Aneta Langerová napsala píseň Olze Havlové a vydává se na jarní koncertní turné

Aneta Langerová napsala píseň Olze Havlové a vydává se na jarní koncertní turné

Tisk

Aneta200Píseň pro Olgu vznikla jako vyznání Olze Havlové a jejímu hluboce lidskému poslání ve spolupráci s producentem Jakubem Zitkem. Poprvé živě zazněla v úterý 14. 3. 2023 v Kongresovém sále České národní banky, kde se uskutečnil slavnostní Benefiční koncert, který pořádal Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové společně se spolkem Silou Hlasu a Alfrédem Strejčkem – k nedožitým 90. narozeninám paní Olgy Havlové. Mezi jinými umělci vystoupila Aneta za doprovodu klavíristy Jakuba Zitka a Maranatha Gospel Choir.

„Byla jsem velmi poctěna, že mě Nadace Olgy Havlové oslovila. Vyslechla jsem si jejich přání o vzniku písně a začala přemýšlet. Vzhledem k tomu, že jsem Olgu Havlovou bohužel nikdy osobně nepotkala, čerpala jsem z různých zdrojů, knih, rozhovorů, vyprávění o jejím životě, ale také z fotografií Bohdana Holomíčka, jehož pohled na Olgu mi přišel vždy blízký. Bohdan mi poslal pár dosud nezveřejněných fotografií, na něž jsem se dívala stále dokola a v hlavě mi začala znít píseň. Sedla jsem si ke klavíru a přirozeně začala zpívat o tom, co vidím v jejích očích a o víře v lidi, kteří mají dobrou vůli a dělí se o své štěstí s ostatními, kteří třeba takové štěstí nemají.

Někteří lidé jsou tak silnými osobnostmi, že tu s námi stále někde jsou. Máte pocit, že jsou vám blízcí, že je znáte už mnoho let. Pro mě takovou osobností je i paní Olga. Světlo dobré vůle, které v lidech probouzela Olga Havlová můžete s námi nést dál,“ uvedla Aneta.

Aneta1

V průběhu celého roku si Písní pro Olgu a dalšími událostmi Výboru dobré vůle budeme připomínat poselství paní Olgy. K 85 Stromům Olgy Havlové, které byly vysazeny napříč Českou republikou v roce 2018, přibude dalších 5 stromů symbolizujících 90 let od jejího narození. V den narození Olgy Havlové, 11. července, se v Týnském chrámu uskuteční bohoslužba, již bude celebrovat biskup Václav Malý. O dalších chystaných akcích bude veřejnost informována na webových stránkách nadace www.vdv.cz.

Digitální singl PÍSEŇ PRO OLGU je možné zakoupit a stáhnout ve formátech MP3; FLAC nebo v Hi-Res či streamovat: https://anetalangerova.lnk.to/PisenProOlgu

Výtěžek bude věnován Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové prostřednictvím sbírky DÁREK PRO OLGU: http://www.olgahavlova.cz.

Aneta singl

Aneta se společně s kapelou a smyčcovým triem rozletí na jarní turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován do světa Dvou sluncí, která se rozzáří všude tam, kde budete i vy. Koncerty se uskuteční v Praze, Hodoníně, Rosicích, Varnsdorfu, Hradci Králové, Nymburku, Kopřivnici, Vsetíně a chybět nebude ani Trenčín u našich slovenských sousedů. „Poleťte s námi blíž ke slunci na jarních koncertech.“

Termíny turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován:
11. 4. 2023 - Hodonín, Kulturní dům
12. 4. 2023 - Rosice, KD Cristal
13. 4. 2023 - Trenčín, Piano club
16. 4. 2023 - Varnsdorf, Městské divadlo
17. 4. 2023 - Hradec Králové, Klicperovo divadlo
18. 4. 2023 - Nymburk, Kino Sokol
24. 4. 2023 - Kopřivnice, Kulturní dům
25. 4. 2023 - Vsetín, Dům kultury

Zdroj foto: © Bohdan Holomíček (foto cover Píseň pro Olgu), Herbert Slavík (promo foto Anet), Helena Kadlčíková (foto z koncertů Anet), Anna Šolcová (foto z Benefičního koncertu pro Olgu)

Více informací:

www.langerovaaneta.cz
www.facebook.com/AnetaLangerovaOfficial/
www.instagram.com/langerova_aneta/


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Rozhovor

Zdeněk Pohlreich: „Nenávidím špínu, lajdáctví, diletantství, neúctu k majitelům a surovinám.“

Zdeněk Pohlreich

Zdeněk Pohlreich si získal pozornost díky svému osobitému přístupu při "napravování" českých pánů hospodských a jejich personálu v pořadu Ano, šéfe! Mnoho jeho hlášek už také zlidovělo. V pondělí večer odsta...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Literatura

Vzhůru na klíčky!

nakliceno 200Další malou a praktickou knihou vydavatelství Esence je Naklíčeno! Semnka, obilniny a luštěniny, která vás naučí vypěstovat si tyto zelené dobroty plné vitamínů.

...

Divadlo

Kam vlastně patří Mauglí? Dojemný příběh v Divadle Kalich.

maugliNedělní odpoledne jsem strávila se synem vskutku nevšedně. Zlákal nás muzikál Mauglí, který ve svém repertoáru nabízí Divadlo Kalich v Jungmannově ulici, v Praze 1. Na odpolední představení chodí převážná většina dětských ...

Film

Kino-Ikon osloví též českého čtenáře

Kino ikon perexV českém prostředí máme jediný veskrze teoretický filmový časopis, a sice Iluminaci. Tento čtvrtletník zhusta bývá obtížně stravitelný, takže nezasvěcený laik zděšen prchne, sotva se začte do prvních vět, navíc tento časopis je sotva sehn...