Metalové okénko březen
Kultura21.cz

Metalové okénko březen

mo 200Tradiční nálož videoklipů nejrůznějších žánrů metalové a rockové hudby, to je Metalové okénko. Jistě si vybere každý, je totiž z čeho vybírat!

 

 

 

Pohodoví kalifornští rockeři Papa Roach oznámili, že 8. dubna vyjde jejich nová studiovka – Ego Trip a jako ochutnávku nabízí klip k singlu Cut The Line:

Na Apríla vyjde novinkové album legendárních Red Hot Chili Peppers! Deska Unlimited Love bude od Stadium Arcadium (2006) první, kde se znovu objeví kytarista John Frusciante. Dočkáme se hned sedmnácti songů, to je něco! Dalším singlem po Black Sun je Poster Child:

A ať se nenudíme, tak přihodili i Not The One:

Svérázní řečtí Septicflesh vydají 20. května studiovku Modern Primitive a jako ochutnávku předkládají klip k písni Hierophant. Panečku, to zas bude!

Švédská rap metalová kapela Clawfinger vydala po dvou letech ticha po pěšině novou muziku, konkrétně povedenou písničku Environmental Patients:

V roce 2019 vydali Švédové In Flames desku I, The Mask a tento rok se dočkáme jejího nástupce. Čas běží, bude to jejich čtrnáctá studiovka!

mo in flames

Polští metloši Decapitated hlásí, že 27. května vyjde jejich osmá studiovka. Deska se jmenuje Cancer Culture a titulní track je k poslechu jako ofiko videoklip zde:

Dave Grohl se nenudí! Jeho kapela Foo Fighters vydala hororovou komedii Studio 666 a v jejím rámci zde figurovala fiktivní kapela Dream Widow. A 25. března téhle „nekapele“ vyšlo album v digitální podobě, fyzické kopie se dočkáme někdy tento rok.

mo dream widow

A jak to zní? Obrázek si můžete udělat při poslechu March Of The Insane:

Dále tu máme klip od britských Cradle Of Filth, konkrétně k písničce How Many Tears To Nurture A Rose?:

A na závěr velmi smutná zpráva, v pátek 25. března, ve věku padesáti let, zemřel bubeník Foo Fighters Taylor Hawkins.

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Praha-Klánovice


brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šu...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Brendon Burchard: Náboj

naboj200Tady za vás nikdo nic nevyčistí, neodčaruje a tak podobně… To rozhodně NE. Ale tohle se mi líbí. Ačkoliv o sobě autor na několika místech říká, že je někdy na své klienty tvrdý, či až příliš agresivní, má pocit, že to je prostě potřeba. Jen tak je to...

Divadlo

Tygr v tísni uvádí imerzivní inscenaci Mistr a Markétka

mistr a marketka 200Počátkem června ožije historický palác Hrzánů z Harasova v centru Prahy imerzivní inscenací legendárního románu Michaila Bulgakova Mistr a Markétka. Inscenace nechá diváka volně procházet mnohovrstevnatým dějem a hledat si cestu v...

Film

Smrt jí sluší: přehlídka hollywoodských hvězd

smrt ji slusiČerná komedie Smrt jí sluší (1992) je přehlídkou tří hvězd tehdejšího filmu. Bruce Willis, Meryl Streep a Goldie Hawn předvádějí excelentní taškařici o tom, jak může honba za krásou a kari...