Napínavá detektivka jak vyšitá: Bez tváře

Napínavá detektivka jak vyšitá: Bez tváře

Tisk

bez tvare 200V srpnu vydalo nakladatelství Kalibr 1. díl ze série Případy Rosalind Krayové od britského autora Roba Ashmana. Krimi Bez tváře je první knihou z detektivní série, která potěší čtenáře Angely Marsonsové či Patricie Gibneyové. Detektivkomilové si smlsnou!

 

Neznámý Rob Ashman

Rob Ashman pochází z Walesu a pracoval v dolech, v National Coal Board, poté nastoupil na univerzitu a po škole působil na řadě pozic ve výrobě a poradenství ve Velké Británii i v zahraničí. Nyní se naplno věnuje spisovatelské dráze.

Byl jednou jeden příběh

K detektivní práci se po nucené pauze, kdy byla inspektorka Rosalind Krayová brutálně napadena nožem a při tomto incidentu zemřel její manžel, vrací s úmyslem co nejlépe vést jí přidělené vyšetřování. Přestože bojuje s vlastními démony z minulosti, musí ustát nepřízeň kolegů i samolibých nadřízených, snaží se najít sériového vraha, který bere lidem tváře. Tento pachatel nejenom, že oběti zabije, ale přivlastňuje si i jejich identitu, jíž posléze využívá. Kolik bude mít na kontě obětí, než se podaří pachatele zastavit?

Protipóly a policejní práce

Proč je tahle detektivka pohodové a napínavé čtení, které vás vtáhne a nepustí? Řekla bych, že za to může střídání dvou kontrastů – hlavní hrdinky, která s buldočí zarputilostí vyšetřuje a nehledí na nic jiného, ani na sebe; a pachatele a jeho často šílených, ale vždy vypočítavých, myšlenkových pochodů. Obě postavy nám postupně poodkrývají svou minulost a v průběhu vypravování jsou čím dál zajímavější. Detektivní práce je vykreslena nepříliš radostně, stejně jako byrokratické prostředí a žabomyší války této profese. Ale zase to přináší trochu jiný pohled na toto zaměstnání a jeho atmosféru.

Detektivka, jak se patří

Příběh nemusí být úplně originální, ale způsob zpracování působí chytlavě a přináší zajímavé zvraty. Pokud vám protagonistka Roz přiroste k srdci, tak vězte, že už v lednu se dočkáme druhého dílu s názvem Jedno malé prasátko. Takže, milí čtenáři detektivek, připravte se na příjemnou novou detektivní řadu!

bez tvare

Název: Bez tváře
Autor: Rob Ashman
Žánr: detektivka, krimi
Originální název: Faceless (2018)
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 304
Hodnocení: 85 %

https://www.euromedia.cz/bez-tvare/kniha/13297/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Jana Boušková: „Nad osobní kontakt s publikem nic není.“

Bouskova 200Rozhovor s harfistkou světového formátu Janou Bouškovou, která je neúnavnou patronkou festivalu Klášterní hudební slavnosti. Letošní 15 ročník má od 27. června do 13. září na programu symbolických 15 koncertů.

...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Nejslavnější detektiv severu se vrací

Zizen perexHarry Hole is back. Tato zpráva pro Vás jistě není žádnou novinkou. Právě dnes totiž vychází nejnovější díl ze série o slavném detektivovi, kterou má na svědomí norský spisovatel Jo Nesbø. Její název je Žízeň.


Literatura

Ptáci na zahradě

ptaci na zahrade 200V únoru nám nakladatelství Esence udělalo radost další publikací Alexe Gutjahra o ptácích, tentokráte půvabnou knihou plnou fotek s názvem Ptáci na zahradě s podtitulem Pozorování, určování, ochrana. A věřte mi - nemusíte být or...

Divadlo

V disco-operním muzikálu Pudl a pudr představí Geisslers fantastické počátky divadla v Čechách

pudl a pudr 200Divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede v neděli 25. září 2022 v Divadle VILA Štvanice pražskou premiéru autorského nově-barokního muzikálu Pudl a pudr. Představení roztančené v rytmu disco-opery je inspirováno pražskými divadelními ...

Film

Jak se naši filmaři ocitávali před soudem

Herci 200Radek Žitný se navzdory svému mladičkému věku (narodil se roku 1988) i profesi (studuje hru na hudební nástroje) prosadil jako spolehlivý průvodce po klikatých a strastiplných osudech mnohých známých umělců. S bohatým využitím archiv...