Aneta Langerová a Korben Dallas vydávají LP Nekonečně a společně vyrazí na podzimní československé turné

Aneta Langerová a Korben Dallas vydávají LP Nekonečně a společně vyrazí na podzimní československé turné

Tisk

Nekonecne 200Sedm let poté, co Aneta Langerová a Korben Dallas nahráli první společný singl, vydávají LP desku se všemi osmi písněmi, jež spolu během let vytvořili.„Kluky vždy ráda vidím. Je to pro mě záruka hudebního dobrodružství,“ směje se Aneta. „Když jsem před lety slyšela první tóny písně Sen, začala jsem snít o tom, že spolu vytvoříme víc než jednu píseň, a to se naplnilo. Kluci složili skladby, v nichž se vždy trefili do mé životní situace, do myšlenek, které mi běžely zrovna hlavou, mají výjimečnou schopnost telepatie,“ říká Aneta. „Jsem ráda, že jsme se setkali nejen ve studiu, ale že nás konečně čekají i společné československé koncerty turné Nekonečně,“ těší se Aneta.

 nekonecne 1 aneta

„Naše kapela a Aneta, to jsou dva odlišné světy. Jsou to však světy, které se záhadným způsobem doplňují, rádi se navzájem navštěvují a vždy odcházejí z těchto setkání obohaceny. Ale hlavně – vždy se jim povede vytvořit spolu něco, co má svou jasnou tvář, odlišnou od jejich samostatné tvorby,“ říká frontman Korben Dallas Juraj Benetin.

nekonecne 2 korben

Tyto světy se setkávaly na různých místech a pod různým producentským dohledem. Píseň Sen, jíž se celá spolupráce odstartovala, měl na starost Petr Ostrouchov, orchestrální základ nahrál v Bratislavě Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu, kapelové party a zpěv se dokončovaly ve studiu Sono, o zvuk se postaral Milan Cimfe. Šest písní z EP Konečně vznikalo v prešovském studiu Experientia a bratislavském Cobra Sound Studiu, o produkci a mix pečoval Ľuboslav Petruška, který byl do roku 2021 členem Korben Dallas. Novinka Neustoupím se nahrávala opět v Bratislavě a produkoval ji frontman skupiny Le Payaco Tomáš Sloboda, jenž ve spolupráci s Martinem Čemem rovněž celou desku sestavil.

„Nápad vydat společné nahrávky Korben Dallas s Anetou na vinylu považuji za výborný. Právě v tomto zvukovém formátu se nejlíp ukázalo, jak funguje mezi skladbami symbióza aranží a textů v podání dvou největších hlasů na slovenské a české scéně současnosti,“ říká Sloboda. „Prostor mezi první a nejnovější nahrávkou je pár let, a to nám odkrývá možnost lépe pochopit umělecký posun a záměr této výjimečné spolupráce.“

O návrh obalu se postaral grafický designér Boris Meluš, absolvent pražské UMPRUM a spoluzakladatel bratislavského kulturního a kreativního centra Nová Cvernovka. „Navrhovat v dnešní době obal na LP je takový malý svátek. Velký nepraktický formát archaického nosiče, který umí nahradit i plakát, je ideálním prostorem pro grafické bádání mimo běžná praktická zadání. Zkoumal jsem tedy limity čitelnosti deformace písma, prostorových iluzí či slovních hříček při hledání (ne)konečna,“ říká Meluš. „Byla to radost, a kdyby nebylo písničky Rozhodnutia ze samotného alba, asi bych při ní strávil ještě výrazně víc času,“ směje se designér odvolávajíc se na skladbu, která upozorňuje na to, že někdy „i špatné rozhodnutí je lepší než žádné“.

Nekonecne cover

Aneta a Korben Dallas dopřáli polovině společných písniček i klip – videa ke skladbám Sen a Konečně režírovala Lucia Pacek Halmová, klip k Rozhodnutiam sestavil Lukáš Kodoň a novinku Neustoupím natočil Braňo Špaček.

Autorem fotografie na zadní straně přebalu je bubeník Korben Dallas Ozo Guttler. „Byl říjen a při své oblíbené prvorepublikové cestě se objevily kupy posbírané řepy. Byla mírná mlha a vzduch voněl podzimem. To místo, kde jsem stál, je velmi starou křižovatkou cest a má zvláštní kouzlo. Setkává se tam nekonečno s konečnem. Počkal jsem, než se traktor s vlečkou ocitl na konci cesty a vyfotil jsem to,“ popisuje okolnosti vzniku fotografie Guttler.

