Metalové okénko červen

Metalové okénko červen

mo 200Půlka roku je úspěšně za námi a nás čeká rekapitulace měsíce června. Nebude chybět nálož videoklipů a samozřejmostí jsou novinky o chystaných novinkách. Těšíte se?

 

 

Americká rocková kapela Saliva vydala nový singl Crows jako vlaštovku pro novinkové album, které plánují vydat tento rok. Trochu nostalgie, hodně elektroniky. Co říkáte vy?

Nové album ohlásili o moderní metláci Suicide Silence. Deska Remember..You Must Die vyjde sice až začátkem následujícího roku, ale hoši se činí a to, co předvádí teďka, je fajnové!

mo 1 suicide silence

Kapela Soufly vydá svou dvanáctou studiovku 5. srpna a nabízí nám druhý singl s názvem Scouring The Vile:

Na desce nazvané Totem najdeme deset skladeb a doufám, že se opět máme na co těšit.

Nový matroš vydává i americká metalová kapela Lamb Of God, nyní nám představuje písničku Nevermore z desky Omens, která jim vyjde 7. října.

A teď něco z jiného soudku, podíváme se do sousedního Německa za kapelou Kreator. Ta vydala 10. června svou patnáctou studiovku s názve, Hate Uber Alles a z ní nám přináší videoklip k songu Become Immortal.

Zbrusu novou písničku přináší i švédská melodická formace In Flames, konkrétně písničku State Of Slow Decay:

Song se mi hodně líbí, proto jsem zvědavá i na novou desku, která vyjde ještě letos. Připomínám, že půjde o nástupce desky I, The Mask z roku 2019.

U melodické švédské kapely zůstaneme i v naší zprávě, půjde o melodičtější bandu, o kapelu Soilwork. Ta 19. srpna vydá desku Övergivenheten a z ní představuje nový singl Nous Sommes La Guerre:

Poláci Behemoth makají na tom, aby se nemluvilo snad o ničem jiném než o jejich dvanácté studiovce, která vyjde v půlce září. Na Opvs Contra Natvram najdeme deset skladeb, přičemž už jsme měli možnost zhlédnout videoklip k Ov My Herculean Exile, nyní to bude klip k Off To War!

Koncem srpna vychází desátá studiovka americkým metalistům Machine Head. Of Kingdom And Crown bude obsahovat 13 písniček (v některých bonusových edicích ještě plus dvě navíc) a aby nás navnadili, předhodili nám písničku Unhallowed:

Pokud hledáte něco jemnějšího a melodičtějšího, tak doporučuju americkou rockovou – dnes bychom řekli asi alternativní, v minulosti nu-metalovou – kapelu Adema. Ta přichází s videoklipem Violent Principles z jejich nadcházející desky 360 Degrees Of Separation.

A na závěr šílený animovaný klip k Shake Your Ass-Smoke Your Grass od poťouchlého hororového mága Roba Zombieho z poslední desky s šíleným názvem The Lunar Injection Kool Aid Eclipse Conspiracy.

Zdroj: https://blabbermouth.net/


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Richard Müller: „Uděláme s Fragile vše proto, aby koncert ve zlínském Kongresovém centru patřil k těm nezapomenutelným“

200rozVečer plný největších hitů legendárního slovenského zpěváka Richarda Müllera bez jediného hudebního nástroje! Takový bude koncert, který se uskuteční 3. listopadu 2013 v sále nového Kongresového centra ve Zlíně. Právě proto jsme poprosili pana Richarda, ab...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...


Literatura

Král utopenců – avantgardní prózy pro snící čtenáře

Kral utopencu (2)„I Král měl samozřejmě svůj sen. Když zavřel oči, viděl vlny: jak se valí a jedna se rodí z druhé.“ Král utopenců od tajemného ruského spisovatele Alexeje Cvetkova je k...

Divadlo

Malované na skle: Jánošík po brněnsku

malovane na skle divadlo radostJuraj Jánošík je pro někoho národním hrdinou, který bohatým bral a chudým dával, někdo ho považuje pouze za zbojníka, který loupil, aby se sám obohatil. V brněnském divadle Radost můžete zhlédnout h...

Film

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

hunger games200Záverečná časť úspešnej filmovej ságy, ktorá sa zaraďuje do žánru dystopických filmov. V druhej časti vrcholí vzbura jednotlivých krajov Panemu proti moci Kapitolu, ktorý ich dlhé roky utláčal a nútil sa zúčastniť krutých hier, v ktorých sa...