Napínavá detektivka jak vyšitá: Bez tváře
Kultura21.cz

Napínavá detektivka jak vyšitá: Bez tváře

bez tvare 200V srpnu vydalo nakladatelství Kalibr 1. díl ze série Případy Rosalind Krayové od britského autora Roba Ashmana. Krimi Bez tváře je první knihou z detektivní série, která potěší čtenáře Angely Marsonsové či Patricie Gibneyové. Detektivkomilové si smlsnou!

 

Neznámý Rob Ashman

Rob Ashman pochází z Walesu a pracoval v dolech, v National Coal Board, poté nastoupil na univerzitu a po škole působil na řadě pozic ve výrobě a poradenství ve Velké Británii i v zahraničí. Nyní se naplno věnuje spisovatelské dráze.

Byl jednou jeden příběh

K detektivní práci se po nucené pauze, kdy byla inspektorka Rosalind Krayová brutálně napadena nožem a při tomto incidentu zemřel její manžel, vrací s úmyslem co nejlépe vést jí přidělené vyšetřování. Přestože bojuje s vlastními démony z minulosti, musí ustát nepřízeň kolegů i samolibých nadřízených, snaží se najít sériového vraha, který bere lidem tváře. Tento pachatel nejenom, že oběti zabije, ale přivlastňuje si i jejich identitu, jíž posléze využívá. Kolik bude mít na kontě obětí, než se podaří pachatele zastavit?

Protipóly a policejní práce

Proč je tahle detektivka pohodové a napínavé čtení, které vás vtáhne a nepustí? Řekla bych, že za to může střídání dvou kontrastů – hlavní hrdinky, která s buldočí zarputilostí vyšetřuje a nehledí na nic jiného, ani na sebe; a pachatele a jeho často šílených, ale vždy vypočítavých, myšlenkových pochodů. Obě postavy nám postupně poodkrývají svou minulost a v průběhu vypravování jsou čím dál zajímavější. Detektivní práce je vykreslena nepříliš radostně, stejně jako byrokratické prostředí a žabomyší války této profese. Ale zase to přináší trochu jiný pohled na toto zaměstnání a jeho atmosféru.

Detektivka, jak se patří

Příběh nemusí být úplně originální, ale způsob zpracování působí chytlavě a přináší zajímavé zvraty. Pokud vám protagonistka Roz přiroste k srdci, tak vězte, že už v lednu se dočkáme druhého dílu s názvem Jedno malé prasátko. Takže, milí čtenáři detektivek, připravte se na příjemnou novou detektivní řadu!

bez tvare

Název: Bez tváře
Autor: Rob Ashman
Žánr: detektivka, krimi
Originální název: Faceless (2018)
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 304
Hodnocení: 85 %

https://www.euromedia.cz/bez-tvare/kniha/13297/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

MASTERS OF ROCK 2012 - INTRO - JEN RŮŽOVÁ TO MŮŽE BÝT!

Na loňském, devátém ročníku Masters of Rock, zaujala pozornost - a nejen mou - poměrně velká tlupa metalistů v růžovém oblečení. Šlo o skvělou recesi, jejíž prvopočátek spočíval v myšlence setkání přispěvatelů fóra MOR, kteří se dosud znali pou...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Kurt Cobain: Ilustrovaný životopis

kurt cobain ilustrovany zivotopis 200Tak na tohle jsem byla po čertech zvědavá! Nakladatelství CPress přineslo v listopadu novinku pro všechny fandy kapely Nirvana – Ilustrovaný životopis Kurta Cobaina od španělských autorů Davi...


Literatura

Bear Grylls: Bláto, pot a slzy

blato pot a slzy 200Nakladatelství Jota vydalo v červenci autobiografii Beara Gryllse, která musí zaujmout všechny příznivce této nejen televizní persony. Jaké bylo jeho dětství, co ho formovalo v dospívání a jaké to bylo, vystoupat jako jeden z ne...

Divadlo

RADIO TYGR odvysílá živě rozhlasové hry, rozhovory i koncert kapely DebbiLove

RADIO TYGR 200Divadelní soubor Tygr v tísni připravuje další živé vysílání online RADIA TYGR z Divadla VILA Štvanice. V sobotu 30. 1. mezi polednem a půlnocí nabídne poslouchačům atraktivní rozhlasový program pro dospělé i pro děti. Těšit se mohou na aut...

Film

Každý věříme v nějakého strýčka z Ameriky

strycek z amerikyFilmovou tvorbu Alaina Resnaise, letos již devadesátiletého, odjakživa provází zájem o formální experiment a nejednoznačnost výkladu, v posledních letech prolnutý do průzkumu divadelního tvaru. Důležitým mezníkem se...