Metalové okénko duben

Metalové okénko duben

mo 200Lidi se rodí, lidi umírají, umění je věčné? Svět se i přese všechno, co se zrovna děje, stále točí, a jeho ozubená kolečka jen tak někdo nezastaví. Takže i v dubnu tu máme přehled klipů, hodně odkládání a dalších informací.

 

 

Polská death metalová legenda Vader vydává první květnový den své šestnácté studiové album, které se bude jmenovat Solitude In Madness a kde najdeme jedenáct písniček. Jako ochutnávku tu máme klip ke skladbě Into Oblivion, na kterém spolupracovali se známou produkční společností Grupa 13.

Tak, co říkáte?

Klip nám přináší i americká banda Godsmack a to k písni Unforgettable z jejich alba When Legends Rise.

Kvůli pandemii se posouvají termíny všeho možného a nejinak je tomu i v hudební branži. Původně mělo Britům Benediction vyjít nové LP v květnu, teď ale termín posouvá na srpen. Připomínám, že kapela vydala naposledy desku Killing Music v roce 2008.

Novou hudbu by nám tento rok měli přinést i američtí Deftones. Naposled jsme od nich měli desku Gore v roce 2016, nyní novinku mixují, ale kdy přesně vyjde, to zatím nikdo neví.

Thrash metaloví veteráni Destruction loni odehráli velkolepou show na festivalu Party.San Metal Open Air a tu se rozhodli vydat jako živé album s názvem Born To Thrash - Live In Germany již 8. května v digitální podobě.

mo destruction

Když jsme u 8. května, tento den mělo vyjít eponymní album Lamb Of God, žel ale kvůli všemu chaosu, co se ve světě děje, se datum vydání odsouvá na 19. června. Tato deska bude pořádná šupa, tak to nezaspěte! Už jsme měli možnost slyšet zajímavě komponovou skladbu Memento Mori, teď si můžete udělat obrázek o neméně výborné písni New Colossal Hate:

Je šílené, jak ten čas utíká. Mám pocit, jako by to bylo loni, co nám Six Feet Under naservírovali desku Torment, která je ale z roku 2017! A tento rok bychom se měli dočkat novinky s názvem Nightmares Of The Decomposed. Půjde o první desku, na které bude makat schopný Jack Owen (ex Deicide, Cannibal Corpse), tak se nemůžu dočkat, co tento pán vymyslí!

A tři roky je to i od jedinečné desky Marilyna Mansona Heaven Upside Down a stejně jako v případě SFU by se letos měl objevit její vysoce očekávaný následovník.

Vloni v říjnu vyšla deska bandy Skinlab Venomous a teď z ní prezentují videoklip k písničce Amerikill:

HC kapelu Hatebreed určitě znáte, ale říká vám něco kapela Jasta? Jméno podnikavého frontmana kapely je i názvem jeho vedlejšího projektu. Na kontě má už tři fošny: Jasta (2011), The Lost Chapters (2017), Lost Chapters Volume 2 (2019) a právě z té poslední přináší song Return From War, kde si vychutnáme i strýčka Maxe ze Soulfly:

KoRn vydali 13. září svou třináctou studiovku se třinácti skladbami, kterou pojmenovali lakonicky The Nothing. Nyní si můžete vychutnat celý koncert při příležitosti vydání této chuťovky. Tak ať se líbí!

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/



Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přihlášení



Solfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum

Rozhovor

Do každé své písničky jsem dal kus sebe, říká německý hudebník Hellmut Sickel

Hellmut Sickel 200Nejdřív ho naše publikum poznalo coby baskytaristu populární německé skupiny Kreis, posléze jako prvního manžela Heleny Vondráčkové. Čas je proti nám, Sprint, Svou partu přátel ještě naštěstí mám - to jsou asi největší hity, které p...

Hledat

Z archivu...


Literatura

Karel IV. Lucie Seifertové – nadšený kluk, co dosáhl svého cíle

pohadka o krali karlovi v prevlekuEdice Dějiny pro nejmenší vyšla druhá knížka. Po Bruncvíkovi se hlavním hrdinou stal král Karel IV. Lucie Seiferová na dvaatřiceti stranách předsta...

Divadlo

Festival 13+ v Divadle v Dlouhé

Festival 13  perexTeenageři jsou specifickým divadelním publikem, které není vždy snadné zaujmout. Už jedenáct let tuto náročnou výzvu s úspěchem zdolává Festival 13+, svého druhu jediný v České republice. Letošní ročník oblíbené nesoutěžní divad...

Film

Král televizních příběhů František Filip

filipVraťme se do časů, kdy byla televize zásobena vynikajícími scénáři Jaroslava Dieta, Jiřího Hubače a dalších, kterých se posléze ujali mistři svého řemesla a pod jejich vedením vznikly ty nejlepší české seriály a televizní filmy. Tento krásný výlet do minul...