Další wow efekt z pera Blakea Crouche

Další wow efekt z pera Blakea Crouche

Tisk

zhrouceny cas 200V říjnu vyšla u nakladatele Laser v Edici světový bestseller další kniha amerického autora Blakea Crouche. Věřte, že Zhroucený čas vás nenechá chladnými a donutí vás zapnout mozkové závity na maximum!

 Liška podšitá, všemi mastmi mazaná

Blake Crouch (* 1978) je bestsellerový prozaik a scenárista; vystudoval anglistiku a tvůrčí psaní a první román Desert Places publikoval už v roce 2004. Mezinárodní úspěch mu přinesla trilogie Wayward Pines (česky Městečko Pines), která se přenesla i a televizní obrazovky v podobě seriálu. Jeho prózy vycházejí ve více než třiceti jazycích a prodeje přesáhly milion výtisků. Jeho román Temná hmota rovněž vřele doporučuji, hlavně náročnější čtenáři budou spokojeni.

Zhroucený čas

Původní název knihy je rekurze, tedy stav nebo metoda, kdy definujeme jistou entitu pomocí jí samé. Třeba definice pojmu používá tento pojem samotný. A pokud jste se ztratili teď, počkejte, jak vám hlavu domotá autorův unikátní příběh! Pokud vás toto slovíčkaření navnadilo, pak kniha vás pohltí a stránky budete doslova hltat – třebaže se pak budete vracet a dávat si dohromady jednotlivé celky reality.

Nepopsatelný příběh mnoha realit

Detektiv Barry Sutton narazí na případ, kde se vyskytuje SFP – syndrom falešné paměti – a protože mu to nepřestává vrtat hlavou, dává se do pátrání, aby zjistil, oč vlastně je. Na straně druhé sledujeme neurovědkyni Helenu Smithovou, která se chystá učinit šokující objev. Tato nesourodá dvojice se dá dohromady, aby společně zakročili proti nepříteli, který chce rozpoutat chaos a zničit strukturu času jako takovou.

Komu se zalíbí?

Kniha sama o sobě je čtivá a napínavá, ale pro mnohé to určitě nebude láska na první pohled. Pokud však čtete rádi něco, nad čím musíte přemýšlet a třeba se v textu i vracet, nebudete této volby litovat. Ohýbání času a hrátky s realitou jsou vděčné téma a myslím, že kvalitního čtiva v této oblasti moc není – a o to víc musím vychválit Zhroucený čas.

zhrouceny cas

Název: Zhroucený čas
Autor: Blake Crouch
Název originálu: Recursion (2019)
Žánr: sci-fi, román
Nakladatelství: Laser
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 304
Hodnocení: 90 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/zhrouceny-cas/kniha/11846/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Rozhovor se zpěvákem kapely The Rasmus - Lauri Ylönen.

lauriNaše redaktorka Pavlína Kohoutová, která žije ve Finsku, vyzpovídala zpěváka Lauriho z kapely The Rasmus. Hovořili o jeho sólovém albu s názvem ,,New World´´, o tom, proč se rozhodl vydat sólové album, první singl a o jeho ritu...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

Proměny slovenského filmu
ImageČas od času vypadne z univerzit sborník textů věnovaných dokonce i pohyblivým obrázkům. Bohužel se jedná o publikace obtížně sehnatelné, vydavatelé zřejmě nepočítají s tím, že by jejich práce mohly zaj...

Literatura

Autentické svědectví z válečné zóny

Pod stitem Charkova perexZačátek války na Ukrajině šokoval celý svět. Její průběh jste mohli sledovat na televizní obrazovce. Za tím, co jste viděli, se ale ukrývají i příběhy, které se na obrazovku nedostaly.

Divadlo

Festival Lávka River Stage plave po Vltavě!

lavka river stage provazochodkyneV úterý 31. srpna proběhla vyprodaná premiéra festivalu Lávka River Stage, kterou sledovali z bezprostřední blízkosti návštěvníci klubu Lávka i stovky turistů přímo z Karlova mostu!<...

Film

Gambler, kterého nezajímá výhra, ale prohra

gambler 200Film The Gambler (2014) je velmi zajímavé a přitom vtipné drama o hazardérovi (hraje Mark Wahlberg), který pořád hraje i když mu to očividně moc nejde. Hraje každý den, za velké peníze, nedá si přitom pokoj i když dluží spousty peněz a začíná mu j...