Vztahy, vzlety a pády

Vztahy, vzlety a pády

prvni chyba200V srpnu vydalo nakladatelství Cosmopolis román pro ženy První chyba od britské autorky Sandie Jonesové. Vztahový příběh s propracovanými psychologickými profily hlavních hrdinů je trochu přitažený za vlasy, zato se však dobře čte.

 

 

 Autorka knih pro ženy

Sandie Jones je autorka bestselerů. Přes 20 let byla novinářkou na volné noze a přispívala do novin a časopisů jako např. Sunday Times, Daily Mail, Woman's Weekly, Hello magazine. Psaní bylo její dlouholetou vášní, ale trvalo dlouho, než jí došlo, že by se jím mohla živit. Sen se splnil s vydáním její prvotiny Matčina hra (The Other Woman). S manželem a třemi dětmi žijí v Londýně.

Vztahová motanice

Poznáváme úspěšnou Alice, manželku a matku, majitelku firmy, která si jde za svým. Nenapadlo by ji, že může najít štěstí poté, co její první muž zemřel, ale opak je pravdou. Nyní má dvě zdravé děti, milujícího manžela Nathana a nejlepší kamarádku Beth. Ale co když všechno není takové, jak se na první pohled zdá? Co když vztahy mají neviditelné trhliny a vaši nejbližší jsou těmi, kteří vám lžou a podvádí? Jak poznat pravdu a jak z toho ven?

Tři linie příběhu, dva páry

Příběh je rozdělený na tři přibližně stejně dlouhé části. Nejdřív se podíváme na zoubek Alici v současnosti, pak se zaměříme na příběh Beth před devíti lety a poté budeme zkoumat vztah Alice a Beth nyní. Nesmíme zapomínat na muže, tedy na prvního manžela Alice, svatouška Toma Evanse a jejího druhého muže, neméně dokonalého partnera, Nathana Daviese. Jejich propletení s ostatními postavami je postavené na hlavu, ale v rámci toho, aby příběh šlapal a dával smysl, tak to tak asi být musí.

První chyba byla zároveň ta poslední…

Spisovatelka napsala čtivou knihu o vztazích a psychologii hlavních hrdinek, nicméně ukňouraná a hysterická Alice mi lezla krkem. Vůbec jsem jí nefandila, právě naopak. I proto jsem si knihu neužila tak, jak jsem očekávala. Navíc šílený překombinovaný konec to pro mě zabil. Pokud vás baví vztahové příběhy a nevadí vám naivní a předvídatelné postavy, tak pro vás První chyba může být pohodovou odpočinkovou četbou.

prvni chyba

Název: První chyba
Autor: Sandie Jonesová
Žánr: thriller, román pro ženy
Originální název: The First Mistake (2019)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 344
Hodnocení: 70 %

https://www.grada.cz/prvni-chyba-12112/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Velký rozhovor se skupinou Rybičky 48!

rybicky 48 200Kutnohorská tříčlenná skupina Rybičky 48 strávila část zimy na Bali a hlavně nedávno vydala desku Tohle je rock´n´roll vy buzny! Tento rozhovor je nejen o desce a stárnutí hudebníků, ale také o blížící se fe...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Superman: Rudá hvězda

superman ruda hvezdaKlasická americká ikona. Kdo by neznal příběhy o Supermanovi, které nám byly servírovány již nespočetněkrát prostřednictvím televizních filmů, komiksů či hraných nebo animovaných seriálů. Malý chlapec vystřel...


Literatura

Němé tváře? Jen na oko

les nemlci 200O tom, že tak úplně neplatí, že by spolu zvířata, rostliny nebo houby nekomunikovaly, vás přesvědčí kniha Les nemlčí od německé etoložky Madlen Ziegeová.

...

Divadlo

Muzikálové herce z JAMU zaujalo dílo španělské řeholnice

hrad v nitru 200Nezvyklou látku si pro inscenaci Hrad v nitru zvolil její scénárista a režisér Dodo Gombár. Nový titul, který připravil se šesti studenty muzikálového herectví Divadelní fakulty JAMU, je inspirován stejnojmenným dílem španělské řeholnice Te...

Film

Černobílá nicota

nicota200Partnerské vztahy jsou složitou sítí toho dobrého, ale i náročného. Když jsou spolu ve vztahu dvě umělecká ega, může to být ještě o jeden level šílenější. I ve druhém snímku čtvrtečního pražského večera v kině Lucerna v rámci Severské filmové zimy zůs...