Vinyl Nekonečně obsahuje 8 skladeb:
A/ NEUSTOUPÍM / ROZHODNUTIA / ČEKÁM / HLÍNA
B/ SEN / KONEČNĚ / CHLADNÁ / SMEJ SA

Nahráli:
Aneta Langerová – zpěv, Juraj Benetin – zpěv, kytary, Lukáš Fila – baskytara, metalofón (1), Ozo Guttler – bicí, perkuse, Ľuboslav Petruška – kytary (2, 3, 4, 7, 8), zpěv, perkuse (2, 3, 4), synths (2), strings (6) Ján Višňovský – tenor saxofon (6), Jozef Mičko – bass trombone (6), Dorota Barová – zpěv (4, 7, 8), violoncello (4, 8), Mária Kmeťková – harfa (5), Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu – dirigent Slavo Solović (5), Petr Ostrouchov – klávesové nástroje, barytonová kytara, perkuse (5), Milan Cimfe – baskytara, moog (5), Tomáš Sloboda – perkuse, synth (1)

Vinyl Nekonečně oficiálně vychází v pátek 22. 9. 2023 a vydává jej InnoSense v distribuci Supraphonu pro Českou republiku a Spinaker pro Slovenskou republiku.

LP lze objednat i s podpisem Anety a Korben Dallas na: https://eshop.langerovaaneta.cz
Nebo bude v prodeji na koncertech turné „Nekonečně“.

Singl Neustoupím a album Nekonečně k poslechu na digitálních službách: https://lnk.to/KorbenDallasLangerovaNekonecne

Langerová a Korben Dallas vyrážejí s albem také na československé turné, které bude mít šest zastávek – Praha, Brno, Ostrava, Košice, Žilina a Bratislava.

Na turné měli původně vyrazit hned po vydání EP Konečně již v roce 2020, ale kvůli covidu bylo společné hraní nejdřív přeloženo a následně úplně zrušeno.

„Těšíme se, že si společné písničky konečně zahrajeme i naživo. Snažíme se sestavit co nejkompaktnější program, jehož součástí jsou i naše sólové skladby, při nichž si budeme navzájem hudebně vypomáhat,“ říká baskytarista Korben Dallas Lukáš Fila.

Na turné je bude doprovázet i producent a klavírista Jakub Zitko a violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová. Oba jsou dlouholetými spolupracovníky Langerové a členy její koncertní skupiny, Barová působila s členy Korben Dallas v projektě Tugriki.

nekonecne3


TURNÉ ANETA LANGEROVÁ A KORBEN DALLAS „NEKONEČNĚ“:
6. 11. 2023 Praha – Palác Akropolis
7. 11. 2023 Brno – Fléda
8. 11. 2023 Ostrava – Akord

12. 11. 2023 Košice – Tabačka Kulturfabrik
13. 11. 2023 Žilina – Mestské divadlo
14. 11. 2023 Bratislava – Slovenská národná galéria

Předprodej vstupenek na české i slovenské koncerty:
https://anetalangerova.lnk.to/TurneNekonecne

Zdroj foto: Herbert Slavík (promo foto Aneta Langerová), Lousy Auber (promo foto Korben Dallas), Helena Kadlčíková (foto ze studia Aneta Langerová a Juraj Benetin)

Všechny informace o Anetě Langerové, vystoupeních a předprodeji vstupenek najdete na:

www.langerovaaneta.cz
www.facebook.com/AnetaLangerovaOfficial/
www.instagram.com/langerova_aneta/

Web stránka a sociální média Korben Dallas:

www.korbendallas.sk
www.facebook.com/korbenband
www.instagram.com/korben.dallas.band


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Autoři Varování – Ilona Fryčová a Tomáš Kříkava – se vyzpovídali navzájem

Varovani 200Koncem srpna vyjde druhá knížka nevidomé spisovatelce Iloně Fryčové. Její Varování – sedm povídek, v nich dětem pomáhá sedm dobrých duchů – ilustroval spolužák z Literární akademie Josefa Škvoreckého, spisovatel...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Kniha, která potěší každého knihomola

brokenwheel  200Kniha o knihách? To je snad sen, ne? Ale ne, Katarina Bivaldová se do takového projektu pustila. Nechala prožít svou hrdinku Saru, co by asi chtěl zažít každý zapálený knihomol, který je také ale zároveň beznadějný romantik. Brněnsk...

Divadlo

Mimefest 2023

mimeVe dnech 20. až 23. září 2023 se uskuteční 12. ročník tradičního festivalu pantomimy, tentokrát s podtitulem Mime & Smile. Zároveň, sté jubileum jednoho z nejvýznamnějších mimů Marcela Marceaua je příležitostí jak ke vzpomínkám na klasiky bílého umění, tak k setkán...

Film

Underwold se vrací ke svým kořenům

underwold200Při zmínce o akčních filmových sériích o upírech se mi ihned vybaví dva názvy. Tím prvním je samozřejmě Blade s nepřekonatelným Wesley Snipesem a druhým jednoznačně Underworld (fanoušci Stmívání prominou). Právě druhý jmenovaný se dočkal v po...