Co je to sexy jazz rock? Přeci Dixseal!

Co je to sexy jazz rock? Přeci Dixseal!

altSpojení slov jazz, rock, orchestra a sexy mi nikdy nešlo moc dohromady. Názor jsem ovšem změnila, když jsem poznala tuhle skupinku s kravatou v názvu - Dixseal. V první májový pátek se v útulné kavárně Loft konal jejich koncert s názvem Loft vol.2 aneb Sexy Jazz-Rock Orchestra opět v akci!

 

Dixseal je více než skupina parta kamarádů, kteří spolu hrají, mají se rádi a hlavně si ze sebe dělají srandu. Každý z nich má svou roli, kterou se prezentuje - Tuleň je manažer a také vazač kravatových uzlů, Karlos je alfa samec, Holda je specialista na dechovou hudbu ze Slovácka, kytarista Jiřík sexy idol, bubeník Gregy je Brňák, který působí jako jejich otloukánek, ale udává celé kapele rytmus. A na závěr nejupovídanější článek skupiny - baskytarista TomM - mistr blbnutí.

alt

Svůj neodolatelný koncert začali hitem Yes Sir That´s My Baby, který během chviličky rozzářil tváře přítomných a donutil je si aspoň podupávat. I když se tady občas zdálo, že levá strana skupiny neví, co dělá ta pravá, šlapalo jim to výborně. Jejich repertoár obsahuje především starší songy, které si upravují do svého aranžmá, například Manteca, Doodle Doo Doo nebo Canteloupe Island. Někde i trojice Tuleň, Karlos a Holda zpívá, jinde imponují svými sóly.

alt

 Koncert se opravdu snažil nabídnout divákům pořádný průřez žánry. Hned v úvodu se totiž představil hoper Půldolar aka Holda, aby přiměl lidi dát ruce nahoru a povolit se jednoduchému beatu, ve kterém si střihl píseň Black and Blue. Se svou troškou do mlýna se přidal i Karlos, který mu konkuroval osobnějším textem: „A já mám dneska narozeniny, proto vítám všechny z rodiny. A taky všechny, které mám rád. Nejsem hvězda, jsem váš kamarád.“ Pobavení to bylo příjemné, ale mnohem větším překvapením byla nestárnoucí píseň od Luise Armstronga What a Wonderful World v reaggea podání. „To vymyslel Tomáš na generálce.“ řekl mi koncertě Tuleň s tím, že se jim normální verze zdála ohraná. Luis se možná v té chvíli v hrobě obracel, ale posuďte sami, jak skvěle to znělo.

{youtube}ezxmRndXeDw{/youtube}

A co že tedy znamená ten přívlastek sexy? První byste to museli vidět sami a přesvědčit se. Ale jednoduše si myslím, že nikde jinde nenajdete kapelu, která takhle kroutí zadkem a pánví. K tomu se porůznu vlní, dělají opičky, hází úsměvy kam až jim oko dohlédne a navíc ještě stíhají hrát skvělou hudbu. A také k tomu mají Jiříka stylizovaného do Jona Bonjoviho, který nejen na plakátech ukazuje své vypracované tělo.

alt

Když se koncert pomalu chýlil ke konci, přišla skladba Mackie Messer, která se pyšní právě důmyslnou choreografií v kroucení zadky. To všechny rozesmálo a spolu s podmanivou a známou melodií vytvořilo naprosto pohodovou atmosféru. Ta se přes pomalejší Claire´s song udržela až do písně Tequila a přídavkových Ice cream či Lovers in Jeans, což zapříčinilo, že nikdo nechtěl, aby kapela přestala hrát. Bohužel po velkém potlesku museli odejít a lidé se s úsměvem rozešli domů.

alt

 

Loft vol.2 aneb Sexy Jazz-Rock Orchestra opět v akci!
Datum a místo konání:
4. května 2012 Loft, Zlín
Interpret: Dixseal
Žánr: sexy jazz-rock
Více informací: www.dixseal.com, www.facebook.com/Dixseal
Hodnocení: 99%

Zdroj foto: archiv kapely (Rudolf Karlík, David Mikulášek)


 

PřihlášeníSoutěže

HONZA HOMOLA HRAJE V BARVÁCH NA STO LET STAROU KYTARU

Honza Homola z Wohnoutů pokračuje ve své sólové tvorbě, kdy v minulosti vydal již dvě alba. Od roku 2012, kdy vyšlo CD Čarovánky, nechal sólovou tvorbu spát a pustil se do malování obrazů. V době lock downu, kdy Wohnouti nekoncertovali, se začal učit hrát na housle. A když se vše pospojovalo, vznikla z toho nová píseň, ke které přizval jako hosta Terezii Kovalovou.

I ve Finsku může být vyhlášené letovisko

Palm Beach Finland je název další knihy finského spisovatele Anttiho Tuomainena, která vyšla v nakladatelství Kniha Zlín.
Kniha Zlín (Albatros Media)

Rozhovor

Kuly z Desmod by si na zábavě klidně zazpíval své písně!

desmod kuly 200Festivalová sezóna pomalu končí a my přinášíme rozhovor s Máriem „Kully“ Kollárem ze slovenských Desmod. Jaké byly letošní koncerty, jak vzpomíná na začátky kariéry a co si myslí o moderních technologiiích...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Anketa

Myslíte si, že současná kultura upadá?
 

Z archivu...


Literatura

Jak meditovat

JakMeditovat perexZcela jiný pohled na meditaci nabízí tato americká autorka. Není ledajaká, je to buddhistická mniška, která mimo svou publikační činnost pracuje jako učitelka v klášteře Gampo Abbey v kanadské provinci...

Divadlo

Úklady a láska - klasická hra v moderní podobě

perex uklady laskyLuisa je dcera obyčejného hudebníka, Ferdinand syn kancléře. Pro oba z nich mají otcové své plány - ale nikdo nepočítá s tím, že se dva mladí lidi do sebe zamilují. Jejich láska však ničí plány všech kolem ni...

Film

A JE TO TADY!!!! - Rychle a zběsile 8

RZ perexUž je to skoro šestnáct let, co vyšel první díl nejznámější a nejsledovanější filmové série Rychle a zběsile. A dnes je tady osmička - jeden z filmů, které nejrychleji vydělaly miliardu dolarů a šestý nejúspěšnější a nejpopulárnější film na pokračování ...