krát postřelená, slepá a zbitá, už neměla sil a chtěla to na světě vzdát. Ale svět to nevzdal s ní. S pomocí svých lidských přátel, Maggie začíná dlouhou cestu k uzdravení a šíří radost všude, kde se objeví. Inspirující, srdcervoucí a zároveň dojemný příběh ukazuje, jak mohou být nejtěžší duševní a fyzická traumata u psů zmírněna péčí a spoustou lásky a pozornosti. Vyprávění o lásce k psovi a cestě zpět ke štěstí načetla Anna Julie Slováčková.

tympanum maggie

Stranger Things - Šílená Max
Brenna Yovanoff , čte Anna Kameníková

Prequel kultovního hitu Netflixu, seriálu Stranger Things

Max se stěhuje s rodinou do Hawkinsu a netuší, co všechno se tím spustí. Audiokniha pro všechny, kteří ujíždějí na kultovním seriálu Stranger Things!

Anna Kameníková jako šílená Max

tympanum stranger things

Kolik váží Matylda?
Jiří Holub a čte opět David Novotný

Dostat se s Matyldou do křížku je fakt moc nebezpečný. Třeťák Kája (správně Carlos) Votruba má nejlepší kamarádku Hermínu a je adaptovanej. Že nevíte, co to znamená? Nejlepší bude, když dáme slovo přímo Kájovi: „Bejt adaptovanej znamená, že nejste náš, ale pak přídou do děcáku nějaký hodný lidi a vezmou si vás domu. Tam vás umejou, daj vám najíst, ukážou babičce, co je teď jako vaše. Tak to je ta adaptace.“ Kája je velký strašpytel, ale úplně nejvíc se bojí Matyldy. Kdo, nebo co to je? Matylda Tučná je sedmačka a šikanuje celou školu….

tympanum matylda

Kniha hřbitova
Neil Gaiman, čte Ondřej Brousek

Neodvážíš-li se ničeho, pak na konci dne nic bude vše, co jsi získal.

Chtělo by se říct, že Nikdo Owens (v originále Nobody Owens), známý jako Nik, je normální kluk. Je to ale pravda jen napůl. Jeho domovem je po tragické smrti rodičů hřbitov a vychovali ho duchové, vlkodlaci a jiné příšery spolu s jeho strážným andělem Silasem, který nepatří ani do světa živých, ani mezi mrtvé. Opustí Nik někdy hřbitov? A pokud ano, čemu bude muset čelit?

Perfektně namluvil a hudbou opatřil Ondřej Brousek.

tympanum kniha hrbitova

KLASICKÉ PŘÍBĚHY ŘADY LEGENDY

Obraz Doriana Graye
Oscar Wilde, čte Ivan Lupták

„Jediný půvab minulosti je v tom, že je to minulost.“ Oscar Wilde

Slavný Wildeův román v sobě nese autobiografické rysy. Mladý muž se nechává portrétovat známým malířem, a když poprvé spatří svůj krásný portrét, projeví přání, aby sám nikdy nezestárl a všechny proměny tváře se objevovaly pouze na obraze.

Ivan Lupták v legendárním příběhu s hudbou Ondřeje Brouska.

tympanum obraz doriana

Nabroušené pohádky III. a jiné …
Ludvík Aškenazy, Jan Vladislav, Jan Stanovský, načetl Otakar Brousek

NABROUSKOVINY VOL. 3!

Fantastické pohádky, ze kterých se utluče smíchy celá rodina

„Co je, prosím, pohádka jiného než lež, na kterou se nikdo nezlobí?“

S laskavým svolením Michala Pavlíčka je v audioknize použita citace skladby Dýmka Jazzy Metalu z alba Big Heads. Ilustrace na obálce © Jan Kubíček.

tympanum nabrousene pohadky

Růženka je z příbuzenstva
Gerald Durrell, čte Jan Vondráček

Kterak slon Růženka se sklonem k alkoholismu dopomohla Hadriánovi ke štěstí

Slavný britský humoristický román o neobvyklém dědictví, který milují čtenáři na celém světě.

Růženka je mírumilovné, společenské zvíře, ale má jeden zlozvyk – miluje alkohol a nedokáže si ho odepřít. Protože svou prostorností a živelností až moc komplikuje Hadriánův život, rozhodne se ji prodat do cirkusu. Vyrazí proto spolu na cestu, která je plná groteskních situací a absurdních příhod vrcholících až u soudu!

tympanum ruzenka

Uprchlík na ptačím stromě
Ondřej Sekora, vypráví Jakub Šafránek

Ve všech svých textech dokázal Ondřej Sekora spojit legraci i poučení. Poutavou a nenásilnou formou se děti dozvídají spoustu detailů ze života zvířat. V knize Uprchlík na ptačím stromě je to z říše opeřenců. Příběh o ztraceném Modrouškovi, který uletěl svému chovateli Františkovi a málem na to doplatil životem, je současně vyprávěním o lesní ptačí říši. Spřátelí se s ostatními ptačími druhy a zažívá s nimi lecjaká dobrodružství. Ale zima se blíží a mimo klec Modroušek nemůže přežít. Pomůže mu hejno brhlíků? Dostane se zpět domů než začne zima? Ptačí zpěv poskytla Česká společnost ornitologická.

tympanum uprchlik

Čaroděj ze země Oz
Lyman Frank Baum, čte Klára Sedláčková-Oltová

"Nikde není tak dobře jako doma.“

Legendární příběh o Dorotce a jejích přátelích, kteří se vydají na dobrodružnou cestu za Velkým kouzelníkem do země Oz, aby získali to, po čem touží.

tympanum carodej

Mrtvý na Pekelném vrchu
Juraj Červenák, čte Marek Holý

Drsný kapitán Stein a diplomat Barbarič jsou tady !

Zemi ohrožují hordy mohamedánů a jen Joachim Stein se svou partou dokáže odvrátit katastrofu! První díl ze série detektivek z rudolfínské doby je tu!

 tympanum mrtvy

Tyrkysová hora
Dina Štěrbová, čte Anita Krausová

První žena světa na Čo Oj. SEN O VYSOKÉ HOŘE. Sny jsou od toho, abychom si je plnili.

„Víte snad, co obnáší ušití jednoho spacáku? Když nic jiného, tak kolem osmdesáti metrů švů a kuchyň plnou šusťákových ústřižků a silonových nití. A to nejlepší, plnění ušitého pytle peřím, je zábava jen pro silné nervy. Peří je totiž hmota, která je snad zbavená zákonitostí gravitace.“

tympanum tyrkysova hora

Více informací: www.tympanum.cz


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner


Literatura

Jupiterův mýtus – po stopách organizovaného zločinu ve starověkém Londiniu

Jupiteruv mytus200Na pulty knihkupectví se tentokrát v brožované podobě vrací další (konkrétně čtrnáctý) díl volné historické detektivní série populární britské spisovatelky Lindsey Davisové Jupiterův mýtus (The Jupiter Myth 2002, česk...

Divadlo

Městské divadlo Zlín představuje retrokomedii k popukání – Charleyho tetu

cht200Zlínské divadlo uvedlo koncem listopadu premiéru anglické konverzační komedie Brandona Thomase Charleyho teta a konečně tu máme něco svěžího, neokoukaného a hlavně šíleně vtipného!

...

Film

Den zrady aneb Politika je svinstvo

den zrady filmGeorge Clooney si za několik desetiletí, během nichž v Hollywoodu působí, již neotřesitelně získal pravý status hvězdy té nejvyšší svítivosti. Kromě vytouženého Oscara začal před deseti lety naplňovat své režijní amb...