Tempus, Percival a Strigôň zahrají v Bratislavě

Tempus, Percival a Strigôň zahrají v Bratislavě

Tisk

Percival 200Oslavte příchod jara ve středověkém stylu! V Majestic Music Clubu v Bratislavě se bude cestovat v čase!

 

 

 

Pokud jste fanoušci středověké hudby, tak si datum 24. března zakroužkujte v kalendáři červenou fixou, protože v Bratislavě se bude konat Večer středověkého folku s kapelami PERCIVAL, STRIGÔŇ a TEMPUS!

Hlavní hvězdou večera budou výborní PERCIVAL z Polska, kteří fungují jako boční projekt kapely Percival Schuttenbach. Základními kameny kapely jsou Mikołaj Rybacki a Katarzyna Bromirska. Aktuálně mají Percival Schuttenbach rozběhnuté tři hlavní projekty. Prvním z nich je stejnojmenná kapela Percival Schuttenbach, ve které se věnují tvorbě rockovo-metalové hudby inspirované slovanským folkem a kulturou. Druhým je Percival, zabývající se slovanskou folkovou historickou hudbou. A třetí projekt je Wild Hunt Live Show, což je muzikálové představení s hudbou použitou ve videohře The Witcher 3 - Wild Hunt, na které se podíleli i svým příspěvkem k soundtracku v podobě skladby The Nightingale.Další vystupující kapelou bude moravská skupina TEMPUS hrající středověký rock. V čele s charismatickou zpěvačkou Lindou Ravenna působí na hudební scéně již druhé desetiletí. Skupina v současnosti hraje v osmičlenné sestavě, složené ze zkušených hudebníků, kteří mají praxi i v projektech jiných žánrů. Nástrojové obsazení je velmi netradiční a pestré, protože kombinuje moderní hudební nástroje s replikami středověkých nástrojů. Vznikají tak chytlavé písně s nápaditými aranžemi a stylovou interpretací. Melodické linky niněry, flétny či šalmaje se prolínají s libozvučnými motivy elektrické kytary podbarvenými baskytarou a bicími. Písně mají velmi dynamickou stavbu, založenou na kontrastu jemného zpěvu Lindy Ravenny a propracovaných instrumentálních partů. Tempus není lehké žánrově zařadit, v jejich tvorbě zaslechneme nejen středověké melodie a rockové prvky, ale i inspiraci keltskou hudbou a world music.

Tento koncert je velkolepým zahájením letošní bohaté koncertní sezóny. Skupina Tempus má v tuto chvíli naplánované koncerty po celé ČR i v zahraničí.

Nebude chybět také známá slovenská hudební skupina STRIGÔŇ. Čtveřice složená z jedné dámy (Barbora Danielová – zpěvačka a violoncellistka) a tří pánů (Jakub Bebej – irské flétny a niněra, Ján Kubas – perkuse, Michal Jankuliak – bouzouki, oud, kantele) je jednou z mála slovenských kapel, jejichž tvorba vychází ze starověké a středověké hudby a kombinuje ji s fantasy. Textově pak vychází hlavně ze slovanské mytologie. Strigôn mají na svém kontě zatím dvě alba, a to Dunaj z roku 2019 a Posledný strom, které vyšlo v roce 2020.

Pokud patříte mezi ty, kteří se rádi nechají přenést do minulosti za zvuky výborné hudby, potom na této akci nesmíte chybět. Všechny tři skupiny dokážou vytvořit úžasnou atmosféru s nádechem šepotu dob našich slovanských předků!

Percival plakat

Více informací:

Percival: https://percival.pl/
Tempus: https://www.tempus.cz/
Strigôň: https://www.facebook.com/Strigonband

Pořadatel koncertu: https://www.facebook.com/apmediaproductions9
Místo konání: http://www.majestic.sk/
Předprodej vstupenek: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/vecer-stredovekeho-folku/
Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/689772785366035


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Petr a Pavel Baťkovi aneb velký rozhovor nejen o umění

batkovi 200Herci a muzikanti Petr a Pavel Baťkovi. Můžeme je vidět jak na divadelních prknech, tak působí v kapele The End of Colours, která je lidmi velice dobře přijímána. Coverová kapela se soustřeďuje na skladby jedné z...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Historická romance vlivné spisovatelky: Králův generál

kraluv general 200Nakladatelství Motto se tento rok rozhodlo oživit zájem o významnou britskou autorku Daphne du Maurier. V únoru vydali román Hospoda na Jamajce a vydařený soubor Ptáci a jiné povídky. V březnu vydali historický román s názvem Králů...

Divadlo

10. ročník festivalu KoresponDance láká na originální výběr ze současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu. Uvede projekty umělců z 11 zemí

Marije Nie CR Eva Stotz (2)Pohybový, energický, magický, poetický, čistý, citlivý… Takový bude 10. ročník mezinárodního festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance. Jeho j...

Film

Vendetu? Nebo něco ostřejšího?

200filmGiovanni Manzoni/Fred Blake (Robert De Niro) byl dříve mafiánským bossem velké rodiny. Nyní je ale už starý, chce mít klid i bezpečí, a to jak pro sebe, tak pro ostatní členy své rodiny – svou impulzivní ženu Maggie (Michelle Pfeiffer), překrásnou dce...