Prečo TOPFEST nesie vo svojom mene názov TOP FEST?

Prečo TOPFEST nesie vo svojom mene názov TOP FEST?

topfest perexPosledný júnový víkend sa v areáli Zelenej vody v Novom meste nad Váhom konal 15. ročník festivalu Topfest. Napriek tomu, že počasie kúpaniu neprialo, desiatky tisíc ľudí si vychutnali nezabudnuteľné vystúpenia headlinerov – švédsku skupinu Clawfinger a českú rockovú formáciu Kabát.


V piatok poobede fanúšikov rozprúdila slovenská skupina Arzén, pokračoval český spevák Michal Hrůza a skupina HEX, ktorá svojimi hitmi „Keď sme sami“ a „Nikdy nebolo lepšie“ rozospievala malých i veľkých. Spevák skupiny HEX, „Yxo“ Dohňanský po koncerte zhodnotil, že si koncert veľmi užili. Vyvrcholenie piatkového večera predstavovala švédska kapela Clawfinger, ktorá zhodnotila ľudí na Topfeste jedným slovom, ktoré hovorí za všetko – excelentní.

Fanúšikovia hodnotili vystúpenie Clawfinger rovnako pozitívne. Na záver piatkového večera vystúpila česká skupina Čechomor a (nielen) Slovákmi milované Inekafe. Spevák prezradil na Topfeste úplnú novinku – pripravované plánované turné na konci roka 2018 v pôvodnej zostave.

topfest

Topfest sa prvýkrát rozhodol zorganizovať beh, ktorý zaujal miesto v sobotňajšom programe. Topfest Run sa zúčastnilo približne 100 ľudí. Víťazmi však boli všetci, keďže zúčastnení získali okrem pamätnej medaile aj lístok a občerstvenie zadarmo. Z vystúpení, ktoré sa realizovali na hlavnom pódiu stojí za zmienku Peter Nagy. Jeho hity „Kristínka“ „So mnou nikdy nezostarneš“ a iné rozospievali všetky vekové kategórie. Na tvárach ľudí bolo počas jeho vystúpenia viditeľné nadšenie, spomienky a radosť zároveň.

K vyvrcholeniu hudobného programu patrilo vystúpenie českej legendy – skupiny Kabát, bez ktorého by topfest nebol topfestom! Ohňová show dostala ľudí do varu. Desiatky tisíc fanúšikov spievalo a skákalo plnými dúškami, bez prestávky, rovnako ako spevák Pepa Vojtek. Pre redakciu kultura.cz bolo vystúpenie skupiny Kabát vyvrcholením celého festivalu.V neskorých hodinách zahrala švédsko-dánska heavy metalová skupina Amaranthe a domáca – slovenská formácia Horkýže Slíže.15. ročník

TOPFESTu opäť potvrdil, prečo vo svojom mene nesie názov top fest.

www.topfest.sk/sk 


 

PřihlášeníSoutěže

Sny se mi plní, říká Taťána Kročková, autorka knihy Tajemství snů a jak ho rozluštit

Zatímco její první kniha se jmenuje Tajemství snů a jak ho rozluštit, která vyšla v minulých dnech, její další připravovanou publikací by měl být tentokrát - román. To o sobě v následujícím rozhovoru prozradila Taťána Kročková, zástupkyně šéfredaktorky serveru Kultura 21. Celé povídání se ale netočí jen kolem nové knihy o snech, ale také o kultuře jako takové, o zálibách, vášních či o tom, jak moc jí vyhovuje vesnický způsob života.

Písně Hany Zagorové jsou říší bez hranic

Bohatý průřez nabízí kolekce písní Hany Zagorové z let 1968 až 2020. Skladby jsou řazeny chronologicky podle let a na šesti cédéčcích je jich sto dvacet. Vedle notoricky známých hitů tam lze najít i vyložené perličky.
Supraphon

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor o nové desce i nenávisti v rohlíku s Xindlem X

Písničkář Ondřej Ládek alias Xindl X momentálně chystá novou desku s půvabným názvem Láska. V tomto rozhovoru se o ní dozvíte různé zajímavosti. Xindla X také můžete vidět naživo v rámci jeho jarního turné, v nejbližší době například v pátek 30.3. na Rampě v Mariánských Lázních nebo ...

Live

Hledat

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Literatura

Já to měl první!

Já to měl první!

Jste na rodičovské dovolené a občas odpočítáváte hodiny do spánku vašich neposedných dětí? A když konečně usnou, prohlížíte si stejně v mobilu jejich fotky z uplynulého dne? A taky máte občas pocit, že jste ten n...

Divadlo

Na podzim do divadla: Laktační psychóza

200divO prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Tentokrát vás zveme na Malou Scénu ve Zlíně, která si to s koncem ještě rozmyslela a zve vás na představení Laktač...

Film

Teroristka sice chce zabít Martina Hoffmana, ale přesto vás pobaví

Teroristka 1

Hned na začátku dubna přichází do kin nový český film Teroristka s Ivou Janžurovou a Martinem Hoffmanem v hlavních rolích. Stojí tato komedie s poučnou zápletkou za návštěvu kina?

...