Magdalena Trajerová se představuje debutovým albem TO ONY

Magdalena Trajerová se představuje debutovým albem TO ONY

Tisk

Trajerova200Magdalena Trajerová, songwriterka pohybující se na hranici mezi žánry indie popu, folku a rocku, představuje své debutové album s názvem "TO ONY". Album je plné osobních a emotivních skladeb, které reflektují různé aspekty ženského života na pozadí queer vztahů. Datum vydání je 22. února.

 

Složené z deseti písní, album "TO ONY" je výsledkem několikaletého tvůrčího procesu, během kterého se Magdalena zaměřila na zachycení ženských prožitků a emocí. Každá píseň na albu přináší své vlastní poselství, přičemž se dotýká témat jako je vztahová komplikovanost, nevěra, přetvářka před okolním světem a těžké emoce.

Název alba "TO ONY" odkazuje na ženy, které byly inspirací pro celý projekt. "Je to o ženách, které mě ovlivnily a inspirovaly," vysvětluje Magdalena. "Každá píseň na albu může být vnímána každým posluchačem jinak a nabízí prostor pro osobní interpretaci a emocionální rezonanci." Název je ale dvojznačný, odkazuje i na slovo tóny.

Další zajímavostí alba je poslední píseň, která se odlišuje od tématu ženských prožitků a spíše slouží jako náhled do budoucí tvorby, zaznamenává zároveň proces vzniku alba v jeho poslední fázi. "Je to taková ukázka toho, o čem bych chtěla psát dál," dodává Magdalena.

Album "TO ONY" bylo vydáno dne 22. února 2024, což je datum symbolizující nejen estetickou hodnotu plnou dvojek, ale také skautský svátek Den sesterství, který připomíná důležitost vzájemné podpory žen. „Jsem bývalá skautka – datem se mi tak povedlo spojit ženy, skauting a hudbu,“ říká autorka.

O produkci alba se postaral Drew Linden. „Bez mého producenta by pravděpodobně nic nevzniklo. Dál bych si psala do šuplíku a snila o tom, že vydám album,“ přiznává Magdalena.

Magdalena Trajerová zve fanoušky k poslechu alba na různých streamovacích platformách, včetně Spotify, Youtube a Apple Music.

Trajerova


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jitka Ludvíková: „Nejsem sériový vrah, jsem jen spisovatelka. Asi si to budu muset nechat napsat na schránku.“

jitka ludvikova 200Jitka Ludvíková se narodila v roce 1981 v Jindřichově Hradci. Vystudovala Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Šeď právnického života si zpestřuje psaním knížek, které jsou plné laskavého humoru, jenž přináší čten...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Odložený případ Očistec - seznam hříšníků na zabití

Odlozene pripady-Ocistec perexObyvatele Österlandu sužuje série žhářských útoků. Ve všech vypálených domech policie nachází namalovanou číslici. Inspektorka Tess Hjalmarssonové se svou kolegyní Marií Erlingovou a proslulým dánským profi...

Divadlo

„Je to otázka estetiky – ta molekula je krásná“

elegance molekuly 200Třešničkou na dortu letošního ročníku festivalu Setkání Stretnutie bylo představení Elegance molekuly Dejvického divadla. Na to se těšil vyprodaný hlavní sál, kterým se nesla slavnostní atmosféra. Vše umocnil ještě krátký pro...

Film

Hádkovi: Když se pohádat, tak s vlastníma

Hadkovi200Komedie režiséra Vojtěcha Moravce o rodině, která se pořád hádá. Ať dělají Hádkovi, co mohou, nikdy se na ničem neshodnou a každý z nich si nakonec myslí to svoje. Ve vzduchu teď navíc visí rozepře o dědictví po dědovi a o jeho posledním přání vyje...