Věděla příliš mnoho. Byl to však skutečný důvod její smrti?
Kultura21.cz

Věděla příliš mnoho. Byl to však skutečný důvod její smrti?

Zena ktera vedela prilis mnoho perexKdyž byla Tabitha Girardová teenagerkou, milovala okouzlujícího Connora Forda. Ten jí však zlomil srdce. O několik let později se ale do jejího života vrátil. Oženil se se starší a bohatou Ninou, ale šťastný není. Tvrdí, že jeho skutečnou láskou je Tabitha, že svou paranoidní manželku nemiluje a vzal si ji jen kvůli penězům.

 


Když je Nina nalezená mrtvá, Tabitha nemůže uvěřit svému štěstí. Konečně má Connora jenom pro sebe a nejen to – čeká s ním vytoužené dítě. Navíc oba získali pohádkový majetek nešťastné Niny, takže mohou žít v pohodlí a luxusu. Jejich štěstí ale brzy naruší zjištění, že Ninina smrt pravděpodobně nebyla samovraždou, nýbrž vraždou. Objeví se lidé, kteří touží po jejich bohatství, a jako by to nestačilo, najde Tabitha Ninin deník, ve němž obviňuje Connora z toho, že plánuje její vraždu. Kdo vlastně je Connor Ford? Dokázal by vraždit? Je Tabitha v bezpečí anebo Ninin vrah plánuje zabít i ji?


Psychologický thriller pro ženy
Knihu Žena, která věděla příliš mnoho napsala americká autorka Michelle Campbell. Je to její čtvrtý psychologický thriller, který v českém překladu vydalo nakladatelství Mystery Press. Stejně jako v předešlých knihách v něm nechybí napětí, ale více než domnělá vražda se zde řeší vztahy mezi postavami, a tak příběh zaujme spíše ženy.


Dvě ženy jednoho muže
Příběh je psaný v první osobě a jeho vypravěčkou je Tabitha. Její vyprávění je proložené kapitolami Niny, v nichž nešťastná žena odhaluje svou minulost. V té hraje významnou roli i začátek vztahu s Connorem, kterého obě ženy vykreslují jako nádherného, inteligentního, milujícího a charismatického muže. Na čtenáře však působí spíš jako vypočítavý zlatokop, pro kterého jsou důležité pouze peníze. Kvůli nim si vzal Ninu. Kvůli nim odsouvá Tabithu na druhou kolej a dostává ji do šílených situací. Za většinu špatných věcí, které se jí stanou, si ale sobecká a naivní Tabitha může sama.


Hlavní pár tedy není moc sympatický, což ale rozhodně není na škodu, protože oba díky tomu působí autenticky. Dalšími postavami, které do děje zasahují, jsou lidé pracující v domě Fordových. Každý z nich má svá tajemství. Každý z nich může být nebezpečný. Tahle nejistota ohledně toho, kdo chce zničit život Tabithy a Connora, dodává příběhu napětí, které graduje v překvapivý závěr.

Zena ktera vedela prilis mnoho

Žena, která věděla příliš mnoho
Autorka: Michele Campbell  
Originální název: The Wife Who Knew Too Much
Překlad: Monika Pavlisová
Žánr: psychologický thriller, román pro ženy
Vydáno: Mystery Press, 2020
Počet stran: 352

Mystery press_Žena, která věděla příliš mnoho

Hodnocení: 90 %

 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Tereza Kadečková: Draků není nikdy dost

116339490 210826513650369 423286207714227236 nO dracích a lidech je název debutového románu mladé české autorky Terezy Kadečkové. Proč si zvolila zrovna tuto tématiku a žánr? Byl rozdíl v psaní povídek a p...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Dopisy Kafkovi

200litDopisy Kafkovi Ireny Obermannové mi opravdu hodně potrápily mysl. Zpočátku jsem nevěděla, jak se k obsahu postavit. Nechápala jsem souvislosti a snažila jsem se vpravit do děje, ale moc mi to nešlo. Ale potom jsem si nechala text volně plynout do mozkový...


Literatura

Teror ve jménu víry– další výtečný komiks od F. Millera

tero200Co tak napsat v recenzi na knihu, která se věnuje situaci po útoku 11. září 2001? Co napsal jeden z nejlepších komiksových tvůrců Frank Miller? No nebude to lehké.

...

Divadlo

Slovácké divadlo uvede v premiéře Deník Anne Frankové

denik perexSlovácké divadlo je od předminulého týdne, kdy byly vyhlášeny Ceny divadelní kritiky, v první desítce nejlepších českých divadel. Do elitní sestavy se ale neprobojovalo jen uváděním ztřeštěných komedií a výpravný...

Film

Konečná uprostřed cesty

altTéma umírání - zpravidla následkem zhoubné choroby - se ve filmech vyskytuje odedávna, ale zpravidla bylo nějak zušlechtěno a zacíleno k významovým přesahům. Tak jsme mohli spatřit příběhy lidí, kteří přehodnotili svůj vztah...