Klip I am Rosie
Kultura21.cz

Klip I am Rosie

iamrosie200Mladá a ambiciózně působící zpěvačka z Plzně, která si říká ,,I am Rosie”, se vám buďto zalíbí anebo ji označíte za vrchol nevkusu.

 

 

I am Rosie tvoří hudbu, kterou bychom mohli zařadit do kategorie electro-pop, jak sama zpěvačka uvedla v jednom z rozhovorů. Tenhle žánr se těší oblibě nejen u nás v Evropě, ale hlavně taky v USA, Japonsku nebo Jižní Koreji.

Zmínila bych anglickou zpěvačku Lily Allen a její album ,,It´s not me, It´s you”, která si na tomto albu pohrává s tímto žánrem a z Korejských kapel bych zmínila třeba chlapecký boyband ,,Super Junior”.

Vraťme se ale ke klipu ,,Young wild crazy ” od I am Rosie - její textově jednodušší skladba kontrastuje s jejím extravagantně-provokujícím klipem. Extravagancí mi trochu připomíná Lady Gaga, která mimochodem také měla ve svém klipu modela nalíčeného s tváří zombie.

Rosie v novém klipu dává přednost jemné melodii s elektro zvuky a co určitě nejde přehlédnout, jsou všudypřítomné třpytky, nejen na těle jedné ze slečen v klipu, ale i na samotné Rosie.

I am Rosie momentálně připravuje své první EP v pražském studiu Faust.

iamrosie

 

Odkaz na videa:

Lily Allen - It´s not me, It´s you:

https://www.youtube.com/watch?v=81x_Y9BGBCs

Korejský boyband Super Junior:

https://www.youtube.com/watch?v=gWIkiI_UmeE

Lady Gaga – Born this way:

https://www.youtube.com/watch?v=wV1FrqwZyKw


 

Zobrazit další články autora >>>

PřihlášeníSolfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum


Literatura

I smrt může být uměleckým dílem

smrt jako umeni 200V nakladatelství Metafora vyšel první díl nové detektivní série Policajtka a mystik s názvem Smrt jako umění.

 

...

Divadlo

Hodně smutná „road-movie“

rumuni perexKdyž si v televizním programu nebo u anotací filmů přečtete „road-movie“, obvykle to je bláznivá (ne moc kvalitní) komedie plná alkoholu a těžko uvěřitelných situací. Co se ale stane, když si tento žánr vezme d...

Film

Raubíř Ralf aneb když padouch začne toužit po uznání!?

taubir ralf disnesyWalt Disney Pictures v posledních dnech uvedl v kinech dlouho avizovaný, originální a vychvalovaný videoherní animák Raubíř Ralf, a soudíme-li podle premiérových tržeb ve výši 49 milionů dolarů, leg...