Věděla příliš mnoho. Byl to však skutečný důvod její smrti?

Věděla příliš mnoho. Byl to však skutečný důvod její smrti?

Zena ktera vedela prilis mnoho perexKdyž byla Tabitha Girardová teenagerkou, milovala okouzlujícího Connora Forda. Ten jí však zlomil srdce. O několik let později se ale do jejího života vrátil. Oženil se se starší a bohatou Ninou, ale šťastný není. Tvrdí, že jeho skutečnou láskou je Tabitha, že svou paranoidní manželku nemiluje a vzal si ji jen kvůli penězům.

 


Když je Nina nalezená mrtvá, Tabitha nemůže uvěřit svému štěstí. Konečně má Connora jenom pro sebe a nejen to – čeká s ním vytoužené dítě. Navíc oba získali pohádkový majetek nešťastné Niny, takže mohou žít v pohodlí a luxusu. Jejich štěstí ale brzy naruší zjištění, že Ninina smrt pravděpodobně nebyla samovraždou, nýbrž vraždou. Objeví se lidé, kteří touží po jejich bohatství, a jako by to nestačilo, najde Tabitha Ninin deník, ve němž obviňuje Connora z toho, že plánuje její vraždu. Kdo vlastně je Connor Ford? Dokázal by vraždit? Je Tabitha v bezpečí anebo Ninin vrah plánuje zabít i ji?


Psychologický thriller pro ženy
Knihu Žena, která věděla příliš mnoho napsala americká autorka Michelle Campbell. Je to její čtvrtý psychologický thriller, který v českém překladu vydalo nakladatelství Mystery Press. Stejně jako v předešlých knihách v něm nechybí napětí, ale více než domnělá vražda se zde řeší vztahy mezi postavami, a tak příběh zaujme spíše ženy.


Dvě ženy jednoho muže
Příběh je psaný v první osobě a jeho vypravěčkou je Tabitha. Její vyprávění je proložené kapitolami Niny, v nichž nešťastná žena odhaluje svou minulost. V té hraje významnou roli i začátek vztahu s Connorem, kterého obě ženy vykreslují jako nádherného, inteligentního, milujícího a charismatického muže. Na čtenáře však působí spíš jako vypočítavý zlatokop, pro kterého jsou důležité pouze peníze. Kvůli nim si vzal Ninu. Kvůli nim odsouvá Tabithu na druhou kolej a dostává ji do šílených situací. Za většinu špatných věcí, které se jí stanou, si ale sobecká a naivní Tabitha může sama.


Hlavní pár tedy není moc sympatický, což ale rozhodně není na škodu, protože oba díky tomu působí autenticky. Dalšími postavami, které do děje zasahují, jsou lidé pracující v domě Fordových. Každý z nich má svá tajemství. Každý z nich může být nebezpečný. Tahle nejistota ohledně toho, kdo chce zničit život Tabithy a Connora, dodává příběhu napětí, které graduje v překvapivý závěr.

Zena ktera vedela prilis mnoho

Žena, která věděla příliš mnoho
Autorka: Michele Campbell  
Originální název: The Wife Who Knew Too Much
Překlad: Monika Pavlisová
Žánr: psychologický thriller, román pro ženy
Vydáno: Mystery Press, 2020
Počet stran: 352

Mystery press_Žena, která věděla příliš mnoho

Hodnocení: 90 %

 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

Therion: “Jako vždy bude velkým potěšením u vás hrát”

therion 200Tento vzkaz nám předává Christofer Johnsson ze švédské metalové skupiny Therion. Ta je headlinerem festivalu Made of Metal, který se koná 15. až 17. srpna v Hodoníně. Přivezou si novou zpěvačku...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Konec receptů na papírkách, pořiďte si zápisník receptů

muj-zapisnik-receptu 200V Apetit edici vyšla kniha Můj zápisník receptů doplněné 106 tipů a triků z Apetitu.

 

...

Literatura

Za hrou spokojenosti a úsměvů se skrývá domácí násilí
ImageŘíká se, že žárlivost k lásce patří a že nelze milovat a přitom nežárlit, ale i tady platí staré známé “všeho moc škodí”. Nejinak je tomu i v tomto případě. Když se ze žárlivosti stane nemoc, přináší jen boles...

Divadlo

Helenku Součkovou stíhá jedna darda za druhou

darda 200Žákyně 2. a posléze 3. třídy Helenka Součková zvaná též Moby-Dick už dávno odrostla dětským střevíčkům. Místo nich teď v dramatizaci románu Darda spisovatelky Ireny Douskové<...

Film

Na vlnách Frekvence osudu

frekvence film magicboxPříběhy s motivem cestování v čase jsou velmi atraktivní a oblíbené. V některých z nich tvůrci rozvíjejí etickou otázku zásahů do minulosti, jež mohou mít v budoucnosti nedozírné následky. Je tomu tak i ve filmu Frekvenc...