Hlas Česka, Moravy a Slezska chystá velkolepý Galakoncert!

Hlas Česka, Moravy a Slezska chystá velkolepý Galakoncert!

Tisk

galakoncert 200Již za pár dní - 20. května 2023 v pražském Kostele sv. Šimona Judy vyvrcholí jedinečná československá pěvecká soutěž pro amatérské a poloprofesionální zpěváky Hlas Česka, Moravy a Slezska 2023, která odstartovala již 6. ročník. V měsících březnu a dubnu se již odehrála výběrová kola, během kterých porota vyslechla téměř 300 soutěžících v moderním zpěvu a vlastní tvorbě. V současné době je také již ukončena registrace do kategorie klasického zpěvu. Celkem tak letos soutěží 322 soutěžících!

 

Postupující účastníky v moderním zpěvu a vlastní tvorbě čeká ještě 19. května semifinálové kolo. Soutěžící v klasickém zpěvu čeká 19. května výběrové kolo a již 20. května budeme znát vítěze všech kategorií. Vyhlášení výsledků proběhne v rámci programu Slavnostního Galakoncertu.

Na Galakoncertu vystoupí porotci, jako například zpěvačka Yanna (Jana Rybníčková), která je patronkou moderního zpěvu, operní pěvkyně, trojnásobná držitelka ceny Thálie a patronka klasického zpěvu Jana Šrejma Kačírková, zpěvačka Renata Drössler, operní pěvkyně debutující ve Vídeňské státní opeře Eliška Weissová, herec a zpěvák Ladislav Korbel, zpěvák a skladatel Patrik Stoupa, zpěvák a muzikálový herec Richard Pekárek, nebo třeba loňský absolutní vítěz moderního zpěvu Matěj Plšek, který po soutěži vystoupil třeba s kapelou Mirai v největší tuzemské hale, a další.

Hlavní cenou jsou studiové nahrávky ve studiu BigWin a cena ředitelky soutěže Ilony Rédlové, v podobě finanční částky 10 000 Kč a spousty dalších cen od partnerů soutěže. Letošní ročník se odehrává pod záštitou starostky MČ Praha 1 Mgr. Terezie Radoměřské. Ambasadorkou projektu je zpěvačka Heidi Janků a tváří soutěže je zpěvačka a moderátorka Sonia Edde, která bude provázet celým Galakoncertem.

Mezi hosty se objeví například zpěvačka Petra Zámečníková, módní návrhářka Yvet Molchian, Supermiss 2016 Paulína Pélyová (obě dámy oblečou a ozdobí šperky ředitelku soutěže Ilonu Rédlovou) a mnoho dalších.

Soutěže, která má za cíl propojovat zpěv moderní se zpěvem klasickým se mohou zúčastnit zpěváci ve věku od 8 do 99 let. Speciální kategorie Vlastní tvorba je tu i pro jedince, kteří skládají autorskou tvorbu.

galakoncert plakat

Pořadatel, kterým je nezisková organizace Hlas Česka, z. s. nezapomíná ani na handicapované, i pro ně je tu speciální kategorie.

,,Letošní soutěžící jsou velmi na vysoké úrovni. Mám velkou radost, že se kvalita pěveckých vystoupení posouvá nahoru. Porota to letos opravdu nebude mít jednoduché. Jsem také moc ráda, že se k nám soutěžící vrací a soutěží u nás již několikátým rokem. Na Galakoncertu se máte rozhodně na co těšit,” říká o celém projektu zakladatelka a ředitelka soutěže Ilona Rédlová, dipl. um.

Vstupenky jsou k dispozici v sítí Ticketportal.


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Benjamin Kuras: Spisovatel musí umět pátrat a dávat věci do souvislostí!

kuras200Jeho knihy vynikají nesmírnou precizností a mohly by být učebnicí toho, jak má publicista pracovat s informacemi. A právě tomuto tématu jsem se s Benjaminem Kurasem věnovala a vyptala se ho na zákulisí takové práce. Jeho nová kniha Poslední naděje ci...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".


Literatura

Colette Baron-Reid: Kouzelná mapa

200liNeuvěřitelná kniha, která v sobě skrývá fantazijní příběh, který vás chytne za srdce jen a pouze tam, kde má… a zároveň vám ukáže cestu ven z životních problémů. S podobnou kombinací žánrů jsem se jako čtenářka ještě nikdy nesetkala. „Když přijmete každé ...

Divadlo

Bratři Karamazovi – herecký koncert v Divadle Petra Bezruče v Ostravě

karamazovi  foto perexRomán Fjodora Michajloviče Dostojevského Bratři Karamazovi patří k vrcholným dílům světové literatury. Nesmrtelný příběh o otcovraždě měl v dramatizaci a režii Jana Holce premiéru v Divadle Petra Bezruče v Ostravě 10. pros...

Film

Britská škola humoru pro pokročilé: U Konce světa

200filmKomediální autorské dvojici Simon Pegg – Edgar Wright se podařilo získat pro svůj film U Konce světa řadu hvězdných jmen, mimo jiné i Pierce Brosnana. Možná to nemluví samo za sebe, ale leccos to o nové britské komedii napovídá.

...