Charitatívne podujatie Hudba bez bariér prinesie opäť dobro a lásku medzi ľudí

Charitatívne podujatie Hudba bez bariér prinesie opäť dobro a lásku medzi ľudí

Tisk

hudba 200Tohtoročný dvanásty ročník charitatívneho podujatia Hudba bez bariér sa bude konať 20. júna 2024 na posvätnom mieste v Skalnom sanktuáriu na hore Butkov nad obcou Ladce. Toto pútnické miesto je významné nielen pre okolitých ľudí, ale aj pre samotných organizátorov podujatia.

 

„Je to miesto, kde mnohí zažívajú Boží dotyk a iní pocit nadčasovosti, kde sa ľudia menia na ľudí, ktorí sa rozhodnú na konanie dobra. V čase, keď zažívame stratu ľudských hodnôt, môžeme z tejto hory opäť vďaka koncertu Hudba bez bariér potvrdiť, aká dôležitá je ochota s láskou sa deliť o hmotné dobrá. Pri pomoci najnúdznejším nezabúdajme, že v ich situácii sa môže ocitnúť ktokoľvek z nás,“ uviedol Anton Barcík z Nadácie AGAPA Ladce.

Ako následne doplnil informácie organizátor podujatia Miroslav Buľovský na koncerte vystúpi český spevák Tomáš Klus a predstaviteľ Karola Duchoňa v muzikáli na Slovensku - Martin Gyimesi. Akciu bude moderovať Ján Žgravčák, ktorého diváci poznajú z programu Hit roka na RTVS. Výťažok z vyše dvojhodinového hudobného programu poputuje opäť na charitatívne účely. Organizátori tak v dnešnej dobe silnejúceho egoizmu podporila najslabších – choré deti a rodiny, ktoré nemajú v živote toľko šťastia ako my ostatní.

hudba1

Verím, že sa opäť podarí vyzbierať skvelá suma a pomôže tam, kde je to potrebné. Minulý rok sme dosiahli celkovú výšku pomoci pre ľudí v hodnote vyše 500 000 eur, čo tohto roku chceme navýšiť. O Butkove, kde sa náš koncert koná, sa hovorí, že je to miesto zázrakov. Preto verím, že sme s naším projektom na tom správnom mieste. V nádhernom prírodnom prostredí, ktoré je aj klenotnicou novodobého sakrálneho umenia, pohladia piesne umelcov dušu a prinesú radosť publiku. A to najdôležitejšie - prejavíme lásku a ľudskosť tým, ktorí si sami nepomôžu,“ uzavrel Miroslav Buľovský.

hudba vizual

Text: TS NK Factory, Lenka Meravá

Foto: NK Factory


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Alžběta Bublanová: „Hodně vnímám pocity, ať už ty své, tak i ty cizí.“

alzbeta bublanova 200Alžběta Bublanová se narodila 8. dubna 1984 v Brně, vystudovala gymnázium v Tišnově a poté odešla do Prahy, kde úspěšně absolvovala magisterské studium na Literární akademii Josefa Škvoreckého. Za svou prvotinu, povídkovou sbírku...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Hravý způsob, jak připravit budoucího školáka

Grafomotorika perNedávno jste poprvé chovali svůj uzlíček štěstí a letos jste ho chystali na poslední rok ve školce. Příští září už z něho bude velký školák! Do té doby ho ale ještě čeká velký kus práce, který mu může usnadnit divočák Fanda v knize zam...

Divadlo

Návod na přežití v Divadle MANA: o lásce, naději a síle přátelství

Navod na preziti 200Návod na přežití - to je dubnová novinka, kterou připravuje divadlo MANA v pražských Vršovicích. Návod na přežití, je dojemná tragikomedie o stáří a nemoci, ale hlavně o životním nadhledu a nezdolném optimismu se skvělými herečkami...

Film

Návrat Mary Poppins

poppins perexŽivot v Londýně ve 30. létech není snadný – a nejen kvůli hospodářské krizi. Michal (Ben Whishaw) a Jana (Emily Mortimer), děti známé z původního filmu o kouzelné pěstounce Mary Poppins, už dospěli. Michael pořád žije se s...