Metalové okénko únor

Metalové okénko únor

Tisk

mo 200Nejkratší měsíc roku za námi a před námi rekapitulace toho, co se událo v metalovém světě. Koláž interpretů je roztodivná a i proto věřím, že každý si přijde na svoje.

 

 

Američtí nestoři death metalu Cannibal Corpse vydají 16. dubna svou patnáctou studiovku, která ponese název Violence Unimagined. Další novinkou je oznámení, že kapela do svého středu přijala novou posilu a to kytaristu Erika Rutana, známého z Morbid Angel, Ripping Corpse a Hate Eternal. V poslední zmíněné kapele zůstává nadále plnohodnotným členem. Pokud máte tuhle kapelu rádi a máte na to žaludek, omrkněte klip k Inhumane Harvest:

Tento rok se dočkáme i třinácté studiové desky britských metláků Cradle Of Filth. Album se bude jmenovat Existence Is Futile, ale podrobnější informace prozatím nejsou. 

mo cradle of filth

Lamb Of God loni v červnu vydlai vynikající eponymní album a letos hodlají vydat jeho deluxe edici se třemi disky – deskou s bonusovými songy, live verze alba a DVD Lamb Of God - Live From Richmond, VA. A jako třešničku na dortu za tímto oznámením přichází dosud nevydaná skladba Ghost Shaped People:

Love And Death, kapela kytaristy Korn Heada, vydala 12. února desku Perfectly Preserved a z ní nám servíruje písničku The Hunter. Možná vás k poslechu naláká účast Keithe Wallena z Breaking Benjamin:

Začátek února přinesla nové album i kapela Foo Fighters. Jde o jejich desátou studiovku, najdeme na ní devět písniček a k No Son Of Mine nám rovnou přináší i videoklip:

Norský titán Abbath vstoupil do studia, aby nahrál třetí plnohodnotné album – a to deska Outstrider vyšla teprve před necelými dvěma roky.

 

mo abbath

Basák KoRn Fieldy si v době pandemie jede se svým projektem Stillwell a zásobuje nás klípkama z desky Supernatural Miracle. Nejnovější videoklip je k pohodové písni Alright Alright:

Přestože to vypadalo, že eponymní deska německé legendy Rammstein z roku 2019 znamená konec kapely, opak je pravdou. V době pandemie nahrálo toto uskupení své osmé studiové album.

Portugalci Moonspell vydali 26. února svou třináctou studiovku pod názvem Hermitage a k ní přihodili rovnou i klip k The Hermit Saints:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

„Každý festivalový den trošku jako dobrodružná jízda na horské dráze“

luhovany vincent 200Prozradila nám paní Magdaléna Petráková, ředitelka a dramaturgyně divadelní sekce festivalu LUHOvaný Vincent. V tomto rozhovoru nám sdělila, na co se mohou návštěvníci těšit a v...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...


Literatura

Jak se vypořádat se šikanou? S pomocí králíků!

Kralik perexKatka přestoupila na novou školu. Spolužáci se zdáli být milí i navzdory tomu, že si s nimi neměla co říct. Láska, kapely, filmy – to byly jejich oblíbená témata. Katka byla zamilovaná do bývalého spolužáka a měla i oblíbenou kapelu, ale mluvit...

Divadlo

Tvořit! Ale za jakou cenu?

Leni200

Umělci jsou zvláštní sorta lidí. V jejich konání je pohání nespecifikovatelná síla, která je udržuje v činorodosti, a nutí je tak neustále něco tvořit. Protože pokud herec, zpěvák, malíř či jinak umělecky nadaný člověk...

Film

Kouzelný svět cirkusu ožívá na stránkách knihy Orbis cirkus

Orbis cirkus 200O cirkusu vyšla už řada knížek i časopiseckých úvah, ovšem důsledně shrnující publikací je teprve Orbis cirkus. Skládá ze dvou rozsáhlých textů, jednak Hanuše Jordana (Příběh českého cirkusu), jednak Ondřeje Cihlá...