Bombarďácký Pátek je ten nejlepší začátek víkendu, jaký si můžete s rodinou přát

Bombarďácký Pátek je ten nejlepší začátek víkendu, jaký si můžete s rodinou přát

Bombardak Patek 200Páté album kapely Bombarďák opět míří na bránice dětí a jejich rodičů. Nahrávka nese název Pátek a čtveřice (Jiří Jelínek, Michal Dalecký, Filip Nebřenský a Matěj Pospíšil) v ní cestuje nejen hudebními styly, ale i tématy. Stačí si přečíst dopis, který Bombarďák svým fanouškům připravil.Milé děti,
Bombarďák pro vás nahrál nové album. Jenže zrovna všichni měli přes obličej respirátory a nesmělo se zpívat. A taky se nesměla opouštět města, ve kterých jste žili, a tak ty písničky vznikaly hodně dobrodružně.
Třeba Jirka poslal text Matějovi a bylo to o chlapovi, co má opravdu zvláštní jméno RAMIR... jenže u počítače nešlo písmeno R. A tak si Matěj myslel, že to je jiné písmeno, a proto máme teď parádní písničku o KAMILovi!
Anebo Jirka poslal Michalovi text o logopedii a Michal to zhudebnil a nahrál a poslal Jirkovi. A ten by to i rád zpíval… ale nedovedl rychle za sebou vyslovit větu „Jenomlogopedtenvícoznamenátrátrétrý“. A proto v písničce uslyšíte zpívat sametový hlásek strejdy Michala.
Filipovi mezitím Jirka odpovídal na dotaz „Kam jdeš v sobotu?“ karanténní odpovědí „NIKAM“ - a co myslíte? Ano, Filipes to zhudebnil! A je to předposlední písnička!
Chtěli jsme CD pojmenovat „NAZPÁTEK“ a mělo být o holubech, kteří se vracejí (protože Michal se narodil v Holicích), ale Matějovi se to nevešlo na obrázek. Tak se jmenuje „PÁTEK“ a má černý obal! Mělo být zlaté, jenže všechnu zlatou barvu vypotřeboval producent Přemek na okapy svého domku. A když Ondra Ježek mixoval zvuky, přinesl mu pizzař Slávek oběd, a protože neměl drobné na vrácení, nahrál do písniček akordeon.
A píseň TELEFONÁT jela nazpívat maďarská zpěvačka Hútutata Lahdogárošová, ale cestou přes Slovensko ji přepadli v Prešově místní fanoušci jejího alikvotního hlasu a drželi ji tam tak dlouho, že se naučila slovensky a nazpívala všechno po telefonu pod pseudonymem Veronika Husovská.
Píseň VÝLET, která je o čtyřech tetách, měly zpívat skutečně čtyři zpěvačky, ale Tereza sdílela s pandou pandemii. Adéla odjela do Polska demonstrovat za práva lachtanů, a proto se Johana a Eva musely naučit břichomluvit.
A pak bych vám mohl, milé děti, vyprávět, jak jsme píseň Třicet osm složili na voru na Vltavě!
A bubeník Michal hrál píseň VLOČKY v rukavicích, zato rampouchy.
A že...
Milé děti, jedna písnička je o holce, která dovede prvotřídně LHÁT!
Ahoj, Bombarďák

Seznam skladeb
1. Pět 01:06
2. Logopedická 02:04
3. Lhářka 02:18
4. Archimedes 01:51
5. Brouček 01:59
6. Sopka 01:42
7. Zvířata 01:51
8. Třicet osm 01:53
9. Zoubečková víla 01:29
10. Telefonát 02:53
11. Kamil 02:14
12. Mirek 00:49
13. Amina 01:47
14. Tři akordy 01:58
15. Vosa 01:56
16. Výlet 02:37
17. Vločky 02:09
18. Špenát 02:03
19. Ségra 01:42
20. Nikam 01:55
21. Brno 01:08

 

Bombarďák:

Jiří Jelínek, Michal Dalecký, Filip Nebřenský, Matěj Pospíšil

Hosté:
Michal Špirko – bicí
Johana Vavřínová – zpěv
Eva Kratochvílová – zpěv
Veronika Husovská – zpěv
Jan Jirucha – trombon
Petr Harmáček – trubka
Zdeněk Dočekal – piano
Slávek Brabec – akordeon
Adam Marlett Pakosta – housle
Tomáš Vychytil – elektrická kytara
Ondřej Ježek – leccos

Texty písní: Jiří Jelínek
Hudba: Michal Dalecký, Filip Nebřenský a Matěj Pospíšil
Instrumentace a hudební režie: Filip Nebřenský

