Užijte si čas s Terezou Bebarovou
Kultura21.cz

Užijte si čas s Terezou Bebarovou

cas na tebe 200Tereza Bebarová se v rámci současné situace rozhodla zrealizovat lifestylový a hobby pořad s názvem Čas na TE.BE. Ten je založený na rozhovorech se zajímavými a nadanými lidmi a není tak divu, že z něj vzešla kniha Čas na TE.BE pro všechny, kteří se chtějí nechat inspirovat.

 

 

 

Pořad začala Tereza Bebarová natáčet v květnu 2020 a začal se vysílat v srpnu. Při vydání knihy m za sebou přes 80 dílů, hromady napečených buchet, kolářů, domácích housek a rohlíků a desítky rozhovorů s hosty. „A já mám obrovskou radost, že se nám navzdory složité době daří podporovat talenty, nápady a potenciál spousty inspirativních osobností. Vzájemně se propojovat a hledat v nových podmínkách příležitosti pro nás všechny. A to je i důvod vzniku této knížky, která se doufám stane i pro velkou řadu z vás pozitivním povzbuzením v komplikované době,“ píše autorka v úvodu.

Kniha pokračuje vzpomínkou na babičku Františku a následuje moc milý rozhovor s Josefem Maršálkem, který je vrchním kuchařem pořadu. Hned na jeho první recept na obrácený ananasový koláč z Mauricia jsem dostala chuť. Další rozhovory jsou s nejrůznějšími hosty: navštívíte Tátův sad vonící jablky i přes stránky knihy, inspiruje vás návrhářka Tina Bok, Dara Ermisová z Dara bags a poznáte spoustu šikovných tvůrců s plnou hlavou nápadů. Jistě vás zaujmou mozaiky, tkaní, energické obrazy, papírové květiny nebo věnce a další dekorace. Zajímavým zpestřením pro mě byl například rozhovor s Václavem Vydrou nebo nadšeným a úspěšným chovatelem morčat Petrem Tejmlem.

Na knihu Čas na TE.BE jsem se těšila, ale neměla jsem od ní nějaké vyšší očekávání. Byla jsem zvědavá, co se dozvím nového a čím se budu moci inspirovat. Přehlédla jsem informaci, že se má jednat o titul psaný ve formě rozhovorů, ale to vůbec nevadilo. Právě naopak mi to vyhovovalo a moc mě bavilo poznávat takto různé lidi a kochat se jejich názory i výtvory. Recepty a návody na koncích kapitol pak byly příjemnou třešničkou na dortu.

Čtení jsem si zkrátka moc užila a vychutnala si ten svůj čas s Terezou Bebarovou, což byl jistě účel!

Tereza Bebarová je oblíbená česká herečka a moderátorka, která se narodila v Bohumíně v roce 1975. Už od školky vystupovala ve školních besídkách, bylo tedy jasné, kam povedou její kroky v pozdějších letech. Vystudovala konzervatoř v Ostravě. Během studia hrála v Divadle Petra Bezruče a v Divadle loutek. Po úspěšném vystudování získala angažmá v divadle Aréna a poté v Národním divadle moravskoslezském. Následně získala angažmá v pražském Divadle Na Fidlovačce. Za svou roli Funny v muzikálu Funny Girl získala v roce 2006 Cenu Thálie. Od té doby ztvárnila bezpočet zajímavých rolí, jak v divadle, tak i ve filmu či televizi. Úspěšně se věnuje dabingu, je držitelkou prestižní ceny Františka Filipovského a jednou z nejvyhledávanějších narátorek v oblasti audioknih. V roce 2019 moderovala úspěšnou show Peče celé Česko a od roku 2020 je moderátorkou vlastního pořadu Čas na TE.BE.

cas na tebe

Čas na TE.BE
Autor: Tereza Bebarová
Žánr: hobby, osobnosti, moderní žena
Nakladatelství: XYZ (Albatros Media)
Rok vydání: 2021
Počet stran: 288
Hodnocení: 80 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/64558763/cas-na-te-be/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Můj repertoár je široký a rád odbočuji i do jiných stylů, říká houslista Pavel Šporcl

sporcl 200Fůru zajímavé a krásné práce má před sebou špičkový houslista Pavel Šporcl. Výjimkou není ani tato sezóna stejně jako ta příští. A pracovat bude, jak tvrdí v následujícím rozhovoru, i přes léto. Ještě před prázdninami - 11. června od 19 hodin - bude mít v nádherných prostorách...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Mysteriózní detektivka z Ruska: Sběratel hříchů

sberatel hrichu 200V únoru vyšla pod taktovkou nakladatelství XYZ kniha Sběratel hříchů od ruské autorky Darii Desombre. Pokud se vám zajídá severská krimi, jste unaveni anglickými detektivkami a přemýšlíte, kam upřít svůj zrak pro opravdu kvalitně...


Literatura

Putování časem za Leonardem da Vinci do slunné Florencie

Da Vinci 200Takovou učitelku dějepisu bych si přála! Veronika Válková, historička a učitelka na šestiletém gymnáziu, napsala další půvabnou knížku pro své žáky i zájemce o netradiční pohledy na významné úseky historie. Začtete se do děje a už se nepustít...

Divadlo

Divadlo Ungelt se chystá na léto. Jeho Letní scénu ovládne Touha jménem Einodis

ungelt200Ačkoliv to za okny dlouho vypadalo, jako kdyby jaro, a natožpak léto, nemělo vůbec přijít, v divadle Ungelt jsou lidé optimističtí a již s předstihem plánovali program letošní Letní scény. Co se chystá? Pojďme se podívat.

...

Film

Noví Transformers přináší dinosaury

tra 200Film Transformers: Zánik (2014) je pokračováním úspěšné série filmů a seriálů na téma robotů měnících se na auta, kteří se mezi námi ukrývají a chrání nás proti zlu. I když se může leckomu zdát, že další pokračování ničím nepřekvapí, nové herecké obsaz...