Metalové okénko duben
Kultura21.cz

Metalové okénko duben

mo 200Duben je nadupaný videoklipy, takže směle do dívání i poslechu. Výběr je opravdu široký, takže doufám, že každý si najde něco pro sebe. Mně se líbí vše, ale samozřejmě záleží na konkrétním posluchači a náladě. Užijte si to!

 

 

Red Hot Chili Peppers vydali na apríla novou desku Unlimited Love a z ní nám představují videoklip k písničce These Are the Ways. Za mě jedna z nejlepších věcí na desce. Co na ni říkáte vy?

Americká rocková kapela Saliva se po čtyřech letech ozývá s novou hudbou. Konkrétně jde o singl Revelation Man:

Killswitch Engage vydají 3. června živák nazvaný Live At The Palladium. Půjde o záznam jejich vystoupení ze srpna 2021 v The Palladium ve Worcesteru v Massachusetts. Jak to asi bude vyspadat si můžete udělat obrázek podle videa k písni Know Your Enemy:

Rammstein vydají 29. dubna desku Zeit a je se na co těšit! Jejich osmá studiovka bude obsahovat 8 písní a navnadit nás chtějí klipem k chytlavé písni Zick Zack:

a naposledy i k Angst:

Němečtí thrasheři Kreator vydlai ofiko video k Strongest Of The Strong, druhému singlu z jejich nadcházející patnácté studiovky. Deska se bude jmenovat Hate Uber Alles, bude na ní 11 skladeb a jaké to bude? Poslechněte a posuďte sami:

Polští metalisté Decapitated vydají svou osmou studiovku, Cancer Culture, 27. května. Na novinku lákají i singlem Hello Death, kde hostuje Tatiana Shmayluk z kapely Jinjer. Líbí?

Koncem srpna se dočkáme desáté studiovky americké kapely Machine Head! Následovník alba Catharsis z roku 2018 ponese jméno Of Kingdom And Crown a najdeme na něm třináct skladeb. Už teď si můžeme vychutnat videoklip k písni Choke On The Ashes Of Your Hate:

The Halo Effect, nový projekt sestávající z bývalých členů švédské kapely In Flames, vydal třetí singl. Písničku a videoklip k Days Of The Lost můžete omrknout zde:

Tak se ostatně bude jmenovat i debutové album, které vyjde 12. srpna.

A další zpráva je opět o superkapele, konkrétně o bandě Projected, která sestává z muzikantů ze Sevendust (John Connolly, kytara a Vince Hornsby, basa), bubeníka Alterbridge Scotta Phillipse a kytaristy a zpěváka Erica Friedmana. Jejich třetí studiovka se bude jmenovat Hypoxia a vyjde 24. června. Zatím můžete zhlédnout klip k eponymní písni:

KoRn vypustili do světa v únoru studiovku Requiem a na její podporu tu teď máme klípek k písničce Worst Is On Its Way:

A na závěr jeden z nejvtipnějších klipů poslední doby, pokud neberete věci příliš vážně, je jistě videoklip k Dad Vibes od Limp Bizkit.

Zdroj: https://blabbermouth.net/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Extrémní a tápající postavy v chytrém divadle, které občas bolí

200 tvarPřinášíme vám rozhovory se třemi členy souboru OLDstars, složeného ze studentů pražských uměleckých škol, kteří ztvárňují hlavní role v představení TVÁŘ V OHNI (Feuergesicht) Maria von Mayenburga – Annou Peřinovou (Olga), Jeníkem Tylem (Pavel) a Ma...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Kdo co dělá? To dětem osvětlí Moje první encyklopedie Larousse

kdo co dela 200V září vydalo nakladatelství Mladá fronta pochoutku pro zvídavé děti v edici Moje první encyklopedie Larousse, konkrétně se zaměříme na profese, řemesla a zaměstnání; proto název Kdo co dělá? Francouzská edice Larousse je sázkou na jistotu...

Divadlo

Kočár plný neřesti i ctnosti

valmont 200Láska k jedné osobě na celý život a věrnost k tomu? Pro vyznavače volnomyšlenkářství je tato životní filozofie naprosto nepřípustná. Libertinové se právě naopak velmi rádi pouští nejen do neřízených sexuálních dobrodružstvích, ale také do milostný...

Film

Festival Všemi směry očima manažerky Marie Pokorné

altBěhem minulého týdne jste mohli zaznamenat článek o chystaném netradičním publicistickém festivalu Všemi směry, který se uskuteční 12. dubna v pražském Rock Café. Pozvání přijalo mnoho odborníků z oboru, ...