Ve Studiu „3bees“ v Jinočanech bzučili: Petr Pecan Houdek a jeho kámoš
Ve studiu „Jámor“ míchal a masteroval: Ondřej Ježek

Bombarďák je název kapely, jejíž začátky se vztahují ještě ke kapele 3B BomBarďák. Zásadní postava, beatboxer a průvodce z alba Bongo BomBarďák, se stal nejprve inspirací pro dětské hudebně divadelní představení Příhody kluka BomBarďáka!. To mělo premiéru na festivalu Colours of Ostrava 2012. Na jeho základě pak vznikla „modrá“ deska Písničky kluka BomBarďáka, která vyšla v roce 2013 u Indies Scope. V roce 2015 na debut navazuje druhé, žluté album Píp. Třetí nahrávce je přezdíváno „červená“, jmenuje se 3FO3 a datem vydání je podzim 2017. V roce 2019 následovalo CD proslulé zelenou barvou a názvem Čtvrtek. Autorem představení i všech textů na albech je Jirka Jelínek a tvoří kapelu společně s Michalem Daleckým, Filipem Nebřenským a Matějem Pospíšilem, kteří odpovídají za muziku. Bombarďák už s úspěchem odehrál několik stovek koncertů po celé republice.

Jiří Jelínek: herec, autor, režisér, kreslič komiksů, vykřikovač písňových textů. Zakladatel Divadla DNO, občas člen divadel Husa na provázku, Tramtarie atd. Otčím komiksové postavy FAGI.
Michal Dalecký: herec (divadlo Reduta Brno, Husa na provázku, Národní divadlo Praha, divadlo DNO, Komediomat...), muzikant (Meteor z Prahy), módní ikona, idol.
Filip Nebřenský: muzikant, programátor, hudební skladatel, bývalý učitel, příležitostný herec, sběratel hudebních nástrojů, inženýr a trojnásobný otec. Člen hudební skupiny Hm… a kapely divadla Minor.
Matěj Pospíšil: stále čerstvý fotr, střihač, muzikant a mistr v záskoku do dálky. 

Bombardak Patek 2

Umělec: Bombarďák
Album: Pátek
Datum vydání: 25.6.2021
Link: https://www.indies.eu/alba/5546/patek/
Streaming: https://bit.ly/patekTUNE

Zdroj foto: Michal Špirko

Více informací: www.bongobombardak.cz


 

PřihlášeníSoutěže

HONZA HOMOLA HRAJE V BARVÁCH NA STO LET STAROU KYTARU

Honza Homola z Wohnoutů pokračuje ve své sólové tvorbě, kdy v minulosti vydal již dvě alba. Od roku 2012, kdy vyšlo CD Čarovánky, nechal sólovou tvorbu spát a pustil se do malování obrazů. V době lock downu, kdy Wohnouti nekoncertovali, se začal učit hrát na housle. A když se vše pospojovalo, vznikla z toho nová píseň, ke které přizval jako hosta Terezii Kovalovou.

I ve Finsku může být vyhlášené letovisko

Palm Beach Finland je název další knihy finského spisovatele Anttiho Tuomainena, která vyšla v nakladatelství Kniha Zlín.
Kniha Zlín (Albatros Media)

Rozhovor

Skoro úplně vymyšlený film je dotočen!

skoro vymysleny film200Skoro úplně vymyšlený film, autorské dílo z rukou mladých umělců, je dotočen! Film vychází z poetiky básně Charlese Bukowskiho a věnuje se hledání, iluzím, platonické lásce a je protkán mel...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Anketa

Myslíte si, že současná kultura upadá?
 

Literatura

Věrný čtenář thrillerů nemusí být výhra

verny ctenar 200Věrný čtenář je první knihou z plánované série. Práva na tento titul byla prodána do více než 35 zemí a v Hollywoodu se připravuje také seriálová adaptace. Stojí toto finské čtení za to?

 

...

Divadlo

Divadelní hra „Spoutaný trávou“ zve děti i dospělé na originální loutky i stínohru

Spoutany travou 200Vyprávění nahého mnicha, císaře, generála a slona o životě, smrti i drobném hmyzu. Divadelní odpočinutí od světového chaosu s křehkými kovovými loutkami, zvuky a stíny. Již toto úvodní motto nastiňuje charakter divadelní hry „Spout...

Film

Vlčí jáma - mistrné zpracování milostného trojúhelníku

altVlčí Jáma je psychologické drama podle stejnojmenné knihy. Osiřelá dívka Jana začíná nový život v domě starosty a jeho starší manželky, kteří se sirotka ujali. Jana je jemná, slušně vychovaná a poddajná dívka, která se zcela podřizuje svým nový...