Královna šťastných katastrof

Královna šťastných katastrof

Tisk

kralovna stastnych katastrof200Nakladatelství Metafora vydalo v červnu romantický příběh Královna šťastných katastrof od Dylan Newtonové. Jak skončí setkání rozevláté organizátorky svateb a obletovaného autora hororů? No hádejte!

 Nadějná mladá autorka

Dylan Newtonová vyrostla v malém městečku, kde jejím nejmilejším místem byla knihovna. Proto není divu, že se po deseti letech rozhodla vzdát kariéry v korporátu, aby se mohla věnovat své skutečné vášni – psaní knih. Risk se jí vyplatil. Má na kontě čtyři romány a nespočet dalších je na cestě. Tak snad se brzy dočkáme nějakého kousku opět v češtině.

Královna organizace a král hororu

Jak může dopadnout setkání a pracovní spolupráce dvou naprosto odlišných mladých lidí, kteří jsou nuceni na čas spojit síly a najít společnou řeč? Potkáváme Kate Sweetovou, mladou a krásnou organizátorku svatebních obřadů, která si na svém zaměstnání a do puntíku pečlivé a domyšlené organizaci velmi zakládá. Její nejbližší kamarádka ji uvrtá do něčeho, co se nachází mimo její komfortní zónu. Tak se při příležitosti vydání jeho desáté knihy Hallowenský hacker setkáváme s mladým a úspěšným autorem knih Drakem Matthewsem, který – ke své nelibosti - od veřejnosti dostal přezdívku „král hrůz.“ Kate dostane úkol uspořádat velkolepou akci asi pro dvě stě lidí. No co by se mohlo pokazit, že?

Komu se zalíbí?

Oddechové příjemné čtení, hodí se spíš pro nenáročné čtenáře, vždyť přece všichni dobře víme, jak tohle dopadne, no ne? Ale díky příjemný postavám, jak hlavním (i když mě zrovna protagonistka občas přímo vytáčela, o tom žádná), tak vedlejším, a atmosféře malého městečka, z knihy přímo sálá laskavost a pohoda. A to se počítá.

kralovna stastnych katastrof

Název: Královna šťastných katastrof
Autor: Dylan Newtonová
Původní název: How Sweet It Is (2021)
Žánr: román
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2022, paperback
Počet stran: 352
Hodnocení: 75 %

Odkaz: https://www.grada.cz/kralovna-stastnych-katastrof-12764/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Michal Malátný: „Nejsem od přírody zrovna optimista, ale po narození dcerky jsem si tak nějak srovnal život.“

michal malatny chinaskiSkupina Chinaski si léto užívala plnými doušky, a to především na festivalech. Mají však za sebou i dovolenou, můžeme je slyšet ve znělce k novému seriálu Ententýky a příští rok se snad dočkáme i další...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

O hrůzách koncentráků i důležitosti přátelství a lásky

Chlapeckterý následoval  100Další z mnoha děl o holocaustu vyšlo nedávno u nakladatelství Jota. Jeremy Dronfield a jeho Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi se rozhodně zařadí mezi ty nejzajímavější, a navíc se nebojí pouk...


Literatura

Nepozornost, hyperaktivita a impulzivita: zápory i klady ADHD v dospělosti

adhd perexZamýšleli jste se někdy nad tím, proč se Váš kolega nebo nadřízený chová mírně chaoticky? Je impulzivní, nedokáže dokončit rozdělanou práci včas, chodí pozdě nebo Vás absolutně nevnímá?Je náladový, zbrklý, působí leckdy až nemotorně, ztřeštěně, poř...

Divadlo

Umělecký šéf zlínského divadla Patrik Lančarič získal cenu Trilobit 2023

Trilobit200Umělecký šéf Městského divadla Zlín Patrik Lančarič dostal cenu Trilobit za režii svého dokumentárního filmu DEŽO HOFFMANN - FOTOGRAF BEATLES.

...

Film

Jak se naši filmaři ocitávali před soudem

Herci 200Radek Žitný se navzdory svému mladičkému věku (narodil se roku 1988) i profesi (studuje hru na hudební nástroje) prosadil jako spolehlivý průvodce po klikatých a strastiplných osudech mnohých známých umělců. S bohatým využitím archiv...