Audiokniha: Ashlee Vance: Elon Musk

Audiokniha: Ashlee Vance: Elon Musk

Elon MuskVizionář  nového věku? Elon Musk mi do povědomí přišel s nápady na kolonizaci Marsu a v předvánočním čase jsem s napětím sledovala start jeho raket. Ať už ta, která vynesla na ISS novou posádku, až pak k Starship SN 8, kde už jsem opravdu hořela nadšením  i z toho, jak hezky nepřesně česká média prezentovala tuto akci jako neúspěšnou. No jo... To je právě ten rozdíl.

A audiokniha Elon Musk: Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti je přesně o tom jiném přístupu.

Začnu tedy tím, čím Elon Musk bude patrně fascinovat další léta, desetiletí a jistě i další generace, protože se teprve ukáže, jestli je jen snílkem, jestli ho pohltí systém dnešních nátlaků vlád a chtěného vývoje Země, nebo se skutečně stane mužem Vodnářského věku, jak se o něm také říká.Chybami se člověk učí. Že se něco nepodaří, neznamená, že to máte zabalit, ale naopak - dostáváte tím neskutečně cennou mapu k úspěchu. Stačí jen neúspěch dobře zanalyzovat, případně sem tam vědomě risknout neúspěch a prožít si ho, protože ziskem bude neopakovatelná zkušenost a možná i vědomí vlastních hranic, které jsou jistě dál, než si myslíte.

Jako tomu bylo u Starshipu.

ELON MUSK v dobrém i zlém: Co v knize najdete a uslyšíte?

Audiokniha je dvanáctihodinová a pojednává ve zkratce o třech zásadních věcech, které mne zaujaly...

 - představí se vám novinář Ashlee Vance, který nápad napsat o něm knihu měl mezi mnoha dalšími. A pak přišel den, kdy si vysloužil Elonův telefonát ve stylu "buď to napíšeme spolu, nebo vám velmi znepříjemním život."

- pracovní úspěchy, kariéra od kanadského putování téměř bosky... po současné úspěchy. Kde je čich na úspěch? Jak přežít neúspěch a jak se z něj poučit?

- osobní život Elona Muska zaujme možná ženy, protože... asi žádná to s ním nikdy neměla lehké. Jeho charisma je stejně silné jako temná stránka, se kterou si musí každá poradit. Nebo nemusí.

Je to čtivo i poslech do ucha v mnoha směrech šokující, zároveň  však do hloubky duše motivující, protože to není recept na úspěch, ale ryzí život se vzlety i pády, s chybami na člověku, které někdo prostě netoleruje (a proto tolik jeho odpůrců)... úspěch na Zemi je o tomhle, nic tu není růžové.

Techničtí nadšenci budou rádi za detaily z jeho projektů, milovníci životopisů z obsahu a objemu toho, co tu najdete. Vskutku to není málo a čest autorovi, že to všechno dokázal poskládat do velmi svěže pojatého vyprávění.

NEJEN PRO JEDEN POSLECH

Jedno vím jistě: TOHLE stojí za to poslouchat opakovaně. Z mnoha důvodů. Úspěšní mají totiž jiné myšlení. To je totiž úspěch.

Knihu namluvil Filip Švarc, což není zrovna pohodový hlas a dokáže vás pořádně probudit a nabudit - asi záměr. Děkuji.

A taky mi chvíli trvalo, než  jsem ucho přesvědčila, že ke mně fakt nemluví Jamie Oliver. 

Ale to už skutečně na okraj, jinak - za tuto audioknihu100 %, protože pojednává o mimořádně motivujícím člověku naší doby. S tím světlým, i s tím temným. Protože všichni máme v sobě obojí.

Elon Musk

Autor: Ashlee Vance

Namluvil: Filip Švarc

Vydalo: OneHotBook, 2020

Hodnocení: 100 %

http://www.onehotbook.cz/

 


 

PřihlášeníSoutěže

Nevěřící, odejděte! (nebo vás zabijeme)

Nakladatelství Pavel Mervart vydalo cennou knihu o pronásledování křesťanů v zemích, které vyznávají islám (tedy zdaleka nejen v arabských). Nazývá se NEVĚŘÍCÍ, ODEJDĚTE! a sepsal ji MICHAL ŘOUTIL. Nakladatelství Pavel Mervart

Atlas ohrožených živočichů

Po více než roce od publikace Atlas vyhubených živočichů přichází duo Radek Malý a Pavel Dvorský (tentokráte i s pomocí manželky Pavly) pod hlavičkou nakladatelství Albatros s další poučnou knihou nejen pro děti Atlas ohrožených živočichů. Albatros Media a.s.

Rozhovor

Vlastislav Toman: Jsme v Česku schopni natočit film podle komiksu?

Kruan perexNovinář a spisovatel pan Vlastislav Toman je autorem dobrodružných, sci-fi a fantasy příběhů. V letech 1959 – 1992 byl šéfredaktorem časopisu ABC mladých techniků a přírodovědců. Kromě kultovního českého komiksu o Malém bohovi a Kruanovi napsal pře...

Hledat

Videorecenze knih

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Čtěte také...

Karel Höger v roli Pipa

altDickensovy Nadějné vyhlídky jsou velkým románem se vším všudy – láska, zrada, intriky, nenávist. To vše v něm najdete. Na motivy tohoto románu napsal v roce 1971 Jaroslav Tafel osmidílný rozhlasový seriál ...


Literatura

O Srdečníkovi, Jaterníkovi a Kebulákovi z Mise Afghánistán

Mise Afghanistan perexŽili, byli…Lékaři bez hranic. Jeden z nich, český chirurg Tomáš Šebek, se vydal do země lovců draků, aby pomohl kolegům v jedné velké nemocnici v Kundúzu. Cestou potká i krásnou Šeherezádu...

Divadlo

Absolventka Harvardu a velitel zvláštních jednotek. Muzikál IAGO láká diváky na moderní pojetí Othella

Othello Lukas Adamec Iago J. Ledecky DSC1934 zarlivostMinulý týden proběhla v pražském divadle Hybernia poslední tisková ...

Film

Alena Mihulová vzpomíná na Karla Kachyňu i svůj život bez něho

muj 200U herečky Aleny Mihulové - narodila se přesně před půlstoletím, 4. května 1965 - občas vzniká dojem, jako kdyby se její existence zploštila na soužití s režisérem Karlem Kachyňou. Jistě měl na ni mimořádný vliv a jejich manželství neublížil ani více než ...