Druhé album kapely tryo se pyšní přímočařejším a mohutnějším zvukem

Druhé album kapely tryo se pyšní přímočařejším a mohutnějším zvukem

Tisk

TRYO200U Amáka by chtěl nahrávat každý! A kapela tryo u něj v Golden Hive Studios nahrála novou desku Iodine Clock Reaction. Tu předznamenává singl Droplets, jenž v sobě mísí všechny prvky a nálady ostatních pěti skladeb a živelně i citlivě tak reprezentuje nahrávku jako celek.

 

Album, které se pyšní přímočařejším a mohutnějším zvukem než předchozí tvorba, vychází 30. 3. na labelu Kabinet Records. Ve stejný den proběhne v brněnském Kabinetu MÚZ křest se speciálními hosty VDYD a February. Hned další den představí tryo novinku v ostravském Klubu Brno a 1. 4. v pražských Kasárnách Karlín.

Kapela tryo z Brna, kterou tvoří Lucie Čejková, Šimon Podrazil a Hynek Čejka, začala hrát v roce 2014. Po vydání třech EP nahráli debutovou desku sustainable gardening, která vyšla v únoru 2021 na labelu Kabinet Records. A na konci března vydává trojice muzikantů opět na labelu Kabinet Records druhou desku s názvem Iodine Clock Reaction. První písničky pro tuto novinku začala kapela psát při zkoušení po pauze na přelomu roku 2020 a 2021. Ve srovnání se sustainable gardening k tvorbě pro Iodine Clock Reaction přistoupili mnohem jednodušeji a přímočařeji, takže byl celkový proces přirozenější a uvolněnější. Méně přemýšlení, více písniček.

TRYO 1

Album vzniklo během tří klidných a uvolněných nahrávacích dnů u Amáka v Golden Hive Studios v Praze. Deska byla v podstatě vymyšlená už před nástupem do studia, takže Amák v roli zkušeného profesionála “jen” v určitých momentech trefně poradil a pomohl nahrávání nasměrovat do finální podoby.

Každá skladba na desce má pevné místo a nese v sobě kousek osobní zpovědi. Všechny písně spojuje téma změny, což se odráží i v názvu desky – Iodine Clock Reaction je chemický pokus, při kterém se míchají dva čiré roztoky a v určitý moment se najednou promění do modré až černé barvy.

Na rozdíl od předchozí desky, pro kterou design vytvářel Vojtěch Zeman, tentokrát tryo zvolilo cestu DIY, což vlastně přirozeně navázalo na proces tvorby písniček. Spontánní a přímočarý postup bez přemýšlení. A s designem to bylo úplně stejné, takže kapela při zkoušení možností nakonec pro cover zvolila dvě analogové fotky, které vznikly při navíjení filmu vlastně docela omylem. Abstraktní a devadesátkové. Stejně jako inspirace při tvorbě hudby, kterou byl alternativní rock a shoegaze poslední dekády dvacátého století.

30.3.2023 release alba digitálně a na vinylu (200 ks)

Křest 30.3.2023 v brněnském Kabinetu MÚZ s kapelami VDYD a February

TRYO cover

Zdroj foto: Marek Reinoha

Více informací:

Singl Droplets k poslechu na streamovacích platformách: https://bfan.link/droplets

FACEBOOK: https://www.facebook.com/tryomusic
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tryomusic/
BANDCAMP: https://tryo.bandcamp.com/
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCvfAqMu2mAM1Z5YO0vjwJuQ


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Kapela Noisetrap posadila za bicí ženskou

noisetrap 200Temnější pražská klubová záležitost s příjemným vokálem změnila sestavu a přibrala do party další krásku. Malinko jsem vyzpovídala zpěvačku Lucii Bártovou a slíbila jí, že se konečně přijedu podívat na jejich koncert. Doufám, že někdy znovu za...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Lentilky pod kobercem a jiné (šílené) příhody

chameleonka tereza kazan denik modelkyJestliže trpíte pseudointelektuálními předsudky, je jisté, že tuto knihu minete. To bude nějaký brak, naznačuje letmý pohled na obálku. Hmm, jak se to vezme… Chameleonka – Z deníku modelky

Divadlo

Peníze vás otráví i napnou

Penize Dan a jeho matka perexDěj se rozbíhá: Jojco a Mirec  - dva vulgární výrostci se ženou dodávkou vyloupit banku. Jsou nezkušení, ustrašení, nervózní a nejistí.

 

Film

Sedmý syn

sed perexČas se krátí a do českých kin se neúprosně blíží nový fantastický film Sedmý syn. Dílo dle knižní předlohy si na starosti vzal ruský režisér Sergej Bodrov, který je známý především díky filmům Kavkazský zajatec, či Nomád. Jak zvládl ukočírovat směsici...