Napínavá detektivka jak vyšitá: Bez tváře

Napínavá detektivka jak vyšitá: Bez tváře

Tisk

bez tvare 200V srpnu vydalo nakladatelství Kalibr 1. díl ze série Případy Rosalind Krayové od britského autora Roba Ashmana. Krimi Bez tváře je první knihou z detektivní série, která potěší čtenáře Angely Marsonsové či Patricie Gibneyové. Detektivkomilové si smlsnou!

 

Neznámý Rob Ashman

Rob Ashman pochází z Walesu a pracoval v dolech, v National Coal Board, poté nastoupil na univerzitu a po škole působil na řadě pozic ve výrobě a poradenství ve Velké Británii i v zahraničí. Nyní se naplno věnuje spisovatelské dráze.

Byl jednou jeden příběh

K detektivní práci se po nucené pauze, kdy byla inspektorka Rosalind Krayová brutálně napadena nožem a při tomto incidentu zemřel její manžel, vrací s úmyslem co nejlépe vést jí přidělené vyšetřování. Přestože bojuje s vlastními démony z minulosti, musí ustát nepřízeň kolegů i samolibých nadřízených, snaží se najít sériového vraha, který bere lidem tváře. Tento pachatel nejenom, že oběti zabije, ale přivlastňuje si i jejich identitu, jíž posléze využívá. Kolik bude mít na kontě obětí, než se podaří pachatele zastavit?

Protipóly a policejní práce

Proč je tahle detektivka pohodové a napínavé čtení, které vás vtáhne a nepustí? Řekla bych, že za to může střídání dvou kontrastů – hlavní hrdinky, která s buldočí zarputilostí vyšetřuje a nehledí na nic jiného, ani na sebe; a pachatele a jeho často šílených, ale vždy vypočítavých, myšlenkových pochodů. Obě postavy nám postupně poodkrývají svou minulost a v průběhu vypravování jsou čím dál zajímavější. Detektivní práce je vykreslena nepříliš radostně, stejně jako byrokratické prostředí a žabomyší války této profese. Ale zase to přináší trochu jiný pohled na toto zaměstnání a jeho atmosféru.

Detektivka, jak se patří

Příběh nemusí být úplně originální, ale způsob zpracování působí chytlavě a přináší zajímavé zvraty. Pokud vám protagonistka Roz přiroste k srdci, tak vězte, že už v lednu se dočkáme druhého dílu s názvem Jedno malé prasátko. Takže, milí čtenáři detektivek, připravte se na příjemnou novou detektivní řadu!

bez tvare

Název: Bez tváře
Autor: Rob Ashman
Žánr: detektivka, krimi
Originální název: Faceless (2018)
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 304
Hodnocení: 85 %

https://www.euromedia.cz/bez-tvare/kniha/13297/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Petra Š. Jirglová: „Pracovně jsem svou knihu nazvala “plážovka.”

jirglova 200Petra Š. Jirglová vždy ráda cestovala, ať už za zábavou, nebo za prací, a tato vášeň stála v základech nejen její úspěšné prvotiny Letuška z Economy aneb co na Instagramu neuvidíte (2019), ale i románového debutu Všechno nejlepší, Anoo, volně ins...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Jak pan Spejbl prášil: Proleťme se na kouli jako Baron Prášil

jak pan spejbl prasilNově vydaná kniha „Jak pan Spejbl Prášil“, kterou vydalo Nakladatelství Fragment, je dílem Mikiho Kirschnera a Heleny Štáchové. Kniha vznikla na základě ste...


Literatura

Předloha pro vraždu. Kdo vraždí v literárním klubu?

Předloha pro vražduPokud máte rádi klasické detektivky ve stylu Agathy Christie, pak vás určitě zaujmou knihy spisovatelky Evy Maškové. Nakladatelství MOBA vydalo již druhou detektivku této autorky. Její název je Předloha pro vražd...

Divadlo

Jak vnímáme divadlo v divadle i mimo ně

scenologie valentaVětšina knih o divadle zkoumá, jak se divadlo tvoří - nedávno byly na těchto stránkách probírány například dvě Hyvnarovy knihy o herectví. Nyní následují další dva svazky, nahlížené ovšem jakoby z opačné strany: sledují, jak diva...

Film

Čtyřicátá první ochutnávka filmových lahůdek

LFS 200Letní filmová škola pořádá už nějaký ten pátek ochutnávku toho nejlepšího, co filmoví tvůrci vytvořili. Letošní degustační ročník byl už čtyřicátý první a od 24. července do 1. srpna nabídl filmovým fanouškům 237 filmů na 8 promítacích místech.