Metalové okénko únor

Metalové okénko únor

mo 200Nejkratší měsíc roku za námi a před námi rekapitulace toho, co se událo v metalovém světě. Koláž interpretů je roztodivná a i proto věřím, že každý si přijde na svoje.

 

 

Američtí nestoři death metalu Cannibal Corpse vydají 16. dubna svou patnáctou studiovku, která ponese název Violence Unimagined. Další novinkou je oznámení, že kapela do svého středu přijala novou posilu a to kytaristu Erika Rutana, známého z Morbid Angel, Ripping Corpse a Hate Eternal. V poslední zmíněné kapele zůstává nadále plnohodnotným členem. Pokud máte tuhle kapelu rádi a máte na to žaludek, omrkněte klip k Inhumane Harvest:

Tento rok se dočkáme i třinácté studiové desky britských metláků Cradle Of Filth. Album se bude jmenovat Existence Is Futile, ale podrobnější informace prozatím nejsou. 

mo cradle of filth

Lamb Of God loni v červnu vydlai vynikající eponymní album a letos hodlají vydat jeho deluxe edici se třemi disky – deskou s bonusovými songy, live verze alba a DVD Lamb Of God - Live From Richmond, VA. A jako třešničku na dortu za tímto oznámením přichází dosud nevydaná skladba Ghost Shaped People:

Love And Death, kapela kytaristy Korn Heada, vydala 12. února desku Perfectly Preserved a z ní nám servíruje písničku The Hunter. Možná vás k poslechu naláká účast Keithe Wallena z Breaking Benjamin:

Začátek února přinesla nové album i kapela Foo Fighters. Jde o jejich desátou studiovku, najdeme na ní devět písniček a k No Son Of Mine nám rovnou přináší i videoklip:

Norský titán Abbath vstoupil do studia, aby nahrál třetí plnohodnotné album – a to deska Outstrider vyšla teprve před necelými dvěma roky.

 

mo abbath

Basák KoRn Fieldy si v době pandemie jede se svým projektem Stillwell a zásobuje nás klípkama z desky Supernatural Miracle. Nejnovější videoklip je k pohodové písni Alright Alright:

Přestože to vypadalo, že eponymní deska německé legendy Rammstein z roku 2019 znamená konec kapely, opak je pravdou. V době pandemie nahrálo toto uskupení své osmé studiové album.

Portugalci Moonspell vydali 26. února svou třináctou studiovku pod názvem Hermitage a k ní přihodili rovnou i klip k The Hermit Saints:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníSoutěže

HONZA HOMOLA HRAJE V BARVÁCH NA STO LET STAROU KYTARU

Honza Homola z Wohnoutů pokračuje ve své sólové tvorbě, kdy v minulosti vydal již dvě alba. Od roku 2012, kdy vyšlo CD Čarovánky, nechal sólovou tvorbu spát a pustil se do malování obrazů. V době lock downu, kdy Wohnouti nekoncertovali, se začal učit hrát na housle. A když se vše pospojovalo, vznikla z toho nová píseň, ke které přizval jako hosta Terezii Kovalovou.

I ve Finsku může být vyhlášené letovisko

Palm Beach Finland je název další knihy finského spisovatele Anttiho Tuomainena, která vyšla v nakladatelství Kniha Zlín.
Kniha Zlín (Albatros Media)

Rozhovor

Michal Šefara o knize Podsvětí
sefara1„Když se podíváte na pražské metro, uvidíte opravdu fascinující stavbu, skutečnou jeskyni města“ říká v našem rozhovoru Michal Šefara, autoru velice zajímavého fantastického thrilleru s názvem Podsvětí. Děj této knihy je zasazen do pražského metra. J...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Anketa

Myslíte si, že současná kultura upadá?
 

Literatura

Růže bílá, černý les aneb Němec neznamená nacista

big ruze-bila-cerny-les-9BP-409653Eoin Dempsey přichází s příběhem dvou lidí, kteří se během druhé světové války postaví vstříc bestii. Růže bílá, černý les je originální román, který rozhodně stojí za přečtení. Nabízí totiž pohled na...

Divadlo

Muzikál Romeo a Julie 2014

Romeo a Julie 2014 200 Na muzikál Romeo a Julie 2014 jsem se těšila o to víc, protože jsem pár týdnů před premiérou dělala rozhovor s jedním z autorů, Jiřím Barešem a také s představitelkou chůvy, Veronikou Zelníčkovou. Oba byli ...

Film

Kino-Ikon osloví též českého čtenáře

Kino ikon perexV českém prostředí máme jediný veskrze teoretický filmový časopis, a sice Iluminaci. Tento čtvrtletník zhusta bývá obtížně stravitelný, takže nezasvěcený laik zděšen prchne, sotva se začte do prvních vět, navíc tento časopis je sotva sehn...