Kutnohorské Rockování rozjede Petr Kolář po rockersku

Kutnohorské Rockování rozjede Petr Kolář po rockersku

Tisk

altBenefiční festival Kutnohorské Rockování, jehož výtěžek je určen na výstavbu rehabilitačního centra pro pacienty s roztroušenou sklerózou, se tentokrát uskuteční 2. června 2012 v Kutné Hoře, a to už podruhé. Za účasti oblíbených zpěváků a kapel se 1. ročníku povedlo upozornit na závažné onemocnění, které postihuje i mladé lidi. Nejinak tomu bude i v tomto roce.

Upozornit na problematiku onemocnění roztroušené sklerózy a podpořit svým vystoupením projekt rehabilitačního centra tentokrát přijede Petr Kolář s kapelou , skupina Buty, Vlasta Horváth s kapelou, Láďa Spilka s kapelou  a Marcela Březinová s kapelou OK Band. Sobotní den bude vskutku nabitý. Organizátoři připravili program pro děti, který odstartuje ve 13 hodin soutěžemi, atrakcemi a kouzelnickou klauniádou vynikajícího španělského kouzelníka.

„Již v roce minulém jsme veřejnost informovali o tom, že v současné době je více než 19 tisíc pacientů s diagnózou roztroušené sklerózy. Specializované rehabilitační centrum pro tyto pacienty v České republice jasně není. Stejně jako je potřeba léčba farmaceutická, je důležitá i dlouhodobá rehabilitace, aby docházelo ke snižování invalidity. K vybudování rehabilitačního centra chybí to podstatné a to jsou finance na zakoupení objektu a následné rekonstrukce. Autorka projektu paní Věra Suchá, která se v tomto roce stala vítězkou Sestry roku  se dlouhodobě snaží nejen o informovanost veřejnosti, ale právě o vybudování rehabilitačního centra pro pacienty s diagnózou RS.

Jedinou změnou je místo konání akce. Máme připravenou suchou i mokrou variantu. Pokud nám počasí bude přát, koncerty budou pod širým nebem, a to v areálu zimního stadionu v Kutné Hoře. Pokud by nám předpověď naznačovala špatné počasí, koncerty budou uvnitř zimního stadionu. Proto diváci nemusí otálet se zakoupením vstupenek (k dostání v sítích Ticket Art). Na závěr bychom již touto cestou chtěli poděkovat všem, kteří se na přípravě Rockování podílejí a šli společně s námi v této nelehké době do charitativního projektu. O to víc si vážíme všech návštěvníků, kteří nás přijdou podpořit stejně jako v roce minulém a pomůžou tak společně s námi vybudovat rehabilitační centrum.“ řekla organizátorka a manažerka projektu Hanka Ulmanová.

alt

Zdroj foto a více informací na  kutnohorskerockovani.cz


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Fleret je lék, říká autor knihy Umělci na šňůře Jakub Malovaný

200rozInspicient Městského divadla Zlín Jakub Malovaný je autorem knihy Fleret - Umělci na šňůře. Podařilo se mu nashromáždit obdivuhodné množství informací o kapele a muzikantech, kteří jí prošli (a není jich málo), které pak šikovně prošpikoval historkami ze z...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Básně z jazzové dásně potěší

BasneJazz perexJana Koubková oslaví tento rok na konci října významné životní jubileum. Nejen proto vydalo nakladatelství Galén její v pořadí již třetí knížku (předchozí dvě jsou Recepty proti samotě a Zutí provádím s chutí).

Divadlo

Nadčasový příběh o velké lásce a velké nenávisti

Devet krizu200Muzikál Devět křížů napsaný speciálně pro brněnské divadlo vypráví starou moravskou legendu o ukrutném činu, který se podle kronik odehrál kolem roku 1540 v malé vísce nedaleko Velké Bíteše. Statkář z Hlubokého při své cestě z Bíteše z trhu dom...

Film

Pohádka Náměsíčníci vypráví příběh o dobrodružném výletu na Měsíc

Namesicnici 200Dětská animovaná pohádka s názvem Náměsíčníci (Moonbound) bude mít v českých kinech premiéru 9. června. Snímek ve formátu 2D bude jedno velké neuvěřitelné dobrodružství chlapce Petra a jeho malé sestřičky Anny, která byla unesena. Velký bráš...