Audiokniha: Ashlee Vance: Elon Musk

Audiokniha: Ashlee Vance: Elon Musk

Elon MuskVizionář  nového věku? Elon Musk mi do povědomí přišel s nápady na kolonizaci Marsu a v předvánočním čase jsem s napětím sledovala start jeho raket. Ať už ta, která vynesla na ISS novou posádku, až pak k Starship SN 8, kde už jsem opravdu hořela nadšením  i z toho, jak hezky nepřesně česká média prezentovala tuto akci jako neúspěšnou. No jo... To je právě ten rozdíl.

A audiokniha Elon Musk: Tesla, SpaceX a hledání fantastické budoucnosti je přesně o tom jiném přístupu.

Začnu tedy tím, čím Elon Musk bude patrně fascinovat další léta, desetiletí a jistě i další generace, protože se teprve ukáže, jestli je jen snílkem, jestli ho pohltí systém dnešních nátlaků vlád a chtěného vývoje Země, nebo se skutečně stane mužem Vodnářského věku, jak se o něm také říká.Chybami se člověk učí. Že se něco nepodaří, neznamená, že to máte zabalit, ale naopak - dostáváte tím neskutečně cennou mapu k úspěchu. Stačí jen neúspěch dobře zanalyzovat, případně sem tam vědomě risknout neúspěch a prožít si ho, protože ziskem bude neopakovatelná zkušenost a možná i vědomí vlastních hranic, které jsou jistě dál, než si myslíte.

Jako tomu bylo u Starshipu.

ELON MUSK v dobrém i zlém: Co v knize najdete a uslyšíte?

Audiokniha je dvanáctihodinová a pojednává ve zkratce o třech zásadních věcech, které mne zaujaly...

 - představí se vám novinář Ashlee Vance, který nápad napsat o něm knihu měl mezi mnoha dalšími. A pak přišel den, kdy si vysloužil Elonův telefonát ve stylu "buď to napíšeme spolu, nebo vám velmi znepříjemním život."

- pracovní úspěchy, kariéra od kanadského putování téměř bosky... po současné úspěchy. Kde je čich na úspěch? Jak přežít neúspěch a jak se z něj poučit?

- osobní život Elona Muska zaujme možná ženy, protože... asi žádná to s ním nikdy neměla lehké. Jeho charisma je stejně silné jako temná stránka, se kterou si musí každá poradit. Nebo nemusí.

Je to čtivo i poslech do ucha v mnoha směrech šokující, zároveň  však do hloubky duše motivující, protože to není recept na úspěch, ale ryzí život se vzlety i pády, s chybami na člověku, které někdo prostě netoleruje (a proto tolik jeho odpůrců)... úspěch na Zemi je o tomhle, nic tu není růžové.

Techničtí nadšenci budou rádi za detaily z jeho projektů, milovníci životopisů z obsahu a objemu toho, co tu najdete. Vskutku to není málo a čest autorovi, že to všechno dokázal poskládat do velmi svěže pojatého vyprávění.

NEJEN PRO JEDEN POSLECH

Jedno vím jistě: TOHLE stojí za to poslouchat opakovaně. Z mnoha důvodů. Úspěšní mají totiž jiné myšlení. To je totiž úspěch.

Knihu namluvil Filip Švarc, což není zrovna pohodový hlas a dokáže vás pořádně probudit a nabudit - asi záměr. Děkuji.

A taky mi chvíli trvalo, než  jsem ucho přesvědčila, že ke mně fakt nemluví Jamie Oliver. 

Ale to už skutečně na okraj, jinak - za tuto audioknihu100 %, protože pojednává o mimořádně motivujícím člověku naší doby. S tím světlým, i s tím temným. Protože všichni máme v sobě obojí.

Elon Musk

Autor: Ashlee Vance

Namluvil: Filip Švarc

Vydalo: OneHotBook, 2020

Hodnocení: 100 %

http://www.onehotbook.cz/

 


 

PřihlášeníSoutěže

Umělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

Mám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – mají ještě něco navíc. Kromě talentu, půvabu a kouzla osobnosti disponují schopností zaujmout ve více směrech.

Herečka Bára Lukešová v rozhovoru o svém otci a pražské výstavě jeho filmové tvorby

Výběr z realizovaných i nerealizovaných návrhů filmového architekta Rudolfa Lukeše (1923 – 1976) přinese výstava v galerii Lucerna. Očekávaná expozice nazvaná „Rudolf Lukeš – Filmové návrhy“ bude otevřena od 5. října a potrvá do 9. listopadu. O připravované výstavě je i rozhovor s dcerou tohoto filmového kumštýře, divadelní, filmovou a televizní herečkou Bárou Lukešovou.

Rozhovor

Na vánoční téma s Irenou Novákovou Kafkovou: Vánoce rovná se láska

Kafka perex„Život miluje lidi, kteří milují život,“ napsal v jedné své knize Vladimír Kafka. Jeho žena Irena připravila k vydání souhrn toho nejlepšího z jeho moudrosti, se kterou se narodil i před více než rokem odešel. Moudrá žena, která moudrost svého...

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Čtěte také...

Staré řecké báje a pověsti

Baje a povesti 200To, co je napsáno na zadní straně obalu, je do puntíku pravda: „Staré řecké báje a pověsti jsou převyprávěny tak, aby jim snadno porozuměly i malé děti. Audiokniha ve formátu MP3 je ideální na cesty autem, jako pohádka před spaním n...


Literatura

Pobavte se u Zápisníku cholerika

zapisnik cholerika 200Zápisník cholerika přibližuje peripetie jednoho Pražáka odehrávající se na pracovním poli, v osobním životě i v rámci šermířství. Kniha vyšla v nakladatelství Pointa a vychází ze stejnojmenného blogu.

Divadlo

Osmyčky, totální unférie z dějin národa českého

Osmycky plakatProsím ten název není s hrubkou. Autoři opravdu svůj kabaret nazvali Osmyčky. V brněnském Městském divadle se představili místní autoři, kteří už mají za sebou několik inscenací, většinou uváděných v létě na Biskupském dvoře Moravského zem...

Film

DVD Zvonilka: Tajemství křídel

zvonilka magicbox 200Distribuční společnost Magic Box přináší na DVD další díl volné série Zvonilka s názvem Tajemství křídel. Studio Disney se opět zaměřilo na dívčí publikum a připravilo pro ně ...