Jako sama smrt

Jako sama smrt

Tisk

jako sama smrt200Odsouzenci. Uprchlíci. Lovci. Vrazi. To jsou názvy kapitol, které v nové knize Jakuba Hozy Jako sama smrt najdete. Nalákají vás ke čtení téhle dark fantasy? V září knihu vydalo nakladatelství Mystery Press a musím přiznat, že se čte jedním vrzem a splní vše, co od správné fantasy očekáváte.

 


Zkušený český autor

Jakub Hoza (* 1978) pracuje v IT, ale ve volném čase se věnuje kromě rodiny psaní. Píše hlavně „deviantní“ dark fantasy a „splatterpunkové“ akční sfifi. Prozatím publikoval pět knih: Theatre Macabre (2014), Okovy osudu (2017), Projít ohněm (2020), Do pekla a zpět (2021), plus tedy Jako sama smrt.

Karach, země jako žádná jiná

Autor nás přenáší do země, kde vládne kníže, samozvaný tyran Gothrid. Vládne pevnou rukou a za sebemenší prohřešek jde člověk na smrt. A v kobce smrti také začínáme náš příběh. Hned několik odsouzenců čeká na pomalou a bolestnou smrt, když v tom nastane zvrat a dochází k jejich osvobození. Nečekaná skvadra odsouzených se dává dohromady, aby společně uprchla a unikla zlému osudu. V patách jim bude ostrý žoldák, lamželezo Wyrlan se svými krvežíznivými nohsledy. Podaří se zločincům zachránit si krk? A kdo je tajemný Lovec, který jim umožnil útěk a proč to vlastně udělal?

Různorodost i jednota

Na neradostné cestě poznáváme jednotlivé postavy lépe a je to velmi zajímavá sestava. Někteří mají takové renomé, že jsou proslulí, třeba bývalý hrdina. Ale najdeme zde i mladého kejklíře, sešlého a starého učence, krásnou křehotinku, bezskrupolózního pedofila, i divokou ženštinu. Musejí se semknout a putovat společně, aby unikli jak z Karachu, tak před krvelačkou smečkou Wyrlana. Cestou je čeká nejedno dobrodružství i překvapení. Odhalují své příběhy, dovídáme se, jak se dostali do vězení i to, jaké životy vedli. A tuším, že u mnohých budete velmi překvapeni.

Správný lektvar

Máme tady ty správné ingredience temné fantasy: neznámý svět, rozličné postavy, které nejdou zrovna kladné, přesto vás dostanou, pronásledování a hned několik zvratů v podobě znetvořených bojovníků teritoriálního kmene nebo identity Lovce. Hoza nám předal příběh s jednoduchou premisou, ale hodil do toho zajímavé postavičky, spoustu krve a vnitřností a brutality, plus nějaké to překvápko – a parádní fantasy je na světě! Vřele doporučuji všem příznivcům čeká literatury a fantasy, akorát musíte mít trochu silnější žaludek, abyste ta kvanta krve a oddělených údů pobrali.

jako sama smrt

Název: Jako sama smrt
Autor: Jakub Hoza
Žánr: fantasy
Nakladatelství: Mystery Press
Rok vydání: 2022, brožovaná vazba
Počet stran: 264
Hodnocení: 90 %

https://www.mysterypress.cz/jako-sama-smrt/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jonathan Srpen: „Zpočátku jsem si říkal, že jsem se nejspíš minul profesí.“

jonathan srpen200Jonathan Srpen vydal loni knihu Dvě tváře policisty a my jsme ho u té příležitosti vyzpovídali a zjistili jsme, jak se mu kniha psala, co bylo jeho cílem a jak se mu nyní daří. Jonathan Srpen je mladý kluk, který vede dvojí život. Je in...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Emoce s vůní benzínu: Moje cesta na Dakar

moje cesta na dakar 200V prosinci vyšla už třetí knížka Freestyle motokrosaře Libora Podmola, která se zaměřuje na jeho nynější sen a jmenuje se Moje cesta na Dakar. Vyrazte na cestu plnou výšin i pádů a vězte, že za každým mrakem se skrývá slun...


Literatura

Příručka mladých svišťů dostala (bohužel) nový háv

prirucka mladych svistu 200Příručky mladých svišťů vycházely v devadesátých letech a nakladatelství Egmont je zřejmě chtělo přivést zpátky do módy a vydalo ji jako další knihu z edice Kačeří příběhy.

 ...

Divadlo

Libor Vaculík režíruje českou verzi slavného francouzského muzikálu Romeo a Julie

romeo julie 200Česká verze francouzského muzikálu Romeo a Julie z pera Gérarda Presgurvice bude v prvním muzikálem, který bude koncem září uveden v multifunkčním sále Forum Karlín v Praze.  Muzikál režíruje Libor Vaculík, který je v tomto případě součas...

Film

Ďáblův advokát: excelentní zloduch Al Pacino

dabluv advokat al pacino reevesSoudní síně jsou plné případů, kdy právníci obhajují své klienty, aniž by si byli jisti jejich nevinou. Přesto se musí snažit najít co nejvíce důkazů, svědčících v jejich prospěch a roznést na kopyte...