Moderný kráľ valčíkov André Rieu rozohrial srdcia fanúšikov a preniesol ich do zázračnej krajiny svojej fantázie

Moderný kráľ valčíkov André Rieu rozohrial srdcia fanúšikov a preniesol ich do zázračnej krajiny svojej fantázie

kral valcikov 200Svetová hviezda nazvaná aj „moderný kráľ valčíkov“ André Rieu sa postaral 31. mája na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave o veľkolepý zážitok. Tento holandský huslista, skladateľ, hudebný producent, ktorý sa špecializuje na klasiku sa postaral spolu so 60-členným Orchestrom Johanna Straussa o úžasnú atmosféru celého koncertu. Na vystúpení zazneli tóny vážnej hudby popretkávané modernými zvukmi evergreenov, filmov či muzikálovou hudbou.

Hneď v úvode koncertu sa poďakoval za účasť a zaželal príjemný večer. „Ďakujem, že ste prišli a môžeme spoločne stráviť večer plný hudby. Hudba je to, čo nás spája a zbližuje. Sme tu preto, aby sme si ju spoločne užili,“ privítal publikum hudobný skladateľ a producent André Rieu.

kral valcikov1

André Rieu začal koncert hneď z vesela, aby naladil svojou hudbou celé publikum a postaral sa o nádherný zážitok večera. Jeho grimasy a rytmus valčíkov roztlieskali fanúšikov. Pred jeho kúzlom sa nedalo uniknúť a jeho hudba je mimoriadne chytľavá. Dokonca počas jeho koncertu aj snežilo. Zaujímavosťou bolo zapojenie publika v podobe bás a dvojitých bás. A toho koho si nezískal hneď na začiatku, si získal neskôr pri ľudovej piesni A ja taká čarná. Celé jeho koncertné vystúpenie bolo pretkávané čarovnými malebnými scenériami, ktoré nás prenášalo do toho konkrétneho obdobia.

kral valcikov2

Hudba a najmä valčíky sú je pre André Rieu dôležitou súčasťou života. „Ak sa kúsok hudby dotýka môjho srdca, dotkne sa aj toho vášho. Táto nádherná hudba mi umožňuje priniesť radosť do života a humor do sveta,“ dodáva talentovaný huslista. Ako môžeme vnímať hudba si ho úplne omotala nielen počas vystúpenia ale sprevádza ho celý život. Získala si ho už v piatich rokoch, kedy začal hrať na husliach.

kral valcikov3

Zdroj foto: autorka článku


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Mandrage: Akustické turné jsme chtěli udělat jinak, než ostatní kapely a teď hrajeme divadlo!

Mandrage 200Kapela Mandrage má za sebou první čtyři koncerty svého akustického turné. Za čtrnáctiletou existenci kapely je to poprvé, co se na podobné turné vydala. Koncerty reflektující historii kapely je možné navštívit v divadlech ve vybraných městech Č...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Literatura

Mámin seznam s hořkým nádechem

St John Greene mamin seznamUž při čtení anotace k téhle knize jsem věděla, že to nebude lehké čtení. A taky že ne. „Mámě dvou malých synů před pár lety zjistili rakovinu v pokročilém stádiu a ona věděla, že se nemůže vyléčit. Když tušila, že se s...

Divadlo

Inženýr Prokop otřásá divadelním světem

krakatit 200Karel Čapek si stále drží status nejhranějšího českého dramatika. Ať už sám, nebo ve spolupráci s bratrem Josefem totiž vytvořil dramata, jež svými náměty neztrácejí na aktuálnosti. I přes široký výběr z Čapkových dramat se n...

Film

Pařba na třetí je pořádný odvaz plný dokonalého vtipu a pohotovosti

hangover 3 200Třetí pokračování úspěšné trilogie Hangover (Pařba na Třetí) dopadlo nad všechna očekávání. Patřím mezi ty, kterým se pod ruce dostala nejdříve druhá část série, Pařba v Bangkoku. Následně,...