Prečo TOPFEST nesie vo svojom mene názov TOP FEST?
Kultura21.cz

Prečo TOPFEST nesie vo svojom mene názov TOP FEST?

topfest perexPosledný júnový víkend sa v areáli Zelenej vody v Novom meste nad Váhom konal 15. ročník festivalu Topfest. Napriek tomu, že počasie kúpaniu neprialo, desiatky tisíc ľudí si vychutnali nezabudnuteľné vystúpenia headlinerov – švédsku skupinu Clawfinger a českú rockovú formáciu Kabát.


V piatok poobede fanúšikov rozprúdila slovenská skupina Arzén, pokračoval český spevák Michal Hrůza a skupina HEX, ktorá svojimi hitmi „Keď sme sami“ a „Nikdy nebolo lepšie“ rozospievala malých i veľkých. Spevák skupiny HEX, „Yxo“ Dohňanský po koncerte zhodnotil, že si koncert veľmi užili. Vyvrcholenie piatkového večera predstavovala švédska kapela Clawfinger, ktorá zhodnotila ľudí na Topfeste jedným slovom, ktoré hovorí za všetko – excelentní.

Fanúšikovia hodnotili vystúpenie Clawfinger rovnako pozitívne. Na záver piatkového večera vystúpila česká skupina Čechomor a (nielen) Slovákmi milované Inekafe. Spevák prezradil na Topfeste úplnú novinku – pripravované plánované turné na konci roka 2018 v pôvodnej zostave.

topfest

Topfest sa prvýkrát rozhodol zorganizovať beh, ktorý zaujal miesto v sobotňajšom programe. Topfest Run sa zúčastnilo približne 100 ľudí. Víťazmi však boli všetci, keďže zúčastnení získali okrem pamätnej medaile aj lístok a občerstvenie zadarmo. Z vystúpení, ktoré sa realizovali na hlavnom pódiu stojí za zmienku Peter Nagy. Jeho hity „Kristínka“ „So mnou nikdy nezostarneš“ a iné rozospievali všetky vekové kategórie. Na tvárach ľudí bolo počas jeho vystúpenia viditeľné nadšenie, spomienky a radosť zároveň.

K vyvrcholeniu hudobného programu patrilo vystúpenie českej legendy – skupiny Kabát, bez ktorého by topfest nebol topfestom! Ohňová show dostala ľudí do varu. Desiatky tisíc fanúšikov spievalo a skákalo plnými dúškami, bez prestávky, rovnako ako spevák Pepa Vojtek. Pre redakciu kultura.cz bolo vystúpenie skupiny Kabát vyvrcholením celého festivalu.V neskorých hodinách zahrala švédsko-dánska heavy metalová skupina Amaranthe a domáca – slovenská formácia Horkýže Slíže.15. ročník

TOPFESTu opäť potvrdil, prečo vo svojom mene nesie názov top fest.

www.topfest.sk/sk Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Fotograf Pavel Krásenský: „Pokud mám možnost mít v lednici své malé místo, kde si uchovávám usmrcený hmyz, tak je rodina opravdu velmi tolerantní“

200rozV rámci Listopadu, měsíce fotografie na našem webu jsme se rozhodli vyzpovídat i některé české fotografy. Prvním z nich je Pavel Krásenský, jehož ilustrace jste už určitě viděli v nějaké učebnici biologie. Jeho parketou je totiž makrofotografie hmyzu a ...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Z archivu...


Literatura

Kladivo na čaroděje udeřilo již po osmé a vznikla tak Pekelná šleha

sleha perexNakladatelství Epocha nám přináší další díl knižní seriálu akční městské fantasy s týmem netradičních detektivů, kteří bojují proti nadpřirozeným silám a zvráceným bytostem. Co se odehrává v osmém příběhu a jak to na čtenáře působí, se dočtete v n...

Divadlo

Divadelní svět 2012

divadelni-svet 2012 200Na začátku nového roku se hodnotí. Hodnotí se rok uplynulý, jeho činy, výsledky. Ohlédnutí zpátky může přinést zajímavá srovnání, poukázat na to nejdůležitější a navnadit do budoucnosti. I redakce divadla n...

Film

Vzestup další říše

Vzestup 200Film 300: Vzestup říše (2014) je tak trochu lyrický, a přitom hodně akční a bohatý na speciální efekty, spousty falešné krve nevyjímaje. Herečka Eva Green v něm hraje uprostřed mezi dvěma dávnými soupeři tu nejhlavnější roli.