Jako sama smrt

Jako sama smrt

Tisk

jako sama smrt200Odsouzenci. Uprchlíci. Lovci. Vrazi. To jsou názvy kapitol, které v nové knize Jakuba Hozy Jako sama smrt najdete. Nalákají vás ke čtení téhle dark fantasy? V září knihu vydalo nakladatelství Mystery Press a musím přiznat, že se čte jedním vrzem a splní vše, co od správné fantasy očekáváte.

 


Zkušený český autor

Jakub Hoza (* 1978) pracuje v IT, ale ve volném čase se věnuje kromě rodiny psaní. Píše hlavně „deviantní“ dark fantasy a „splatterpunkové“ akční sfifi. Prozatím publikoval pět knih: Theatre Macabre (2014), Okovy osudu (2017), Projít ohněm (2020), Do pekla a zpět (2021), plus tedy Jako sama smrt.

Karach, země jako žádná jiná

Autor nás přenáší do země, kde vládne kníže, samozvaný tyran Gothrid. Vládne pevnou rukou a za sebemenší prohřešek jde člověk na smrt. A v kobce smrti také začínáme náš příběh. Hned několik odsouzenců čeká na pomalou a bolestnou smrt, když v tom nastane zvrat a dochází k jejich osvobození. Nečekaná skvadra odsouzených se dává dohromady, aby společně uprchla a unikla zlému osudu. V patách jim bude ostrý žoldák, lamželezo Wyrlan se svými krvežíznivými nohsledy. Podaří se zločincům zachránit si krk? A kdo je tajemný Lovec, který jim umožnil útěk a proč to vlastně udělal?

Různorodost i jednota

Na neradostné cestě poznáváme jednotlivé postavy lépe a je to velmi zajímavá sestava. Někteří mají takové renomé, že jsou proslulí, třeba bývalý hrdina. Ale najdeme zde i mladého kejklíře, sešlého a starého učence, krásnou křehotinku, bezskrupolózního pedofila, i divokou ženštinu. Musejí se semknout a putovat společně, aby unikli jak z Karachu, tak před krvelačkou smečkou Wyrlana. Cestou je čeká nejedno dobrodružství i překvapení. Odhalují své příběhy, dovídáme se, jak se dostali do vězení i to, jaké životy vedli. A tuším, že u mnohých budete velmi překvapeni.

Správný lektvar

Máme tady ty správné ingredience temné fantasy: neznámý svět, rozličné postavy, které nejdou zrovna kladné, přesto vás dostanou, pronásledování a hned několik zvratů v podobě znetvořených bojovníků teritoriálního kmene nebo identity Lovce. Hoza nám předal příběh s jednoduchou premisou, ale hodil do toho zajímavé postavičky, spoustu krve a vnitřností a brutality, plus nějaké to překvápko – a parádní fantasy je na světě! Vřele doporučuji všem příznivcům čeká literatury a fantasy, akorát musíte mít trochu silnější žaludek, abyste ta kvanta krve a oddělených údů pobrali.

jako sama smrt

Název: Jako sama smrt
Autor: Jakub Hoza
Žánr: fantasy
Nakladatelství: Mystery Press
Rok vydání: 2022, brožovaná vazba
Počet stran: 264
Hodnocení: 90 %

https://www.mysterypress.cz/jako-sama-smrt/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Rozhovor s Adamem Chroustem

chroust 200Nedávno vyšla dlouho očekávaná biografie Dr. Miloslava Stingla (* 19. prosince 1930, Bílina), českého cestovatele, etnografa a spisovatele. Jde o naprosto výjimečného muže s pozoruhodnými zážitky a zkušenostmi. Například zažil blokádu Kuby, mlu...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Vzpomeňte si na Slečnu pokladní, než budete nadávat prodavačkám

slecna pokladni200V nakladatelství BizBooks vyšla kniha Nině Hořínové, známé z internetu spíše jako Slečna pokladní.

 

...

Literatura

Legendární Lobo se vrací a nebere si servítky!

lobo 200Kapitola první: Tajemný příběh ze zlatého dolu. Byl to ten nejbohatší důl na světě – a celý patřil jednomu člověku. No a ten dobrý muž, který měl sedmnáct blízkých příbuzných a čtyři tisíce zaměstnanců, by zřejmě žil šťastně až do smrti, kdyby byl n...

Divadlo

Pravda po francouzsku

Pravda 200Když se podíváte do slovníku na význam slova pravda, najdete definici, která říká, že pravda je tvrzení považované za skutečnost. To nám v podstatě dává velký prostor k tomu, co přijímat jako pravdu a dva manželské páry ve francouzské inscenaci toh...

Film

Hrdinové Země bez zákona nemají s prohibicí slitování

zeme bez zakona plakatPremiéra americké gangsterky Země bez zákona, odehrávající se ve 30. letech v čase vrcholící prohibice, nemohla do Česka dorazit ve vhodnější dobu. Hlavní protagonisté, bratři Bondurantovi, v ní české publikum pro...