Tornádo Lue pokřtí novou deskou v Paláci Akropolis

Tornádo Lue pokřtí novou deskou v Paláci Akropolis

Tisk

tornado lue200Bratislavská kultovní kapela TORNÁDO LUE pokřtí své nové album OČI SLNKA. Po dlouhých dvaceti letech vychází regulérní řadové album - deset nových nahrávek mapujících aktuální vývojovou etapu kapely. Koncert se uskuteční v pražském Paláci Akropolis 9. února 2024.

 

Tornádo Lue ožívají a vydávají se na cestu swingujících rytmů, podpořených saxofonem Jiřího Jelínka, které gradují až někam k čardáši okořeněnému punkovou drzostí a hypnotickým zpěvem, který jako by se ozýval ze sna nebo z baru One-eyed Jacks z Lynchova Twin Peaks. V plné parádě zazní nové písně za aktuální desky, ale i starší skladby ze všech období existence kapely: Panenka, Nick a svícen, Lady Lazarus, Sladké je žít, Cesta domů, Beatles - jak to bylo doopravdy a řada dalších.

"Na Očích slnka si Tornádo Lue zachovává jednu velmi podstatnou věc: magickou atmosféru svých písní i jejich nahrávek." - Ondřej Bezr LN, recenze, pá 8.12.

Bohumil Hrabal, Sylvia Plath, šanson, punk, film noir, klezmer, kabaret, ale především silné písničkářství osudové ženy Jany Tóthové: "Všechny písně na nové desce postupně vytvořily kompaktní hmotu a fungují jako celek ve svém vlastním časoprostoru. Některé se od původní demo nahrávky změnily k nepoznání,” říká zpěvačka která je tentokrát autorkou všech textů na albu. Pouze titulní skladbu Oči slnka doplnila fragmentem básně Mraky a súmraky od Johna Keatse v překladu Mariána Anderčíka.

"Začalo to už dávno. Je to zvláštní svět, ve kterém žijeme. Pekelné bestie, démoni a duchové, spousta trollů a dalších bytostí s horkou krví a bestiálními tvářemi. Často je slyšet jejich vytí, které zní jako tajemný a melancholický zpěv." - Kouzlo Tornádo Lue stále působí. Přijďte se o tom přesvědčit na pražský křest 9. února do Paláce Akropolis.


tornado lue2
Vstupenky a více informací:

https://www.palacakropolis.cz/work/33298?event_id=37603&;no=62&page_id=33824
https://www.facebook.com/events/343032568331481
https://open.spotify.com/artist/1tj5yKkURD6wuH6m8iBM5u?si=4ad4JliqR0e3uAWHiiqJdQ&;nd=1&dlsi=83d641cc8fb54d81
https://www.instagram.com/tornado_lue/?hl=en
https://www.facebook.com/tornadolue?locale=cs_CZ


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Pouliční slavnost už nebude mezi auty. Malostranské náměstí ožije!

parko200Z dolní části Malostranského náměstí by už letos mělo zmizet parkoviště. Mluvčí a iniciátorka petice za odstranění parkoviště z Malostranského náměstí Kateřina Bursíková Jacques je za to ráda. Nyní je třeba řešit podobu náměstí. Těší se, že zářijová akce...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Česká detektivka: Srdce z ledu

srdce z ledu200V říjnu vydalo nakladatelství Kalibr novou detektivní knihu Jitky Ludvíkové Srdce z ledu, která se odehrává v autorčině milovaném Jindřichově Hradci. Co nás čeká? Kouzlo maloměsta, nový vyšetřovací tým a atypicky naaranžovaná oběť.

<...

Divadlo

Taková normální rodinka vytvořená z prachu hvězd

200diV naší galaxii je asi 200 miliard hvězd. Z toho asi 10 miliard podobných našemu Slunci. Asi. Protože ročně se narodí asi 7 hvězd a několik umře. Kolem většiny hvězd obíhají dvě i více planet. To je asi 1 bilion planet. Z toho asi 1 miliarda podobných Zemi....

Film

STALO SE: může se to stát i ve skutečnosti?

altStalo se je celkem nový a dost zajímavý film. I když na něco podobného by šel třeba s holkou do kina asi jenom úchyl nebo někdo, kdo si nepřečetl pořádně o čem to bude.

...