Pojďte se bát s květinářkou s temnou minulostí
Banner

Pojďte se bát s květinářkou s temnou minulostí

ani mrtva ani ziva 200Ani mrtvá, ani živá – takový je název nového thrilleru z pera rakouské spisovatelky Ursuly Poznanski. Kniha vyšla v květnu u nakladatelství Kalibr a na více než tři sta stránkách rozehrává napínavý příběh o tom, jak člověka může dohnat vlastní minulost.

 


Podívejme se na zoubek autorce

Ursula Poznanski se narodila v roce 1968 ve Vídni, studovala na několika tamních univerzitách (japanistiku, žurnalistiku, právo a divadelní vědu) a nakonec pracovala jako redaktorka v nakladatelství odborné lékařské literatury. Po oslňujícím úspěchu románů pro mládež se dnes již věnuje výhradně psaní. Žije s rodinou jižně od Vídně.

Euromedia Group vydala její thrillery Pět, Slepí ptáci a Hlasy se sympatickým duem vyšetřovatelů Beatrice Kasparyové a Florina Wenningera. Dále pak thrillery Cizinec a Anonymita, které napsala spolu s Arno Strobelem.

Květomluva frčí

Hlavní hrdinka pracuje v květinářství ve Vídni na Ústředním hřbitově a snaží se žít nenápadným, všedním životem. To se změní ve chvíli, kdy dostane kytici bodláků a narcisů. Kdybyste náhodou neovládali květomluvu, tyto rostliny značí hřích a znovuzrození a hlavní hrdinka velmi rychle zjišťuje, že jí jde o krk. Opět. Carolin dohánějí stíny minulosti, musí tedy odcestovat do Mnichova a aby se odprostila od násilné minulosti, pokusí se policii pomoci s vyšetřováním jedné prominentní rodiny a toho, co se děje kolem jejích členů a rodinné firmy.

Proč sáhnout po této knize?

Mě osobně kniha upoutala tmavou obálkou s květinami v popředí a hřbitovem v popředí, za kterou vděčíme Emilu Křižkovi. Pak mi bylo sympatické německé jméno, tedy rakouská autorka, jelikož na Rakušáky zrovna často v literatuře nenarážím. A anotace taky nezněla špatně, sice to zní jako hodně přitažené za vlasy, ale proč vlastně ne?

Oceňuji, jak je do děje zamotaná staromilsky působící květomluva a už i fakt, že protagonistka ve svém druhém životě pracuje v květinářství. Její vyšetřování přední rodiny je místy velmi naivní až úsměvné a to, jak se pořád dívá přes rameno, nemusí být každému po chuti, ale když popíše hrůzy, které prožila, tak čtenář pochopí, proč se schovává a bojí minulosti.

Ani živá, ani mrtvá je oddechové ale i napínavé čtení pro příznivce detektivních příběhů, které nabízejí překvapivé zvraty a nečekané rozuzlení. Nebojte se a dejte šanci této rakouské autorce a její neobvyklé knize!

ani mrtva ani ziva

Název: Ani mrtvá, ani živá
Autor: Ursula Poznanski
Žánr: thriller
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 328
Hodnocení: 75 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/ani-mrtva-ani-ziva/kniha/13030/


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Rozhovor s hvězdou Henry Lee Festu Mickem Harveyem

mick harvey 200Na Henry Lee Festu, který se koná 27. září v brněnské Zbrojovce, se představí Australan Mick Harvey. Je zakladatelem skupiny Nick Cave and the Bad Seeds, proto se v tomto rozhovoru mimo jiné dozvíte něco i ...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...

Čtěte také...

Černé ovce a beránek Boží je román nejen o hledání Boha

cerne ovce 200V nakladatelství Host vydali nedávno debut spisovatelky Joanny Cannon s názvem Černé ovce a beránek Boží, který se po necelých dvou týdnů prodeje dostal na třetí místo žebříčku The Sunday Times Bestseller. Nepřehlédněte ho ani vy.

...

Literatura

Maurizio de Giovanni: Bolest - detektivka po italsku

bolest200Nakladatelství Epocha vydalo v listopadu 2016 první díl úspěšné detektivní série Maurizia de Giovanniho, Bolest, který v originále vyšel už v roce 2006.

 

 

Divadlo

Slam poetry: Básníci do ringu!

slam poetry plakatek200Již ve čtvrtek 7. února se po osmé v pražském klubu Rock Café uskuteční exhibice českého slamu. První letošní velká akce přivítá mistra loňského roku i zahraničního hosta. Startuje se úderem...

Film

Hra na hraně – kvantitu nebo kvalitu?

200filmUž týden se prohání po našich kinech novinka režiséra Brada Furmana (Obhájce) se zpěvákem, hercem Justinem Timberlakem a budoucím netopýřím mužem, Benem Affleckem.

...