Metalové okénko srpen

Metalové okénko srpen

mo 200Prázdniny jsou za námi, doba dovolených skončila a před námi podzim nabitý novinkami a doufám, že samými dobrými zprávami. Ohlédnutí za měsícem srpnem se nese jako vždy ve znamení klipů a oznámení o připravovaných novinkách.

 

Kytarista Marc Rizzo oznámil, že odchází z kapely Soufly a bude se soustředit na sólo projekty. V Soulfly ho na americkém turné zastoupí Dino Cazares z Fear Factory. Rizzo vstoupil do Soulfly v roce 2004 a od té doby se podílel na všech nahrávkách kapely, tedy Prophecy (2004), Dark Ages (2005), Conquer (2008), Omen (2010), Enslaved (2012), Savages (2013), Archangel (2015) a Ritual (2018). V roce 2007 se také stal součástí kapely Cavalera Conspiracy, vedlejším projektu bratrů Cavalerových a opět s nimi vytvořil desky Inflikted (2008), Blunt Force Trauma (2011), Pandemonium (2014) a Psychosis (2017). A proč odešel? Nebo byl odejit? Pravdu se nedozvíme, protože Rizzo říká jednu věc, tábor Cavalerů jinou. Nicméně strávil v Soufly 18 let a i díky němu je kapela tam, kde je.

Tři čtvrtiny původní sestavy americké kapely Machine Head, jmenovitě kytarista a zpěvák Rob flynn, bubeník Chris Kontos a kytarista Logan Mader, spolu s nynějším basákem kapely, Jaredem MacEachernem, oslavili 27 let od vydání debutového alba, Burn My Eyes. Téměr dvouhodinovou jízdu ze zkušebny můžete zhlédnout zde:

Industriální mágové Ministry chystají vydat Moral Hygiene, patnáctou studiovku, už 1. října. Zatím nám nabízí videoklip coveru The Stooges Search And Destroy, kde se objeví i kytarista Billy Morrison.

Frontman Behemoth, Adam Nergal Darski, vydá se svým temně folkovo-bluesovým projektem Me And That Men třetí studiovku. Deska ponese název New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 2, vyjde 19. listopadu, najdeme zde 12 skladeb a celou plejádu hostů. Já osobně si desku pustím jen kvůli hostům, mezi které se řadí mí oblíbení harcovníci Abbath, Randy Blythe, Dave Vincent a další.

mo nergal

Na zbývající členy legendární kapely Nirvana byla podána žaloba kvůli porušení federálních zákonů, které se týkají pornografie. „Cože?!!“ říkáte si. Určitě si vybavíte přebal alba Nevermind, kde se mimino v bazénu natahuje po bankovce. A právě tohle mimino, Spencer Elden, dospělo a je tím, kdo chce z kapely vytřískat peníze. Svět se zbláznil, nezdá se vám?

mo nirvana

Americká banda All That Remains oslaví patnáctileté výročí průlomové desky The Fall Of Ideals jejím znovu vydáním, turné a dokumentem. Pokud vás to zajímá, zapište si do kalendáře datum 12. listopadu.

mo all that remains

Sixx:A.M. je rockový projekt, sestávající z basáka Nikki Sixxe (Motley Crue), bývalého kytaristy Guns N´Roses DJ Ashby a zpěváka Jamese Michaela. Vydali už pět alb: The Heroin Diaries Soundtrack (2007), This Is Gonna Hurt (2011), Modern Vintage (2014), Prayers for the Damned, Vol. 1 (2016), Prayers for the Blessed, Vol. 2 (2016) a nyní plánují vydat největší hitovky. Album Hits vyjde 22. října a kromě šlágrů tu najdeme i pár nových songů.

mo sixx am

Kytarista Rammstein, Richard Z. Kruspe, má takový parádní kytarový vedlejšák – a to projekt Emigrate. Kapela má za sebou tři studiovky: Emigrate (2007), Silent So Long (2014), A Million Degrees (2018) a tento rok se dočkáme novinky. Zatím tu máme klip k chytlavé písničce Freeze My Mind:

Americká moderní kapela Whitechapel vydá svou osmou studiovku s názvem Kin 29. října. Znáte tuhle kapelu? Co na ni říkáte? Mně naživo zklamala, ale občas si ji poslechnu. No, těšit se můžete na 11 písní a abyste věděli, do čeho jdete, předkládají nám klip k písničce Lost Boy:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Signal festival je povinnost!

200signalPraha se chystá na festival světla – Signal. Půjde o půvabné videomappingové projekce, které přiveze dohromady 30 domácích i zahraničních umělců světového formátu. Praha bude zářit a svítit! Více nám o tom prozradili členové skupiny Telenoika a Caitl...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Literatura

J.K.Rowlingová: Harry Petter a Kámen mudrců

HP1 perexHarry Potter není žádnou novinkou, přesto však dokáže i po více než dvaceti letech stále získávat nové čtenáře a nepřestává fascinovat stálé fanoušky. Právě k příležitosti dvacetiletého výročí od vydání první knihy ve Velké Británii, vydává naklada...

Divadlo

Životní příběh Jiřího Plannera, který začínal kdysi v Semaforu, je hlavně o něčem

planner perexKniha Planner Story přibližuje osobnost Jiřího Plannera, který sice už dávno není hvězdou, ale má neskutečný tah. Už jako provozní šéf známého pražského divadla prošel neskutečnou spoustu dobrodružství, zážitků a ...

Film

Ta, která odešla

TKO CSFDV roce 1997, poté, co strávila třicet let ve vězení, se Horácia vrací do normálního světa, který je pro ni ale cizí. Její manžel je mrtvý, syn nezvěstný. Jediný, kdo jí zůstal, je její dcera. Horácia ví, že za její uvěznění může její bývalý bohatý m...