Kutnohorské Rockování rozjede Petr Kolář po rockersku

Kutnohorské Rockování rozjede Petr Kolář po rockersku

altBenefiční festival Kutnohorské Rockování, jehož výtěžek je určen na výstavbu rehabilitačního centra pro pacienty s roztroušenou sklerózou, se tentokrát uskuteční 2. června 2012 v Kutné Hoře, a to už podruhé. Za účasti oblíbených zpěváků a kapel se 1. ročníku povedlo upozornit na závažné onemocnění, které postihuje i mladé lidi. Nejinak tomu bude i v tomto roce.

Upozornit na problematiku onemocnění roztroušené sklerózy a podpořit svým vystoupením projekt rehabilitačního centra tentokrát přijede Petr Kolář s kapelou , skupina Buty, Vlasta Horváth s kapelou, Láďa Spilka s kapelou  a Marcela Březinová s kapelou OK Band. Sobotní den bude vskutku nabitý. Organizátoři připravili program pro děti, který odstartuje ve 13 hodin soutěžemi, atrakcemi a kouzelnickou klauniádou vynikajícího španělského kouzelníka.

„Již v roce minulém jsme veřejnost informovali o tom, že v současné době je více než 19 tisíc pacientů s diagnózou roztroušené sklerózy. Specializované rehabilitační centrum pro tyto pacienty v České republice jasně není. Stejně jako je potřeba léčba farmaceutická, je důležitá i dlouhodobá rehabilitace, aby docházelo ke snižování invalidity. K vybudování rehabilitačního centra chybí to podstatné a to jsou finance na zakoupení objektu a následné rekonstrukce. Autorka projektu paní Věra Suchá, která se v tomto roce stala vítězkou Sestry roku  se dlouhodobě snaží nejen o informovanost veřejnosti, ale právě o vybudování rehabilitačního centra pro pacienty s diagnózou RS.

Jedinou změnou je místo konání akce. Máme připravenou suchou i mokrou variantu. Pokud nám počasí bude přát, koncerty budou pod širým nebem, a to v areálu zimního stadionu v Kutné Hoře. Pokud by nám předpověď naznačovala špatné počasí, koncerty budou uvnitř zimního stadionu. Proto diváci nemusí otálet se zakoupením vstupenek (k dostání v sítích Ticket Art). Na závěr bychom již touto cestou chtěli poděkovat všem, kteří se na přípravě Rockování podílejí a šli společně s námi v této nelehké době do charitativního projektu. O to víc si vážíme všech návštěvníků, kteří nás přijdou podpořit stejně jako v roce minulém a pomůžou tak společně s námi vybudovat rehabilitační centrum.“ řekla organizátorka a manažerka projektu Hanka Ulmanová.

alt

Zdroj foto a více informací na  kutnohorskerockovani.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

"Jsem klasický scenárista," říká o sobě Václav Šorel

vaclav sorelV loňském roce vyšlo kompletní vydání komiksů, na kterých se jako scenárista podílel pan Václav Šorel – Zlatá kniha komiksů. My, dnes věkem zralí, nad stránkami vzpomínáme, jak jsme netrpělivě čekali na nová a nová čísla čas...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Další wow efekt z pera Blakea Crouche

zhrouceny cas 200V říjnu vyšla u nakladatele Laser v Edici světový bestseller další kniha amerického autora Blakea Crouche. Věřte, že Zhroucený čas vás nenechá chladnými a donutí vás zapnout mozkové závity na maximum!

Divadlo

Z Žítkovských bohyní na jevišti mrazí

bohyne perexRomán Žítkovské bohyně způsobil v českých literárních vodách poprask a následně brázdil český literární rybník od ocenění k ocenění. Bylo jen otázkou času, kdy se tohoto románu chytne někdo, kdo se jej bude snažit převést na fi...

Film

Film Hugo a jeho velký objev připomíná prvního filmového kouzelníka Georgese Mélièse
ImageGEORGES MÉLIÈS (1861-1938) začínal jako pouťový eskamotér, předváděl na jevišti kouzelnické výstupy, promýšlel nejrůznější iluzionistické triky, konstruoval mechanismy automatů, které někdy připomín...