Metalové okénko duben
Kultura21.cz

Metalové okénko duben

mo 200Lidi se rodí, lidi umírají, umění je věčné? Svět se i přese všechno, co se zrovna děje, stále točí, a jeho ozubená kolečka jen tak někdo nezastaví. Takže i v dubnu tu máme přehled klipů, hodně odkládání a dalších informací.

 

 

Polská death metalová legenda Vader vydává první květnový den své šestnácté studiové album, které se bude jmenovat Solitude In Madness a kde najdeme jedenáct písniček. Jako ochutnávku tu máme klip ke skladbě Into Oblivion, na kterém spolupracovali se známou produkční společností Grupa 13.

Tak, co říkáte?

Klip nám přináší i americká banda Godsmack a to k písni Unforgettable z jejich alba When Legends Rise.

Kvůli pandemii se posouvají termíny všeho možného a nejinak je tomu i v hudební branži. Původně mělo Britům Benediction vyjít nové LP v květnu, teď ale termín posouvá na srpen. Připomínám, že kapela vydala naposledy desku Killing Music v roce 2008.

Novou hudbu by nám tento rok měli přinést i američtí Deftones. Naposled jsme od nich měli desku Gore v roce 2016, nyní novinku mixují, ale kdy přesně vyjde, to zatím nikdo neví.

Thrash metaloví veteráni Destruction loni odehráli velkolepou show na festivalu Party.San Metal Open Air a tu se rozhodli vydat jako živé album s názvem Born To Thrash - Live In Germany již 8. května v digitální podobě.

mo destruction

Když jsme u 8. května, tento den mělo vyjít eponymní album Lamb Of God, žel ale kvůli všemu chaosu, co se ve světě děje, se datum vydání odsouvá na 19. června. Tato deska bude pořádná šupa, tak to nezaspěte! Už jsme měli možnost slyšet zajímavě komponovou skladbu Memento Mori, teď si můžete udělat obrázek o neméně výborné písni New Colossal Hate:

Je šílené, jak ten čas utíká. Mám pocit, jako by to bylo loni, co nám Six Feet Under naservírovali desku Torment, která je ale z roku 2017! A tento rok bychom se měli dočkat novinky s názvem Nightmares Of The Decomposed. Půjde o první desku, na které bude makat schopný Jack Owen (ex Deicide, Cannibal Corpse), tak se nemůžu dočkat, co tento pán vymyslí!

A tři roky je to i od jedinečné desky Marilyna Mansona Heaven Upside Down a stejně jako v případě SFU by se letos měl objevit její vysoce očekávaný následovník.

Vloni v říjnu vyšla deska bandy Skinlab Venomous a teď z ní prezentují videoklip k písničce Amerikill:

HC kapelu Hatebreed určitě znáte, ale říká vám něco kapela Jasta? Jméno podnikavého frontmana kapely je i názvem jeho vedlejšího projektu. Na kontě má už tři fošny: Jasta (2011), The Lost Chapters (2017), Lost Chapters Volume 2 (2019) a právě z té poslední přináší song Return From War, kde si vychutnáme i strýčka Maxe ze Soulfly:

KoRn vydali 13. září svou třináctou studiovku se třinácti skladbami, kterou pojmenovali lakonicky The Nothing. Nyní si můžete vychutnat celý koncert při příležitosti vydání této chuťovky. Tak ať se líbí!

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s Miroslavem Vaňurou o knize a televizním pořadu Legendy kriminalistiky

2817Miroslav Vaňura má za sebou práci na mnoha televizních pořadech. Jmenujme alespoň Na vlastní oči, 112 v ohrožení života nebo Legendy kriminalistiky. A právě poslední jmenovaný seriál věnují se známým vrahům a jejich obětem se dočkal v...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Thorgal číslo 18 a Sluneční meč

thorgal 18 slunecni mec 200V březnu vydalo nakladatelství Egmont osmnáctý díl série Thorgal a vyplnilo tak mezeru, která zůstala po jiných vydavatelích. Konečně tedy máme v češtině celých 18 svazků díla, jež sice u nás nemá moc velkou fanouš...

Divadlo

Festival Lávka River Stage plave po Vltavě!

lavka river stage provazochodkyneV úterý 31. srpna proběhla vyprodaná premiéra festivalu Lávka River Stage, kterou sledovali z bezprostřední blízkosti návštěvníci klubu Lávka i stovky turistů přímo z Karlova mostu!<...

Film

Pohádka Náměsíčníci vypráví příběh o dobrodružném výletu na Měsíc

Namesicnici 200Dětská animovaná pohádka s názvem Náměsíčníci (Moonbound) bude mít v českých kinech premiéru 9. června. Snímek ve formátu 2D bude jedno velké neuvěřitelné dobrodružství chlapce Petra a jeho malé sestřičky Anny, která byla unesena. Velký bráš...