Neobyčejní. Je i vaším snem bydlet ve Chmýříčkově?

Neobyčejní. Je i vaším snem bydlet ve Chmýříčkově?

Tisk

NeobyčejníBydlet ve Chmýřičkově by mohl být můj sen. Užívat si kouzlo ostrova ve společnosti jeho „Neobyčejných“ obyvatel. Věřit v nehmotný, jemný svět. Vychutnávat si okouzlující každodennost, která ve své jednoduchosti ukrývá tu pravou podstatu žití. Přejete si, aby ten kouzelný příběh nikdy neskončil. I když právě v pomíjivosti je krása.

Zachycuje jemné plynutí všedního dne a při čtení je vám jednoduše hezky. Zažíváte pocit líné slunečné neděle, kdy se necháte unášet teplým letním vánkem na své terase při vychutnávání šálku dobré kávy a nadýchaného skořicového šneka. Já vím, zvláštní přirovnání. Ovšem vlastní cítění jen těžko člověk přemůže. Román je kouzelný, romantický, tajemný, napínavý s magickými prvky. Důraz je kladen na užší i vzdálenější lidské vztahy, jejich vzájemné proplétání. Osudová setkání, která nám mohou pomoci s novým pohledem na život. Navodí pocity útěchy, sounáležitosti a důvěry. I přes naše temná tajemství a krutou minulost nám nabídnou svou láskyplnou náruč k spočinutí a opětovné získaní téměř ztracené naděje. Příjemně strávené chvilky, když hledáte příběh pro odpočinek. Dokonalou relaxaci navodí poklidné, do jisté míry uzavřené komunitní prostředí, které vás pohltí a nepustí. Těžko říci, čím jsem byla fascinována více. Prostředí, postavy hlavní i vedlejší, děj, vše do sebe krásně zapadalo a doplňovalo se. Knihou jsem byla nadšená, ale jako vše v životě, ani ona není dokonalá, ale to jsem ani neočekávala. Příběh by si klidně mohl dovolit vyšší stránkovou dotaci, pro obsáhlejší i hlubší zpracování některých jeho částí. Mrzel mě hlavně ten konec, který byl dle mého názoru velmi překotný. Spousta informací, úsečně podaných. Nabyla jsem dojmu, že autorka měla spoustu myšlenek a musela je vtěsnat na omezený počet stránek. Trochu to kazí celkový dojem z knihy, ale vážně jen malinko. Na kráse příběhu to nic neubírá. Mé setkání s autorkou bylo náhodné a prvotní. Román mě ovšem nadchnul natolik, že si již vyhledávám další její knihy a „Neobyčejní“ budou mít své čestné místo v mé knihovně.

Anotace:

Okouzlující román plný magického realismu a momentů tak čiré lásky, že nebudete moci knihu odložit. Mezi světem skutečným a imaginárním existují příběhy, jež se odvíjejí neobyčejným způsobem. Nedaleko pobřeží Jižní Karolíny leží ostrov Mallow, kde se nachází rezidence Chmýříčkov – úchvatná stará kamenná budova ve tvaru podkovy, pojmenovaná podle drobných tyrkysových ptáčků – chmýrek tyrkysových –, kteří do života tamních obyvatel vnášejí prvky magických tajností. A právě sem se nastěhuje po smrti své matky Zoey. Co tam čeká zrovna na ni?

Neobyčejní

 

 Autor: Sarah Addison Allen

Překlad: Michaela Melišíková

Nakladatelství: Ikar

Rok vydání: 2024

Počet stran: 288

Hodnocení: 90%


https://www.luxor.cz/v/1989475/neobycejni

 

 

 

Autor: Sarah Addison Allen

Překlad: Michaela Melišíková

Nakladatelství: Ikar

Rok vydání: 2024

Počet stran: 288

Hodnocení: 90%


https://www.luxor.cz/v/1989475/neobycejni 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Filip Homola (KUNG-FUCIU5): „Líbila se mi ta slovní hříčka, to spojení Kung-Fu a Konfucia“

Filip Homola200Filip Homola, člen elektronického projektu Kora et le Mechanix, přichází se svou zbrusu novou identitou aka KUNG-FUCIU5. Na novém albu 16 Little Stories přináší hudbu na pomezí DJingu, lo-fi hip hopu, jazzu a elektroniky.

...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Michael Třeštík a rok jeho života

aspon jsem to zkusil 200Nakladatelství Motto vydalo v říjnu knihu Michaela Třeštíka Aspoň jsem to zkusil, která je jakýmsi zápisníkem jednoho roku jeho života.

...

Literatura

Společenstvo klíčníků ví, jak zahnat nudu o prázdninách

altDanielu Krolupperovou jsem měla zaškatulkovanou jako autorku knížek pro nejmenší čtenáře. A vida! Najednou jsem držela v ruce její novinku Společenstvo klíčníků, která je rozhodně pro starší! Napínavé ...

Divadlo

Komediomat: “Vždycky se snažíme o určitou míru kultivovanosti a inteligentní humor.”
ImageMáte rádi Whose Line Is It Anyway? Nebo českou či slovenskou Partičku? Pak si jistě rádi přečtete rozhovor s improvizační partou Komediomat, která brázdí česká divadla a přináší do nich smích, ú...

Film

Marie Královna Skotská: Tohle království je pro dvě královny malé

Stuartovna perexMarie Stuartovna se stala nejmladší královnou vůbec, když byla korunována šest dní po narození, poté co její otec zemřel. Jako šestiletá byla zaslíbena králi Francie, a poté se i se svým skotským doprovodem přestěhovala do Francie. Ovš...