JEAN-MICHEL JARRE uvádí « WELCOME TO THE OTHER SIDE »: NOVOROČNÍ SPEKTAKULÁRNÍ KONCERT ve virtuálním NOTRE-DAME

JEAN-MICHEL JARRE uvádí « WELCOME TO THE OTHER SIDE »: NOVOROČNÍ SPEKTAKULÁRNÍ KONCERT ve virtuálním NOTRE-DAME

jean-michel jarre 200Ve spolupráce s městem Paříž a pod patronátem UNESCO přinese mág elektronické hudby Jean-Michel Jarre spolu s francouzským virtuálním start-upem VRrOOm živý přenos spektakulárního koncertu, který se bude promítat na legendární virtuální katedrálu Notre-Dame. Vizuální svět, který stvořil Jarre pro VR, se představí v unikátní 3D architektonické laserové scénografii.

 

 

"Welcome to the Other Side" je jednorázový, exkluzivní a pro všechny přístupný koncert zdarma, který si mohou dopřát všichni fanoušci, kteří chtějí strávit Nový rok oslavou ve speciálním, futuristickém a slavnostním stylu. Zároveň je určitou nadějí pro rok 2021, že temné časy, kterými jsme letos procházely, už končí. Notre-Dame je unikátním prostorem pro kolektivní imaginaci, je symbolem síly a světového dědictví, které nás spojuje.

Jarre nás tímto pozývá k virtuálnímu koncertu, kde můžeme všichni společně uspořádat virtuální novoroční party, kdekoliv na světě právě jsme, včetně těch, kteří jsou právě v ten čas sociálně nebo geograficky izolováni.

Live stream bude pojat jako špičková kombinace současných moderních médií: vítejte na druhé straně reality, vítejte v Novém roce, vítejte na vlastní osobní oslavě, vítejte na celosvětové party, to vše v dimenzi, kterou si sami zvolíte:

  • v totálním ponoru na sociální VR platformě Vrchat, která je přístupná jednoduše přes PC nebo audio virtuální realitě pro fanoušky, kteří dávají přednost VR sluchátkům
  • Live-streaming na sociálních platformách Jean-Michela Jarreho přes PC nebo Mac a chytré telefony
  • architektonická 3D laserová scénografie na fasádě notredamské katedrály pro všechny, kteří se na Silvestra budou pohybovat v Paříži
  • Live audio přenos na francouzském veřejném rádiu France Inter
  • Live TV přenos na francouzském kanále BFM Paris

Jean-Michel Jarre se představí živě ze studia kousek od katedrály, zatímco jeho avatar bude hrát zevnitř virtuálního Notre-Dame. 45minutový koncert se bude skládat ze skladeb z alba Electronica, které bylo nominováno na cenu Grammy, a z nových verzí jeho největších hitů z alb Oxygène a Equinoxe.

Audio z koncertu bude vydáno 1. 1. 2021 v 0:15h na všech streamingových platformách pod názvem “WELCOME TO THE OTHER SIDE – LIVE”.

jean-michel jarre

"Virtuální realita je pro dnešní dobu něco jako když na svět přišlo kino v dobách divadel. Něco naprosto kuriózního. Věřím, že VR je naší budoucností, novým způsobem uměleckého vyjádření,” dodává Jean-Michel Jarre.

Pusťte si koncert nahlas a sledujte ho na velké obrazovce!

Kde všude bude koncert k vidění a slyšení:
YouTube /jeanmicheljarre
Facebook /jeanmicheljarre
VRChat /hello.vrchat.com
VRrOOm /vrroom.buzz
City of Paris paris.fr
UNESCO unesco.org
France Inter Radio franceinter.fr
BFMTV & BFM Paris www.bfmtv.com

Autor foto: Peter Lindbergh


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Vzdušná akrobatka Šárka: „Je to přímo nebeský zážitek, když jste vzhůru nohama zavěšení a pozorujete krásu přírody“

200rozK rozhovoru jsme si přizvali Bc. Šárku Bílou, lektorku a akrobatku z Pardubic, která se již několik let věnuje vzdušné akrobacii. Co aerial dance přesně znamená, co je k němu potřeba a kde jej můžete vidět nebo začít praktikovat? To a mnohem více nalezne...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Broukobol pro milovníky proudů slov

broukobol 200V nakladatelství Argo vyšla loni kniha Broukobol lákající jak barevným až psychedelickým přebalem s Johnem Lennonem, tak jeho osobnostní.

 

...

Divadlo

Nekonečno snů Michala Nesvedy

nekonecno snu200Bez mučení přiznávám, že jsem v neděli vstupovala do Vinohradského divadla v Praze poněkud skepticky. První, čeho si ovšem k mému velkému překvapení všímám, je velké množství lidí, které se tu ten den sešlo. Hmatatelné napětí prostupuje ...

Film

Český lev rozdá filmařům ceny už příští sobotu

Cesky Lev perexNositelům 29. výročních cen České filmové a televizní akademie (ČFTA) předají již 5. března v Rudolfinu České lvy přední osobnosti českého filmu. Budou mezi nimi nejen herečky a herci, jako například Jana Plodková, Dagmar Havlová, Jiří L...